تجربه سفر

تفاوت اجاره روزانه خانه در تهران با اجاره ماهانه در چیست؟

خوشبختانه در سال‌های اخیر در هر گوشه و کنار تهران خانه‌هایی برای اجاره کوتاه‌مدت وجود دارند. مزیت این خانه‌ها در این است که مبله و مستقل هستند و هر گونه لوازم موردنیاز برای زندگی را در اختیار مسافران و گردشگران قرار می‌دهند. در این مطلب از اتاقک به تفاوت اجاره روزانه خانه در تهران با اقامت ماهیانه می‌پردازیم.

تفاوت اجاره روزانه خانه در تهران با اجاره ماهانه در چیست؟

شهر تهران در تمام طول سال میلیون‌ها مسافر و گردشگر می‌پذیرد. چراکه این شهر به عنوان پایتخت ایران، برای تمامی سلایق جاذبه‌های گردشگری و تفریحی منحصر به فردی دارد. بسیاری از مسافران این شهر، ترجیح می‌دهند به جای اقامت در هتل‌های گران‌قیمت، خانه یا آپارتمانی مبله را به صورت روزانه یا ماهیانه اجاره کنند. به این ترتیب سفری اقتصادی در خانه‌ای راحت و مستقل خواهند داشت. اقامت در تهران با توجه به نیاز و مدت سفرتان می‌تواند روزانه یا ماهیانه باشد. در ادامه به معرفی اجاره کوتاه مدت خانه در تهران می‌پردازیم و از تفاوت اجاره ماهانه و روزانه در پایتخت سخن خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

تفاوت اجاره روزانه و ماهانه در تهران

اجاره سوئیت در تهران

با توجه به اهمیت شهر تهران، به عنوان پایتخت کشور، گردشگران بسیاری در طول سال به این شهر سفر می‌کنند. به همین دلیل بحث اسکان و اقامت مسافران در این شهر همیشه موردتوجه بوده است. امروزه اقامتگاه‌های متنوعی در محله‌های مختلف پایتخت وجود دارد. اما یکی از مقرون‌به‌صرفه و راحت‌ترین نوع این اقامتگاه‌ها سوئیت است. این سوئیت‌ها را با قیمت‌های متنوع در همه جای شهر می‌توانید پیدا کنید. سوئیت خانه‌ای شامل آشپزخانه، یک یا دو اتاق خواب و سرویس بهداشتی است که معمولا متراژ بالایی ندارد. در این نوع اقامتگاه انواع و اقسام لوازم موردنیاز زندگی برای اقامتی کوتاه‌مدت وجود دارد.

تهران به دلیل گردشگرپذیر بودن، سوئیت‌های بسیاری دارد. بنابراین اگر به دنبال اجاره سوئیت در تهران هستید، خانه‌های بسیاری در دسترس‌تان خواهد بود که با توجه به سلیقه و امکاناتی که لازم دارید می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. در ابتدا باید ببینید که اقامتگاه را برای چند روز لازم دارید، به این ترتیب می‌توانید به صورت روزانه یا ماهیانه آن را اجاره کنید. به طور کلی اجاره سوئیت در تهران نسبت به هتل‌ها انتخاب به‌صرفه‌تری خواهد بود.

اجاره سوئیت در تهران

اجاره خانه در تهران به صورت ماهیانه

آپارتمان‌های مبله و سوئیت‌ها در تهران به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه اجاره داده می‌شوند. در این نوع اقامتگاه‌ها شما مجبور به اجاره بلند‌مدت نخواهید بود و به این ترتیب سوئیتی اجاره می‌کنید که براساس نیاز و مدت زمان اقامت شما باشد.‌ از همه مهم‌تر اینکه نیازی به آوردن اسباب و اثاثیه زندگی ندارید چراکه این خانه‌ها مجهز به تمام لوازم موردنیاز زندگی از جمله اجاق گاز، کولر، تخت خواب، مبل و… هستند.

در این میان اجاره ماهانه خانه در تهران برای اهداف مختلفی از جمله کاری و تحصیلی بسیار مناسب است. همچنین اگر در پایتخت زندگی می‌کنید و در حال تعمیرات و بازسازی خانه خودتان هستید، اجاره ماهانه آپارتمان مبله می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در محله‌های مختلف تهران و اغلب در شمال و مرکز شهر می‌توانید آپارتمان‌های مبله را حداکثر تا ۶ ماه به صورت ماهیانه اجاره کنید. طیف وسیعی از آپارتمان‌های استخر دار تا سوئیت‌های ارزان و راحت در تهران پیدا می‌شود که با توجه به اجاره بهای آن‌ها دارای تجهیزات متفاوتی خواهند بود.

