شهر تفرش

آشنایی با جاذبه‌ های گردشگری تفرش

معرفی جاذبه های گردشگری تفرش

شهر تفرش در قسمت شرقی استان مرکزی قرار دارد و به دلیل قرار گرفتن در منطقه کوهستانی در فصل تابستان آب‌و‌هوای معتدلی دارد. سابقه سکونت در این منطقه به دوران مادها برمی‌گردد و با توجه به آیین زرتشتی و گبری، که بین ساکنان آن رواج داشت، نام قدیم این شهر گبرش بود. سفر به شهرستان تفرش و آشنایی با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی آن خالی از لطف نیست. در ادامه این مطلب بیشتر از جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی تفرش می‌گوییم. با ما همراه باشید.

شهر تفرش

عکس از گوگل

آبشار قطره باران یکی از جاهای دیدنی تفرش

آبشار قطره باران یا آبشار کوه باران در ۳۰ کیلومتری شمال غرب شهرستان تفرش قرار دارد. اطراف این آبشار،که در یک دره سرسبز قرار گرفته، پوشیده از گیاه پرسیاوش است و منظره‌ای تماشایی را به وجود آورده. ریزش آب قنات بر روی گیاهان اطراف آبشار فضایی روح‌بخش را در دل بیابان‌ها برای گردشگران ایجاد کرده است. به‌تازگی در این مکان پلکانی به سمت آبشار و سرویس بهداشتی ساخته شده است.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در تفرش و نزدیک به آبشار قطره باران در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

آبشار قطره باران

عکس از گوگل

منطقه شکار ممنوع بازرجان

منطقه شکار ممنوع بازرجان منطقه‌ای کوهستانی است که در شمال شرق تفرش قرار گرفته. در این منطقه رودخانه قره‌چای و ۲۹ چشمه آب جریان دارد و ۵ چشمه به‌عنوان آبشخور برای حیوانات قابل استفاده است. ۲۸ گونه پستاندار در این منطقه زندگی می‌کنند که مهم‌ترین آن‌ها گرگ، گراز، کفتار، میش، بز، کل و قوچ‌اند. پوشش گیاهی این منطقه شامل گیاهان علفی، بوته‌ای، درختچه‌ای و درختی می‌شود.

منطقه شکار ممنوع بازرجان

عکس از گوگل

غار امجک

غار امجک در شمال غربی این شهر در ارتفاع ۱۹۰۰ متری از سطح دریا و بالای دیواره‌های دره سلطان امجک قرار دارد. این غار ۴ تالار، ۵۰۰ متر طول و ۱۰۰ متر عمق دارد. برای وارد شدن به این غار باید از دیواری به طول ۱۲ متر عبور کرد که در کنار این ورودی و داخل غار یک نردبان به طول ۱۰ متر وجود دارد، بعد از پایین رفتن از این نردبان محدوده چکیده‌سنگ‌ها و چکنده‌سنگ‌ها و در انتهای آن یک دهلیز پر از آب قرار دارد. برای وارد شدن به این غار تجهیزات کامل غارنوردی مورد نیاز است.

غار امجک

عکس از گوگل

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر تفرش

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در تفرش و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

اشتراک‌گذاری

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.