کجا سفر برم؟اقامتگاه

اقامتگاه بوم گردی هفت یازده

هفت یازده خانه‌ای قدیمی‌ است با قدمتی ۱۵۰ ساله که در محله فهادان شهر یزد قرار دارد. از کوچه مالمیر که وارد بافت سنتی می‌شوید نشانه‌هایی بر روی دیوارهای کوچه شما را به سمت اقامتگاه بوم گردی هدایت می‌کنند. تابلوی اقامتگاه به زبان فارسی، انگلیسی و چینی نوشته شده است. تعجب نکنید! بله، چینی.

اگر قصد گردش و اقامت در اطراف شهر یزد را دارید با اجاره خانه در تفت خیالتان را برای اقامت راحت کنید و گشت و گذار را شروع کنید. پیشنهادهای ویژه‌ای در ادامه برایتان داریم، با ما همراه باشید.

اقامتگاه بومگردی هفت یازده

کمی بیشتر درباره اقامتگاه بوم گردی هفت یازده

از آنجایی که اقامتگاه هفت یازده یکی از مقصدهای محبوب توریست‌های چینی است، در جای جای آن تابلوهایی به زبان چینی دیده می‌شود. هفت یازده به‌صورت گسترده میزبان توریست‌های خارجی است و به همین علت تلاش کرده‌اند که این اقامتگاه با استانداردهای یک هاستل خوب و البته مطابق با فرهنگ ایرانی بازسازی شود.
از در ورودی اقامتگاه که وارد می‌شوید بعد از عبور از دالان وارد فضای حیاط باصفای اقامتگاه می‌شوید و منظره‌ای که برای ما ایرانی‌ها همواره چشم نواز است را می‌بینید، ترکیب حوض پر از آب و حیاط پراز گل در انتظار شماست. سر‌تا‌سر حیاط تخت‌های سنتی برای نشستن و دور هم بودن قرار دارد و  یک سکوی بزرگ برای صرف صبحانه در نظر گرفته شده است. این خانه شامل ۹ اتاق کاملاً سنتی است که دو عدد از آن‌ها به شکل دورمیتوری (تخت اجاره‌ای ۶ نفره و ۸ نفره و دارای قابلیت افزایش تخت و سرویس اضافه ۲ تا ۳ نفره) و ۷ اتاق دو تخته، سه تخته و چهار تخته است.

اقامتگاه بومگردی هفت یازده 01

فضاهای عمومی اقامتگاه بوم گردی هفت یازده

حوضخانه‌ اقامتگاه هفت یازده یزد که دقیقاً در زیر حوض قرار گرفته، اتاقی با یک حوض است که کاربرد یخچال را دارد و خزینه‌ آبی برای سرد نگه داشتن آب بوده است و یک رختشورخانه دارد که آب جاری آن از وسط اتاق عبور می کرده و در ایام دور، ظروف و لباس‌ها را در آن می‌شستند. این روزها این حوضخانه تبدیل به یک اتاق VIP برای مهمانان شده است. این خانه بومی یک بادگیر دارد که از قدیم تا کنون هوای خانه و اتاق‌ها را خنک نگه داشته و اتاق کنار بادگیر به همراه میز و صندلی که در بالکن جلوی آن قرار دارد یکی از خاص‌ترین اتاق‌ها محسوب می‌شود.

اقامتگاه بومگردی هفت یازده 03

دسترسی اقامتگاه بوم گردی هفت یازده به اطراف

دسترسی اقامتگاه بوم‌ گردی هفت یازده به خیابان امام، که جزو خیابان‌های توریستی یزد به شمار می‌آید، بسیار راحت است. از خیابان امام می‌توان بعد از بیست دقیقه پیاده‌روی به مجموعه امیرچخماق دسترسی پیدا کرد. این مجموعه که از آثار به جا مانده از قرن نهم هجری است، یکی از شاخصه‌های شهر یزد شامل بازار، مسجد، تکیه و آب انبار است.
از مجموعه امیرچخماق مسیر خود را ادامه دهید تا بعد از ده دقیقه به آتشکده یزد برسید. اهمیت این آتشکده، که بنای فعلی آن در سال ۱۳۱۳ احداث شده، به قدمت آتش درون آن است که گفته شده از حدود ۱۵۲۰سال پیش تا کنون فروزان مانده است. فاصله اقامتگاه تا باغ زیبای دولت آباد، که یکی از نمونههای اعلای باغ ایرانی است، حدود پانزده دقیقه با ماشین است.
این بنا مجموعه‌ای از چندین عمارت شامل: هشتی و بادگیر، بهشت آیین، تالار آیینه، سردر اصلی و سردر جنوبی است. فضای سبز این باغ شامل درختان کاج، سرو، گل سرخ محمدی و درختان میوه است. خاص‌ترین ویژگی این بنا که نباید از دست داد، بادگیر ۳۳٫۸ متری آن است که بلندترین بادگیر جهان محسوب می‌شود.

اجاره خانه در یزد و گردش در شهر

برای اینکه بتوانید با خیال راحت از گردش در شهر بادگیرها لذت ببرید با اجاره خانه در یزد از اتاقک یک محل اقامت باب میلتان را انتخاب و رزرو کنید و برای گشت و گذار در شهر تاریخی و دیدنی یزد خودتان را آماده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا