معرفی جاذبه های گردشگری کوهدشت

آشنایی جاذبه های گردشگری کوهدشت

شهر کوهدشت در شمال غربی استان لرستان قرار دارد و آب‌و‌هوای آن کوهستانی و معتدل است اما تابستان‌هایی گرم دارد. شغل بیشتر مردم این شهر کشاورزی و دامداری است و به زبان لری و لکی صحبت می‌کنند. بنابر تحقیق‌های انجام شده و بررسی نقش‌و‌نگارهای درون غارها تاریخ آغاز زندگی در این منطقه دوازده‌هزار سال قبل پیش‌بینی شده است. تا قبل از سال ۱۳۱۲ هجری‌ شمسی زندگی در این منطقه به‌صورت عشایری بود اما با گذشت زمان به زندگی شهری تغییر یافت.  سفر به شهرستان کوهدشت و آشنایی با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی‌اش سفری جذاب با کسب تجربه‌هایی جدید است. در این مطلب از جاذبه های گردشگری کوهدشت و جاهای دیدنی کوهدشت برایتان گفته ایم. با ما همراه باشید.

 کوهدشت

عکس از گوگل

تنگه شیرز یکی از جاهای دیدنی کوهدشت

تنگه شیرز جاذبه‌ای طبیعی است که در ۵۰ کیلومتری شهر کوهدشت و بین استان‌های لرستان، کرمانشاه و ایلام قرار دارد. طول این تنگه ۵ کیلومتر است و بین دیوارهای صخره‌ای با ارتفاع ۱۵۰ تا ۲۰۰ متر قرار گرفته. این دیواره‌ها شیبی نزدیک به ۱۰ متر دارند و بر اثر فرسایش شکل‌هایی عجیب و جالب پیدا کرده‌اند. رودخانه‌ سیمره، که از کنار این دره می‌گذرد، طراوت و سرسبزی منطقه را چندین برابر کرده است. در طول این تنگه آبشار، درختان جنگلی، چشمه‌های آب و میوه‌های وحشی متنوعی قرار دارد.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در کوهدشت و نزدیک به تنگه شیرز در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

قلعه کوهزاد شهرستان کوهدشت

بنای تاریخی قلعه کوهزاد، که متعلق به دوران اشکانی است، در شهرستان کوهدشت و در بخش رومشگان قرار دارد. در ساخت این قلعه از سنگ و ملات استفاده شده و متأسفانه بیشتر قسمت‌های آن، به غیر از قسمت شمالی، بر اثر فرسایش از بین رفته‌اند. طول این قلعه ۶۰ متر و عرض آن ۲۴ متر است و با توجه به آثار باقی‌مانده ۸ اتاق در آن قرار داشته و همچنین ورودی آن در قسمت شرقی است.

 

پل سی پله

پل سی پله در بخش طرهان، از توابع کوهدشت، قرار دارد. این پل در دوران ساسانیان روی تنگ‌ترین قسمت رودخانه سیمره ساخته شد و به این دلیل که راه ارتباطی بین ایران و بین‌النهرین بود اهمیت زیادی داشت. این پل در گذشته ۴ دهانه گنبدی داشت که در حال حاضر تنها ۲ دهانه از آن باقی‌مانده است. پل سی پله در سال ۱۳۷۹ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.

قلعه کوهزاد

عکس از گوگل

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر کوهدشت

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در کوهدشت و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

اشتراک‌گذاری

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.