آشنایی با جاهای دیدنی بانه ، شهر مرزی کردستان

معرفی جاهای دیدنی بانه

شهر بانه، که به واسطه بازار و مرکزهای خرید متعدد یکی از معروفترین شهرهای ایران است، در استان کردستان قرار دارد. بازارهای این شهر عرضه‌کننده کالاهای وارداتی با قیمت مناسب‌اند و آن را به یکی از مسافرپذیرترین شهرها در تمام روزهای سال تبدیل کرده‌اند. بانه علاوه‌بر جاذبه اقتصادی جاذبه‌های طبیعی و تاریخی زیادی برای گردشگران دارد. این شهر کوهستانی در تابستان‌ها گرم است و زمستا‌‌ن‌های سرد و سختی دارد. فصل‌های بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به شهر بانه‌اند.

جاهای دیدنی بانه
عکس از گوگل

روستای نجنه یکی از جاذبه های گردشگری بانه

روستای نجنه از توابع شهر بانه است که به دلیل طبیعت زیبا و بکری که دارد به یکی از مقصدهای گردشگری تبدیل شده است. چشمه‌های زیادی که در بستر این روستا می‌جوشند برکت و طراوت را به خاک آن هدیه داده‌اند و باعث رشد صنعت پرورش ماهی قزل آلا در روستا شده‌اند. در سراسر روستا رستورا‌ن‌های زیادی با کباب ماهی قزل‌آلا پذیرای گردشگران‌اند. یک جلد قرآن قدیمی متعلق به ۴۵۳ سال قبل در مسجد این روستا نگهداری می‌شود که به اهمیت این منطقه افزوده است.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در بانه و نزدیک به روستای نجنه در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

روستای نجنه
عکس از گوگل

غار شوی

غار شوی در ۱۲ کیلومتری شهر بانه نزدیک به روستایی با همین نام قرار دارد. این غار در سال ۱۳۴۷ کشف شد و مورد بررسی قرار گرفت. این غار دهانه ورودی کوچکی نزدیک به یک متر دارد ولی ارتفاع آن در داخل نزدیک به ۲ متر است و در انتها دریاچه آب کوچکی در آن وجود دارد. غار شوی از غارهای آبرفتی و ریزشی است که برای غارنوردی در آن نیاز به تجهیزات و اطلاعات کافی درباره غارنوردی است.

غار شوی
عکس از گوگل

دریاچه سد بانه

دریاچه سد بانه در مسیر شهر سقز به بانه و در ۱۰ کیلومتری این شهر قرار دارد. اگر نزدیک به این دریاچه باستیم کوه‌های اطراف شهر بانه را می‌توانیم ببینیم و همینطور این دریاچه از بالای گردنه خان قابل مشاهده است. در کنار این سد پوشش گیاهی سرسبزی وجود دارد که زیبایی محیط اطراف را بیشتر کرده است.

دریاچه سد بانه
عکس از گوگل

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر بانه

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در بانه و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

آشنایی با جاهای دیدنی بانه ، شهر مرزی کردستان
4.3 (85%) 4 votes

درباره‌ی فاطمه شریفی

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجاره آنلاین ویلا و اقامتگاه