راهنمای سفر با سالمندان | سفری دلچسب با والدین

سفر با سالمندان

حتما تا بحال برایتان پیش آمده که بخواهید پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ خود را به سفر برده و آنها را خوشحال کنید، اما بخاطر شرایطشان، اوضاع آنطور که می خواستید پیش نرفته است. در سفر با سالمندان نکاتی وجود دارد که با رعایت آنها، می توانید خاطره خوشی برای خود و آنها بسازید. ما در این مقاله به بخشی از آنها می پردازیم و امید به آن است که سهم کوچکی در خوشحالی عزیزانتان داشته باشیم.

سفر با سالمندان

برنامه ریزی و مشورت

سعی کنید قبل از سفر از علایقشان مطلع شوید و با مشورت هم مقصد موردنظر را انتخاب کنید زیرا رضایت آنها شرط اول برای یک سفر دلپذیر می باشد. بفهمید که کدامیک به آنها آرامش می دهد؟ زیارت یا بودن در کنار دریا و استراحت در ساحل؟ نحوه سفر را چگونه می پسندند؟ زمینی، هوایی و یا دریایی؟ بعد از مطلع شدن از علایق و خواسته هایشان با کمک هم برنامه ریزی کنید و با آژانس مسافرتی مطمئنی تماس بگیرید.

سفر با سالمندان 01

داروهایشان فراموش نشود

مسلما والدین شما دارو مصرف می کنند پس برای اینکه در مصرف آنها در سفر، دچار مشکل نشوند بهتر است که ابتدا هرکدام را دقیقا در جای خود بریزید.
لیستی از آنها تهیه کنید به همراه نحوه مصرف و توضیحات دارو تا بقیه نیز در موارد اورژانسی بدانند که باید چه دارویی استفاده شود.
اگر سفرتان خارجی است لیست را به زبان کشور مقصد بنویسید.

سفر با سالمندان 02

استفاده از ویلچر

اگر سالمندتان از ویلچر استفاده میکند لازم است که هماهنگی های لازم را قبل از سفر انجام دهید به عنوان مثال اگر با هواپیما سفر میکنید باید بدانید که بردن افراد با ویلچر تا هواپیما رایگان است اما باید از قبل به آژانسی که بلیط پرواز را از آن خریداری کرده اید اطلاع دهید تا آنها نیز هماهنگی های لازم را انجام دهند. در فرودگاه نیز مامورانی هستند که به شما کمک میکنند تا والدینتان را به سمت بازرسی هدایت کنند و زمان کمتری معطل شوید.

سفر با سالمندان 03

اگر مقصدتان خانه ی اقوام و آشنایان است

اگر والدینتان قصد سفر برای دیدن اقوام و آشنایان را دارند حتما از قبل با آنها هماهنگ کنید تا آن زمان در منزل باشند و به استقبال آنها بروند. بیماری و زمان داروهایشان را نیز به اطلاع آنها برسانید. عادات غذایی شان را بگویید و از آنها بخواهید که کمک حال پدر مادرتان باشند.

سفر با سالمندان 05

هماهنگی با بازرسی فرودگاه

در بازرسی فرودگاه اگر والدینتان دندان طلا یا پلاتین دارند از قبل با ماموران هماهنگ کنید تا آژیر امنیتی به صدا در نیاید. اگر روی ویلچر هستند به آنها بگویید لازم نیست در هنگام بازرسی از روی ویلچر بلند شوند زیرا دستگاه هایی وجود دارد که در حالت نشسته از آنها بازرسی می کند.
سفر با سالمندان 06

اگر همراه والدینتان به سفر نمی روید

اگر شما نمی توانید همراهشان به سفر بروید، مناسب ترین گزینه برای آنها تورهای دسته جمعی سالمندان است. مزیت این تورها این است که سن و ویژگی های افراد شرکت کننده تقریبا یکسان است و والدینتان نیز از بودن در جمع و هم صحبتی با همسن و سالانشان لذت می برند.
نکته دیگر این است که معمولا در این تورها مسئولان مراقبت های لازم را از سالمندان انجام می دهند، بنابراین داروها و شرایط بیماری شان را برایشان توضیح دهید تا کاملا خیالتان راحت باشد.

سفر با سالمندان 07

سخن آخر

سعی کنید بیشتر با والدینتان مسافرت بروید، از بودن در کنار آنها لذت ببرید و از تجربیات آنها استفاده کنید. همانطور که آنها زمانی که ما کودک بودیم لذت سفر را به ما هدیه کردند، حالا وظیفه ماست که آنها را به مسافرت برده و خاطرات خوش و به یادماندنی را برایشان رقم بزنیم.

سفر با سالمندان 08

راهنمای سفر با سالمندان | سفری دلچسب با والدین
5 (100%) 3 votes

درباره‌ی سارا شادمهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجاره آنلاین ویلا و اقامتگاه