سوئیت در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

سوئیت‌ها و خانه‌های اجاره‌ای در تهران همواره از سوی گردشگران مورد استقبال قرار می‌گیرند. ممکن است فردی برای بازدید از نمایشگاه، بستن قرارداد کاری، تفریح، درمان و… برای مدت کوتاهی به تهران سفر کند، در این صورت به جای صرف هزینه‌های هنگفت اقامت در هتل، می‌تواند به صورت روزانه یک آپارتمان مبله‌ راحت اجاره کند. همچنین اگر مایل نیستید همه وعده‌های غذایی‌تان را در رستوران‌ها بگذرانید، در این خانه‌های مستقل تمام لوازم موردنیاز برای آشپزی وجود دارد و می‌توانید دستپخت خودتان را نوش جان کنید.

سوئیت و خانه در تهران

تفاوت اجاره روزانه و ماهانه خانه در تهران

اما سوال اصلی تفاوت اجاره روزانه و ماهانه خانه در تهران است.

  • اولین تفاوت در نوع پرداخت هزینه است. در اجاره روزانه خانه هزینه باید روز قبل پرداخت شود ولی در اجاره ماهانه اغلب اجاره بعد از یک ماه پرداخت می‌شود یا بخشی در ابتدای ماه و مابقی در انتهای ماه پرداخت می‌گردد.
  • دومین تفاوت در ساعت تحویل خانه اجاره‌ای است. در اجاره روزانه خانه ازساعت ۱4 تحویل داده می‌شود و روز بعد ساعت ۱۲ کلیدهای تحویل گرفته می‌شوند. اگر بیش از این ساعت نیاز دارید که در خانه بمانید باید هزینه اضافه پرداخت کنید. اما در اجاره ماهانه ساعت خاصی برای تحویل وجود ندارد.
  • تفاوت دیگر در میزان امکانات است. در اجاره روزانه خانه امکانات اغلب به گستردگی و تنوع اجاره ماهانه خانه نیست.
  • یکی دیگر از تفاوت‌های اجاره روزانه و ماهانه خانه در قیمت آن‌هاست. در اجاره روزانه قیمت‌ها مناسب یک روز هستند اما در زمان اجاره ماهانه میزبان تخفیف‌های نیز برای مهمان در نظر می‌گیرد.
  • در اجاره روزانه خانه امکان کنسلی و بازگشت پول بسیار کم است و گاهی میزبان شرایط را سخت‌گیرانه در نظر می‌گیرد. اما در اجاره ماهانه، امکان کنسلی و بازگشت بخشی از هزینه‌ها وجود دارد.
  • در اجاره روزانه تنها یک واچر برای دریافت خانه کفایت می‌کند اما در اجاره ماهانه اغلب قرارداد نوشته می‌شود.

اجاره سوئیت در تهران

قیمت اجاره روزانه و ماهانه خانه در تهران

میزبانان خانه‌های اجاره‌ای به دلایل مختلفی از جمله مهاجرت، تغییر محل زندگی‌شان و… امکان جابه‌جایی وسایل‌شان را ندارند و با اجاره دادن خانه‌شان کسب درآمد می‌کنند. از طرفی مسافران و متقاضیان آپارتمان و سوئیت‌های مبله نیز با اجاره کردن این نوع اقامتگاه‌ها، در هزینه‌های‌شان صرفه‌جویی می‌کنند و به طور موقت صاحبِ خانه‌ای مستقل می‌شوند.

قیمت اجاره سوئیت و خانه در تهران بستگی به متراژ، محله، تعداد اتاق‌خواب‌ها و تجهیزات آن دارد. اما مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت این نوع خانه‌ها، مدت زمان اقامت در آن است. همچنین در ۶ ماه نخست سال به دلیل تقاضای بالا برای اجاره سوئیت در تهران ممکن است قیمت‌ها کمی بالاتر برود. به طور کلی اجاره‌ بهای سوئیت و خانه مبله در محله‌های مختلف تهران از ۱۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون تومان متغیر است.

در نظر داشته باشید که نرخ اجاره خانه‌ها براساس تعداد نفرات نیز تغییر می‌کند. به طور مثال اگر خانه‌ای ظرفیتش ۴ نفر باشد، مالک خانه می‌تواند به ازای هر نفر بیشتر، قیمت را بالاتر ببرد.

امروزه بهترین روش برای اجاره خانه در تهران، از طریق اینترنت است. شما با مراجعه به سایت‌های مختلف در حوزه اجاره آنلاین سوئیت و آپارتمان مبله می‌توانید تصاویر و قیمت‌های اقامتگاه‌ها را ببینید و خانه موردنظرتان را پیش از آغاز سفر، انتخاب و رزرو کنید.

اجاره روزانه سوئیت در تهران

 

5/5 - (1 امتیاز)
اتاقک

نازنین زارع

صنایع خوندم، چون قرار بود مهندس بشم. اما غرق شدن تو دنیای ادبیات باعث شد از کارخونه و خط تولید دل بِکنم و سر از نوشتن دربیارم. نوشتن از تجربیات سفر، گردش و اقامت از جذاب‌ترین کارهاییه که آدم می‌تونه انجام بده. مارگریت دوراس راست گفته که نوشتن هم‌ردیف آواز خوندنه. همونقدر موزونه و آدم رو غرق در رویای بی‌انتها می‌کنه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا