جاذبه های گردشگری کاشمر

آشنایی با جاذبه های گردشگری کاشمر

شهر کاشمر در استان خراسان رضوی قرار دارد. این شهر بیشتر از دوهزار سال قدمت دارد. سفر به کاشمر و بازدید از آثار تاریخی و طبیعی این شهرمی‌تواند جزو سفرهای فراموش‌نشدنی باشد. در ادامه از جاهای دیدنی کاشمر و جاذبه های گردشگری کاشمر بیشتر می گوییم.

جاذبه های گردشگری کاشمر

عکس از گوگل

روستای کوهسرخ یکی از جاهای دیدنی کاشمر

روستاها به دلیل داشتن بافت سنتی و طبیعی مقصد بسیاری از گردشگرانند. روستای خوش آب‌و‌هوای کوهسرخ در شهر کاشمر قرار دارد. کوهسرخ همان طور که از نامش مشخص است منطقه‌ای کوهستانی است و برای روزهای نوروز و اقامت چند روزه تفرجگاهی مناسب است. رودخانه‌ای فصلی، خانه‌های گلی با پنجره‌های چوبی و طبیعت زیبای روستا واقعا دیدنی‌اند و جزو جاهای دیدنی کاشمر.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در کاشمر و نزدیک به روستای کوهسرخ در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

قلعه گبر حصار

قلعه‌ها از آثار تاریخی و نشانه تمدن شهرهای ایرانند. در روستای خضربیگ از توابع شهر کاشمر ویرانه‌ای وجود دارد که به قلعه گبر حصار شناخته می‌شود. این قلعه از سال دوم تا پنجم هجری قمری به‌عنوان خانه اهالی مورد استفاده قرار گرفته است. قلعه گبر حصار نمادی از تمدن خراسان است که متأسفانه خیلی شناخته شده نیست.

 

آب گرم کریز

روستای کریز منطقه‌ای کوهستانی است. این روستا در ارتفاع ۱۴۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. در روستا چشمه آب گرمی با همین نام قرار دارد. چشمه آب گرم کریز با خاصیت درمانی مقصد گردشگران بسیاری است. آب چشمه برای بیماری‌های پوستی بسیار مناسب است. در نزدیکی چشمه دره‌ و رودخانه‌ای قرار دارد که زیبایی بیشتری به منطقه بخشیده‌اند.

آب گرم کریز

عکس از گوگل

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر کاشمر

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در کاشمر و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

اشتراک‌گذاری

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.