معرفی جاهای دیدنی سبزوار

شهر سبزوار کجاست؟ معرفی جاهای دیدنی سبزوار

جاهای دیدنی سبزوار کجاست؟ شهر سبزوار در استان خراسان رضوی قرار دارد. سبزوار از شهرهای بزرگ و تاریخی این استان است. این شهر در زمان حکومت سربداران پایتخت آن‌ها بود. بیهق نام قدیمی این شهر زیبا و کهن و به معنی جای نیکو است.  سفر به سبزوار و بازدید از آثار تاریخی و گشت‌و‌گذار در طبیعت این شهر می‌تواند خاطره‌ای خوش را در ذهن شما به یادگار بگذارد. در ادامه از جاذبه های گردشگردی سبزوار بیشتر برایتان می گوییم.

جاهای دیدنی سبزوار

عکس از هادی دهقانپور

آبشار برغمد یکی از جاذبه های گردشگری سبزوار

روستای بید از توابع شهرستان سبزوار است، در نزدیکی این روستا آبشار برغمد قرار دارد. آبشار برغمد فصلی است و در روزهای گرم تابستان مکان مناسبی برای گردش و استراحت است. برای رسیدن به آبشار باید در حدود ۳۰ دقیقه کوه‌پیمایی انجام دهید. دره‌ای در نزدیکی آبشار قرار دارد که درختان گردو جلوه‌ای زیبا به آن بخشیده‌اند.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در سبزوار و نزدیک به آبشار غمد در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

یخدان های تاریخی سبزوار

در قسمت جنوبی سبزوار سه بنای تاریخی مخروطی‌شکل قرار دارد که متعلق به دوران قاجار است و یکی از جاذبه های گردشگردی سبزوار. این بناها برای نگهداری از یخ‌ها ساخته شده بوده  و مصالح آن‌ها از جنس خشت‌و‌گل است. یخ‌های ساخته شده در زمستان را برای استفاده در فصل تابستان در این یخدان‌ها نگهداری می‌کردند. یخ‌دان‌های سبزوار در فهرست آثار ملی ثبت شده‌اند.

یخدان های تاریخی سبزوار

عکس از میلاد صالح ور

کمی بیشتر درباره تاریخ سبزوار، کاروانسرای فرامرزخان

کاروان‌سرای فرامرزخان برای استراحت زائران امام رضا (ع)  در دوران قاجار ساخته شد. سازنده این کاروان‌سرا حاج فرامرزخان سبزواری بوده است. این کاروان‌سرا به رباط کانون نیز شهرت داشت. در پشت حجره‌ها مکانی برای اصطبل در نظر گرفته شده است. در حال حاضر قسمتی از رباط کانون به‌عنوان موزه مردم شناسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاروانسرای فرامرزخان

عکس از IRNA ، محسن بخشنده

میرمظفر، آتشکده ای فسیلی شهر سبزوار

آتشکده میرمظفر یکی از بناهای باستانی سبزوار است. ساخت این آتشکده مثل بسیاری از آتشکده‌های دیگر ایران متعلق به دوران ساسانی است. آتشکده محل عبادت زرتشتیان بوده است. این بنا به شکل چهار طاقی با سنگ و گچ روی تپه‌ای ساخته شده است . در اطراف آتشکده فسیل‌هایی با قدمت ۱۰۰ میلیون سال پیدا شده.

تشکده میرمظفر

عکس از گوگل

خانه باغ اسکویی، تفرجگاهی تاریخی

یکی از آثار ملی ثبت شده در شهر سبزوار خانه باغ اسکویی است. این خانه باغ در دوره قاجار در روستای ابارش ساخته شده است. عمارت اسکویی متشکل از هشتی، مطبخ، آب‌انبار، بادگیر‌خانه و زیرزمین است. نمای خانه با گچ‌بری و آجر تزئین شده است.

خانه باغ اسکویی

عکس از گوگل

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر سبزوار

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در سبزوار و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

اشتراک‌گذاری

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.