معرفی جاهای دیدنی میبد یکی از شهرهای تاریخی یزد

جاهای دیدنی میبد

میبد، شهری باستانی با قلعه‌های قدیمی، در استان یزد قرار دارد. افسانه‌های جالبی درباره شهر میبد وجود دارد و مردم عقیده دارند بخشی از آثار تاریخی این شهر به دست سلیمان نبی ساخته شده است.  با سفر به شهر میبد با بخشی از فرهنگ و تمدن ایران آشنا خواهید شد. در ادامه از جاهای دیدنی میبد و جاذبه های گردشگری میبد بیشتر می‌گوییم.

جاهای دیدنی میبد
عکس از گوگل

موزه زیلو و آشنایی با سوغات میبد

زیلو، نوعی زیرانداز، یکی از قدیمی‌ترین صنایع دستی ایران  و سوغات میبد است و در میبد موزه‌ای مربوط به این هنر ساخته شده است. جالب است بدانید که فقط همین یک موزه مختص زیلو وجود دارد و در هیچ شهری از ایران نمی‌توانید نمونه آن را پیدا کنید. زیلوهای تاریخی و دست‌بافتی که در این موزه قرار دارند مردم ایران و دیگر کشورها را با هنر زیلوبافی آشنا می‌کند. در این موزه زیلوهای جدید هم برای نمایش وجود دارند. این موزه در قسمتی از کاروان‌سرای تاریخی میبد قرار دارد.

موزه زیلو
عکس از گوگل

نارین قلعه یکی از جاذبه های گردشگری میبد

«نارین قلعه» قدیمی‌ترین بنای تاریخی شهر میبد است. این قلعه در دوران ساسانیان ارگ حکومتی بوده است، در بررسی‌های کاوشگران سکه‌ای در این منطقه پیدا شد که متعلق به دوران ساسانی بوده است. شکوه بنای قلعه چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. افسانه‌ای درباره نارین قلعه وجود دارد که می‌گوید این قلعه توسط سلیمان نبی ساخته شده و محلی برای پنهان کردن گنج‌ها بوده است. اما این داستان فقط یک افسانه است.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در میبد و نزدیک به نارین قلعه در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

نارین قلعه
عکس از گوگل

برج کبوترخانه یکی از جاهای دیدنی میبد

کبوترخانه‌ها در گذشته محلی برای محافظت از کبوتران و جمع‌آوری کود آن‌ها بوده است. کبوتر‌خانه میبد برجی استوانه‌ای است که داخل آن چهار‌هزار لانه کبوتر وجود دارد و نوار سفید رنگی برای جذب کبوتران دورتادور برج کشیده شده است. این برج در برابر خطر حمله دیگر حیوانات به کبوترها بسیار ایمن بوده است. در حال حاضر این برج به‌عنوان محل فرماندهی میبد استفاده می‌شود.

برج کبوترخانه
عکس از گوگل

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر میبد

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در میبد و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

معرفی جاهای دیدنی میبد یکی از شهرهای تاریخی یزد
4.5 (90%) 2 votes

درباره‌ی فاطمه شریفی

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجاره آنلاین ویلا و اقامتگاه