بهترین زمان سفر به شیراز

بهترین زمان سفر به شیراز | خوشا شیراز و

چه فصلی از سال به شیراز سفر کنیم؟

بهترین زمان سفر به شیراز

عکس از گوگل

می‌خواهید به مهد تمدن ایران سفر کنید؟ شیراز که روزگاری پایتخت این کشور پهناور بود این روزها به یکی از قطب‌های گردشگری تبدیل شده است که عاشقان تاریخ و هنر در هر گوشه‌ای از جهان که باشند آن را می‌شناسند یا به این شهر سفر کرده‌اند. شیراز شهر بهار نارنج‌ها است، شهر سعدی و حافظ است و شهر بناهای با شکوه تاریخی.

اگر قصد سفر به این شهر را دارید می‌خواهید بدانید که بهترین زمان سفر به شیراز چه فصل یا ماهی از سال است پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا آخر بخوانید.

زمان مناسب مسافرت به شیراز

عکس از گوگل

سفر به شیراز در بهار

یک شیراز است و یک اردیبهشت. این شهر در اردیبهشت آب‌و‌هوایش بهشتی می‌شود و عطر بهار نارنج‌ها فضای همه کوچه‌پس‌کوچه‌ها را پر می‌کند. اردیبهشت یکی از بهترین وقت‌هایی است که می‌توانید در باغ‌های شیراز بگردید و از سفرتان لذت ببرید.

فروردین ماه هم یکی دیگر از وقت‌های مناسب برای سفر به شیراز است اما اگر دوست ندارید با ترافیک و شلوغی سفرهای اول سال مواجه شوید در این ماه به شیراز نروید. 

از روزهای اول خرداد هوای شیراز تابستانی و گرم می‌شود. تحمل گرمای طاقت‌فرسای شهرهای جنوبی کار راحتی نیست و اگر سفرتان تفریحی است وقت دیگری را انتخاب کنید تا آفتاب سوزان جنوب اذیتتان نکند.

توصیه میکنیم اگر در فصل بهار به این شهر سفر می‌کنید با اجاره ویلا در شیراز بهترین سفر و اقامت خود را در این شهر رقم بزنید.

شیراز در بهار

عکس از گوگل

چه فصلی از سال به شیراز سفر نکنیم؟

فصل تابستان به شیراز نروید. این شهر که در نیمه جنوبی ایران قرار دارد تابستان‌هایی گرم و آتشین دارد. از روزهای اول تابستان تا روزهای آخر شهریور گرمای هوا کلافه کننده است و اگر مجبور نیستید به شیراز سفر نکنید تا خاطره بدی در ذهنتان از این شهر نماند. اما اگر ناچار بودید در این مدت به سفر بروید حتما نکته‌های بهداشتی و پزشکی را برای فرار از گرمازدگی رعایت کنید.

بیشتر بخوانید: زیباترین سوغاتی‌های شیراز کدامند؟

گرمای شیراز

عکس از گوگل

مسافرت پاییزی به شهر بهارنارنج‌ها | بهترین زمان سفر به شیراز

درست است که شیراز در اردیبهشت شبیه به تکه‌ای از بهشت می‌شود اما پاییز‌های این شهر رویایی‌ترین زمان برای سفر به آن است. آب‌و‌هوا خنک‌تر از همیشه است و درخت‌های باغ‌های ایرانی برگ‌هایشان هزار رنگ و دلفریب می‌شود. نم‌نم‌ بارون لطافت هوا را چندین برابر می‌کند، شهر خلوت‌تر از همیشه است و نسیم خنکی صورتتان را نوازش می‌کند. پاییز بهترین زمان برای بازدید از جاذبه های طبیعی، باغ‌های ایرانی و مکان های گردشگری و توریستی شیراز است.

پاییز شیراز

عکس از گوگل

سفر در زمستان به شهر حافظ و سعدی

اگر در شهرهای سردسیر زندگی‌ می‌کنید می‌توانید در زمستان به شیراز سفر کنید چون سرمای هوای خیلی شدید نیست. زمستان‌های شیراز برفی نیست و سرمای آزار دهنده‌ای ندارد اما اگر دوست دارید طبیعت دلفریب این شهر را ببینید از نیمه دوم فروردین تا آخر اردیبهشت یا در فصل پاییز به آن سفر کنید.

زمستان در شیراز

عکس از گوگل

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای اتاقک

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.