کجا سفر برم؟اقامتگاه

اقامتگاه بوم گردی خانه خشتی یزد

اقامتگاه بوم گردی خانه خشتی یزد

با اجاره خانه در یزد می‌توانید مجموعه‌های بوم گردی زیادی را از نزدیک بینید. یکی از این مجموعه‌ها اقامتگاه بوم‌گردی خانه خشتی است که در خیابان امام خمینی یزد واقع شده و در نزدیکی بافت تاریخی این شهر قرار گرفته است. این اقامتگاه سنتی، خانه‌ای بومی و محلی با سبک معماری حیاط مرکزی است که به دلیل آنکه تماما از خشت و گل ساخته شده است به آن خانه خشتی می‌گویند. این خانه‌‌ خشتی حدود ۱۵۰ سال پیش بنا شده و پیشینه تاریخی آن متعلق به دوره قاجاریه است. این خانه‌ی زیبا در سال ۱۳۹۳ مرمت و به عنوان اقامتگاه بوم گردی آغاز به کار کرد. که شما عزیزان می‌توانید برای اجاره اقامتگاه بوم گردی از طریق سایت اتاقک اقدام به رزرو اقامتگاه مدنظر خود کنید و از سفر خود لذت ببرید.

اقامتگاه بومگردی خانه خشتی یزد 06

اقامتگاه بومگردی خانه خشتی یزد 05

کمی بیشتر درباره اقامتگاه بوم گردی خانه خشتی

در این اقامتگاه ۹ اتاق به صورت ۴ اتاق دو تخته، ۳ اتاق چهار تخته و ۲ اتاق سنتی وجود دارد. تعداد تختها ۲۰ عدد و ۱۵ نفر به صورت کف خواب ( رختخواب و بالش ) می توانند در اتاقها اقامت داشته باشند و در مجموع ظرفیت پذیرش این اقامتگاه ۳۵ نفر است.
برای اجاره اقامتگاه بوم گردی خانه خشتی فرصت را از دست ندهید و سفری خاطره‌انگیز را شروع کنید.

اقامتگاه بومگردی خانه خشتی یزد 02

اقامتگاه بومگردی خانه خشتی یزد 01

در این حوالی

مجموعه تاریخی امیر چخماق که یکی از مهمترین جاذبه های یزد است در فاصله ۵۰۰ متری این اقامتگاه قرار گرفته، این مجموعه شامل بازار، تکیه، مسجد و دو آب‌انبار است که قدمت‌شان به دوره تیموریان می‌رسد.
در مسیر پیاده‌روی تا میدان امیر چخماق بازدید از مغازه‌های فروش صنایع دستی خالی از لطف نیست، همچنین در همین مسیر و به فاصله چند قدمی از خانه خشتی می‌توان از موزه آب یزد که یکی از دیدنی ترین موزه های این شهر است بازدید کرد.

مکان های گردشگری و جاذبه های توریستی و تفریحی شهر یزد بی‌شمارند که نباید فرصت دیدن آن‌ها را در سفر به یزد از دست داد.

اقامتگاه بومگردی خانه خشتی یزد

همسایه‌ باغ دولت آباد

پس از بازدید از جاذبه های فوق برای استراحت و لذت بردن از فضای یک باغ ایرانی می‌توان مسیر را ادامه داد و بعد از ده دقیقه ( چهل دقیقه پیاده روی) به باغ دولت آباد یزد رسید. این باغ که یکی از بلندترین بادگیرهای جهان را در خودش جای داده است در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده است.علاوه بر بازدید از سایر جاذبه های یزد، تجربه خوراکی‌های این شهر را فراموش نکنید. از فالوده یزدی تا شولی و شیرینی های لذیذ.

اجاره خانه در یزد

یزد مملو از مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های گردشگری است و اقامت در آن همیشه برای گردشگران یک تجربه به‌یادماندنی بوده است. شما هم اگر قصد اقامت در شهر بادگیرها را دارید با اجاره خانه در یزد فرصت این تجربه شیرین را از دست ندهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا