مکان های گردشگری و جاذبه های توریستی و تفریحی جزیره هرمز

معرفی جزیره هرمز

هرمز تنها یک جزیره نیست بلکه سرزمین شگفتی‌ها است؛ جزیره‌ای سرخ رنگ که از دل دریا بیرون آمده است. جزیزه‌ای هزار رنگ که هر گوشه‌ از آن داستانی برای شنیدن و طرحی برای دیدن دارد. هرمز را باید زندگی کرد خاکش را لمس کرد، طلوع و غروب را از بلندای صخره‌هایش تماشا کرد و تن به امواج دریای بی‌کرانش سپرد. جاذبه‌های گردشگری این جزیره کوه، غار، ‌دره و صخره‌هایی شگفت‌آور هستند که با اجاره خانه در جزیره هرمز و سفر به آن می‌توانید آن‌ها را از نزدیک ببینید و لذت ببرید.

معرفی جزیره هرمز

جاذبه گردشگری دره سکوت و الهه نمک

دره سکوت آرام‌ترین قسمت جزیره هرمز است. این دره به علت داشتن مقدار زیادی نمک، توانایی جذب نیروهای منفی و خنثی کردن بازتاب صدا را دارد؛ نام دره سکوت را به همین دلیل برایش انتخاب کرده‌اند. از آن‌ جایی که در گذشته مردم محلی با ضربه‌های تبر از دل تپه‌ها و کوه‌های دره سنگ‌ نمک استخراج می‌کردند، به آن «تبرزن» هم می‌گویند. الهه نمک که در انتهای دره قرار گرفته یکی دیگر از جاذبه‌های طبیعی هرمز است. صخره‌ای شکل گرفته از نمک که بازدیدکنندگان در همان نگاه اول محو زیبایی‌اش می‌شوند. برای نزدیک شدن به الهه نمک باید کفش‌هایتان را دربیاورید. در نظر داشته باشید که ساختار آن سست و توخالی است. افتادن شما در دل یکی از این حفره‌ها سبب آسیب دیدنتان می‌شود.

در سفر به جزیره هرمز بازدید از جاهای دیدنی بندرعباس که یکی از مهم ترین شهرهای جنوبی ایران است را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جاذبه گردشگری دره سکوت و الهه نمک

جاذبه توریستی دره مجسمه‌‌ها

دره مجسمه‌ها، در جزیره هرمز، نمایشگاهی از آثار هنری طبیعی است. دره‌ای با دیوارهای بلند که در گوشه‌و‌کنار آن می‌توانید حیواناتی سنگی را ببینید. کافی است قوه تخیلتان را به کار بگیرید و بالا را نگاه کنید تا متوجه حضور اژدهایی در بالای صخره شوید. برای رسیدن به ابتدای دره مجسمه‌ها باید برای چند دقیقه  از جاده اصلی به سمت دره پیاده‌‌روی کنید. هرچند طول مسیر اصلی دره چندان طولانی نیست اما آن قدر دیدنی و حیرت‌انگیز است که می‌تواند شما را ساعت‌ها در میان سنگ‌ها سرگرم تماشا و عکاسی کند. انتهای دره مجسمه‌ها زیباترین بن‌بست جهان را می‌بینید،‌ پرتگاهی ۴۰ متری با منظره‌ چشم‌نواز خط ساحلی. تماشای غروب خورشید در این گوشه از جزیره هرمز می تواند خاطره‌انگیزترین لحظات را برای شما رقم بزند.

جاذبه توریستی دره مجسمه‌‌ها

جاذبه توریستی و تفریحی بزرگترین فرش خاکی جهان

بزرگ‌ترین فرش خاکی جهان بر تن یکی از ساحل‌های جزیره هرمز نقاشی شده است، آن هم با خاک رنگی جزیره! این فرش با طرح‌ها و نمادهایی از افسانه‌های محلی، قایق‌های ماهی‌گیری و حیواناتی مانند لاکپشت و آهو، با استفاده از ۱۸ رنگ مختلف، توسط تیم هنرمند آقای مهدی درویشی و با کمک افراد بومی نقاشی شده است. هر سال بیست و هشتم اسفند ماه در کنار این فرش مراسم باشکوهی به مناسبت نوروز برگزار می‌شود.

جاذبه توریستی و تفریحی بزرگترین فرش خاکی جهان

موزه دکتر نادعلیان‌

این موزه هنر دست زنان و مردان جزیره را در دل خود جای داده است. علاقه و احترامی که دکتر نادعلیان برای فرهنگ و تاریخ جزیره هرمز قائل بودند و اهمیت معرفی صنایع‌دستی مردم منطقه از جمله دلایل راه‌اندازی این موزه بوده است. در این موزه رنگارنگ مستنداتی از زندگی دکتر نادعلیان‌، آثار هنری ایشان و پروژه‌های هنری مشترکی که با زنان بومی جزیره داشته‌اند وجود دارد.

موزه دکتر نادعلیان‌

قلعه پرتغالی‌ها

جزیره جادویی هرمز خوش‌رنگ‌ترین قلعه جهان را دارد؛ قلعه‌ای سرخ‌رنگ با پس‌زمینه‌ آبی آسمان  و دریا و منظره‌ای دیدنی از خانه‌های روستایی جزیره. قلعه پرتغالی‌ها با قدمتی ۵۰۰ ساله در روزگاری که جزیره تحت سلطه پرتغالی‌ها بود، به دستور دریانورد آلفونسو آلبرکرک، ساخته شد. هرچند قسمت زیادی از قلعه تخریب و در زیر خاک جزیره و آب دریا مدفون شده است اما آب‌انبار، کلیسا و قسمتی از سربازخانه باقی‌مانده است که می‌توانید از آنها بازدید کنید.

قلعه پرتغالی‌ها

اجاره خانه در هرمز و راهنمای رزرو ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره خانه در جزیره هرمز یا ویلا، سوئیت و آپارتمان می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.