روشن کردن آتش با آب و یخ | بقا در طبیعت

روشن کردن آتش با آب و یخ

آتش یکی از پنج نیاز ضروری برای بقا در طبیعت و زنده ماندن در شرایط بحرانی است. شاید فکر کنید حرارت آتش فقط برای بالا بردن دمای بدن و پخت غذا مورد نیاز ما است و در صورتی که در فصل‌های گرم سال باشید و غذای خشک همراهتان باشد، دیگر لازم نیست نگران برپا کردن آتش باشید.اما باید بدانید که آتش علاوه‌بر کاربردهای گفته‌شده تأثیر زیادی در بالا بردن آرامش و اعتمادبه‌نفس در شرایط اضطراری و دور نگه داشتن حیوانات وحشی دارد؛ مطمئناً دوست ندارید در تاریکی طبیعت بکر از پشت سر مورد حمله حیوانات قرار بگیرید. راه‌های زیادی برای درست کردن آتش وجود دارد و ما در این مطلب عجیب‌ترینِ آن را آموزش می‌دهیم. روشن کردن آتش با آب، ماده‌ای که باعث خاموش شدن آن می‌شود!

 روشن کردن آتش با آب
عکس از گوگل

روش روشن کردن آتش با آب

برای روشن کردن آتش با‌ آب به یک بطری آب یا کیسه فریزر پر از آب و تکه‌ای‌ کاغذ نیاز داریم. در صورتی که بطری آب معدنی دارید، می‌توانید از کاغذ دور آن استفاده کنید. کاغذ را به سنگ بمالید تا کثیف و تیره‌رنگ شود یا از سمت تیره آن استفاده کنید، زیرا رنگ‌های تیره نور بیشتری را جذب می‌کنند. بطری آب را در جهت زاویه تابش نور خورشید قرار دهید  و کاغذ را زیر آن بگیرید. به‌وسیله بطری آب نور را بر روی کاغذ متمرکز کنید. با کم و زیاد کردن فاصله بین بطری و کاغذ می‌توانید شعاع نقطه نور به‌وجود آمده را بزرگ و کوچک‌ کنید. به خاطر داشته باشید هر چقدر نقطه نور کوچک‌تر باشد حرارت آن بیشتر است و کاغذ سریع‌تر آتش می‌گیرد. بعد از اینکه کاغذ آتش گرفت آن را به چوب‌هایی که از قبل آماده کرده‌اید برسانید. این روش را می‌توانید با استفاده از یک تکه یخ نیز انجام دهید.

 روشن کردن آتش با آب
عکس از گوگل
 روشن کردن آتش با آب
عکس از گوگل
 روشن کردن آتش با آب
عکس از گوگل

روشن کردن آتش با یخ

برای روشن کردن آتش با یخ کافی است یک تکه یخ شفاف را با دست به شکل عدسی محدب دربیاورید.  

سپس یخ را روبه‌بروی شاخ و برگ یا تکه‌ای کاغذ بگیرید و با جلو و عقب بردن، آن نور را در یک نقطه متمرکز کنید. در نهایت با متمرکز شدن نور و بالا رفتن حرارت آتش ایجاد می‌شود.

 روشن کردن آتش با آب
عکس از گوگل

ویدیو آموزشی روشن کردن آتش با یخ

روشن کردن آتش با آب و یخ | بقا در طبیعت
3.7 (73.33%) 3 votes

درباره‌ی مینا جعفری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجاره آنلاین ویلا و اقامتگاه