یاسوج

آشنایی با جاذبه های گردشگری یاسوج

معرفی جاذبه های گردشگری یاسوج

یاسوج شهری در جنوب غربی ایران است که در استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد و به‌عنوان مرکز این استان شناخته می‌شود. این شهر در دامنه کوه دنا قرار گرفته و به همین دلیل زمستان‌های پربرفی دارد و در بیشتر روزهای سرد سال پوشیده از برف است. تل خسرو شهری قدیمی بود که در فاصله ۶ کیلومتری از یاسوج قرار داشت و اکنون جز یک روستا و تپه‌های پراکنده اثری از آن باقی‌ نمانده است. پس از متروکه شدن تل خسرو شهر یاسوج در آن منطقه بنا شد. سفر به شهر یاسوج سفر به شهر آبشارهای خروشان است که این شهر را به بهشتی برای طبیعت‌گردان تبدیل کرده‌اند. در ادامه از جاذبه های گردشگری یاسوج و جاهای دیدنی یاسوج برایتان گفته‌ایم.

یاسوج

عکس از گوگل

دره المون یکی از جاهای دیدنی یاسوج

یکی از جاذبه‌های طبیعی شهر یاسوج دره المون است که در ۵۰ کیلومتری جاده یاسوج به نورآباد قرار دارد. این منطقه با بهره‌گیری از آبشار و غار تسوج به یکی از دیدنی‌ترین مکان‌های گردشگری شهر یاسوج تبدیل شده است. آبشار تسوج فصلی است و در ۱۳۰ کیلومتری شهر یاسوج، در میان کوه‌های زاگرس، قرار دارد. طبیعت دره المون به غار و آبشار خلاصه نمی‌شود، این منطقه دشت وسیعی است پوشیده از گل‌های لاله واژگون، رودخانه‌، درختان بلوط، کوهستان و منظره‌های تماشایی دیگری که در بهار و تابستان آب‌و‌هوای معتدلی دارد.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در یاسوج و نزدیک به دره المون در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

 

تنگ تامرادی

تنگ تامرادی منطقه‌ای سرسبز و کوهستانی است که در شهر یاسوج قرار دارد و نام آن برگرفته از طایفه تامرادی، یکی از طایفه‌های ایل بویراحمد، است. در گذشته دسترسی به این منطقه کار سختی بود اما امروزه با وجود راه‌سازی و جاده آسفالتی گردشگران به‌راحتی از آن بازدید می‌کنند و در طبیعت خرم و جاذبه‌های متعددش لحظه‌های پرخاطره‌ای را به وجود می‌آورند. این منطقه پوشیده شده از درختان بلوط زیستگاه مناسبی برای سنجاب ایرانی است. آبشارهای متعدد این منطقه، که طول‌ آن‌ها از ۸ تا ۵۰ متر متغیر است، در کنار حوضچه‌های آب مکان مناسبی را برای شنا و آب‌تنی فراهم کرده‌اند. علاقه‌مندان به طبیعت هنگام ورود به این منطقه با مجموعه‌ای از جاذبه‌های طبیعی مانند غارها، رودخانه‌ها، کوه‌های مناسب کوهنوردی و صخره‌نوردی‌ و چشمه بلوط عسلی رو‌به‌رو خواهند شد.  

تنگ تامرادی

عکس از گوگل

دریاچه کوه گل

منطقه کوه گل تنگه‌ای بکر نزدیک به کوه دناست که با شهر یاسوج ۳۲ کیلومتر فاصله دارد. از آنجایی که این منطقه نزدیک به جاده نیست برای رسیدن به آن باید مسیری  ۴۵ دقیقه‌ای را پیاده‌روی کرد. در منطقه حفاظت‌شده کوه گل دریاچه‌ای با همین نام به همراه دشت لاله‌های واژگون و آبشار تنگ نمک قرار دارد که مکانی فرح‌بخش را برای طبیعت‌گردان ساخته‌اند. دریاچه گل کوه دریاچه‌ای با آب شیرین است و در حدود ۱۵ متر عمق و نیم هکتار وسعت دارد که آب آن از بارش باران و ذوب شدن برف‌های کوه دنا تأمین می‌شود. گیاهان کوهی نزدیک به این دریاچه عطر خوشی را به محیط اطرافشان بخشیده‌اند و حضور پرندگان مهاجر در فصل‌های بهار و تابستان تصویری ناب از طبیعت دریاچه را به وجود می‌آورد. اگرچه در همه ماه‌های سال طبیعت منظره‌ای تماشایی مختص خود را دارد اما سفر به این منطقه را در اردیبهشت ماه، که طبیعت بهاری به اوج زیبایی‌اش می‌رسد، را از دست ندهید.

دریاچه کوه گل

عکس از گوگل

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر یاسوج

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در یاسوج و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.