معرفی جاذبه های گردشگری کبودرآهنگ

آشنایی با جاذبه های گردشگری کبودرآهنگ

کبودرآهنگ در استان همدان قرار دارد و یکی از بزرگ‌ترین شهرهای آن است. در زمان گذشته به اشتباه این شهر را کبوترآهنگ می‌نامیدند و دلیل آن وجود تعداد زیادی کبوتر و قنات‌های زیرزمینی فراوان بود. کبودرآهنگ از دو کلمه کبود (به معنی رنگ آبی) و راهنگ (به معنی رودخانه) تشکیل شده و دلیل آن وجود رودخانه‌هایی بوده که آب‌هایی به رنگ آبی‌تیره داشتند. سفر به شهر کبودرآهنگ، که از شهرهای تاریخی است و جاذبه‌های طبیعی بی‌شماری دارد، سرشار از خاطرات خوب و فراموش‌نشدنی خواهد بود. در ادامه از جاذبه های گردشگری کبودرآهنگ و جاهای دیدنی کبودرآهنگ برایتان بیشتر می‌گوییم.

کبودرآهنگ

عکس از گوگل

پارک لاله یکی از جاهای دیدنی کبودرآهنگ

پارک لاله مکانی زیبا با فضای سبزی مناسب است که گردشگران و مسافران برای استراحت و گذراندن اوقاتی خوش به آنجا می‌روند. این پارک که در شهر کبودرآهنگ قرار گرفته با توجه به فضایی که برای برپایی چادر مسافرتی دارد برای اسکان مسافرهای نوروزی مناسب است. داخل پارک حوض دایره‌ای بزرگی وجود دارد که جلوه‌ای زیبا به محیط بخشیده‌ است. امکانات رفاهی مانند بوفه، سرویس بهداشتی، جای مناسب برای استراحت و نشستن در پارک لاله فراهم شده است.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در کبودرآهنگ و نزدیک به پارک لاله در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

پل کوریجان

کوریجان از پل‌های قوسی است که در مسیر یکی از شاخه‌های رود قره‌چای ساخته شده است و قدمتش به دوران صفویه برمی‌گردد. این پل بنایی ساده دارد و هیچ‌گونه تزیینی در آن صورت نگرفته است. این بنا یک مرتبه در دوره قاجار و یک بار هم توسط سازمان میراث فرهنگی همدان مرمت شده است. پل کوریجان ۵ دهانه بزرگ و ۴ دهانه کوچک دارد. این بنای تاریخی در سال ۱۳۷۹ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.

پل کوریجان

عکس از گوگل

قلعه باشقورتاران

قلعه باشقورتاران بالای تپه‌ای در کبودرآهنگ قرار دارد. مسیر دسترسی به قلعه بسیار دشوار است و راه خیلی باریکی دارد که بیشتر به مسیر مالرو شناخته می‌شود. این قلعه در دوره سلجوقیان ساخته شده است و فرقه اسماعیلیه از آن استفاده می‌کردند. این قلعه بنای مستحکمی دارد و بیشترین مصالح به کار رفته در آن ساروج است. قسمت زیادی از قلعه از بین رفته و قرار است که بخش باقی‌مانده مرمت شود. این قلعه در گذشته دژی دفاعی بوده است، برج‌های دیدبانی دژ از بین رفته اما از آثار باقی‌مانده مشخص می‌شود که نزدیک به چهار متر ارتفاع و دو متر ضخامت دیوارهای برج‌ها بوده است.

قلعه باشقورتاران

عکس از گوگل

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر کبودرآهنگ

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در کبودرآهنگ و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

اشتراک‌گذاری

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.