تجربه سفر

هزینه اجاره روزانه خانه در تهران چقدر است؟

یکی از بهترین گزینه‌ها برای اقامت در تهران، اجاره روزانه خانه در تهران است. برای تمام افراد اعم از افراد مجرد یا افرادی که با خانواده خود به این شهر مسافرت می‌کند، این شیوه اقامت می‌توان مناسب باشد. افراد با اجاره روزانه خانه در تهران با توجه به سلیقه، بودجه، نوع امکانات مورد نیاز اقامتگاه خود را انتخاب می‌کنند. اما مهم‌ترین سوال افراد در هنگام اجاره روزانه خانه در تهران، هزینه آن است. در ادامه این مطلب راهنمای برای هزینه اجاره روزانه خانه در تهران تهیه شده است. با ما همراه باشید.

 

چرا اجاره روزانه خانه در تهران؟

اغلب افرادی که به تهران سفر می‌کنند، اهداف مختلفی دارند. برخی از آنها به جهت تفریح و برخی به جهت کار و انجام امور اداری راهی سفر به تهران می‌شوند. به همین منظور برای اقامت خود گزینه‌ها متعددی دارند. در این میان بسیاری از افراد به سراغ اجاره روزانه خانه می‌روند. دلایل مختلفی برای این انتخاب وجود دارد از جمله :

 • اجاره روزانه خانه به لحاظ هزینه نسبت به هتل قیمت مناسب‌تری دارد. هتل‌ها اغلب براساس ستاره دسته‌بندی می‌شوند و براساس هر ستاره امکانات آن‌ها نیز متغیر می‌شود. خانه مبله با یک اتاق در هتل سه ستاره و بالاتر همسان است. که در این شرایط قیمت یک اتاق هتل سه‌ستاره با اجاره خانه مبله گاهی یکسان و حتی گران‌تر است.
 • در این وضعیت امکان آشپزی برای مهمانان وجود دارد. در تهران هزینه غذا نسبت به شهرهای دیگر گران‌تر است. امکان آشپزی در خانه باعث می‌شود هم غذای سالم‌تری داشته باشید و هم هزینه‌های خود را کاهش دهید.
 • در اجاره روزانه خانه، هزینه‌های جانبی کاهش می‌یابد. اگر فرد اقامت در هتل را انتخاب کند، برای غذا، نوشیدنی و لاندری باید هزینه جدا پرداخت کند. همچنین اغلب هتل‌ها مناسب تهران از مرکز شهر دور هستند. به همین دلیل مهمان برای رفتن به مرکز شهر باید هزینه حمل و نقل را نیز در نظر بگیرد. اما با اجاره روزانه خانه، فرد می‌تواند این هزینه‌ها را کاهش دهد. اغلب خانه‌های مبله تهران امکانات کافی برای چند روز زندگی را دارد.
 • با اجاره روزانه خانه در تهران می‌توان از نظافت و بهداشت اطراف اطمینان داشت.
 • اقامت در جایی شبیه به خانه خود را تجربه خواهید کرد.

اجاره روزانه خانه در تهران بدون نیاز به ودیعه امکان‌پذیر است. همچنین در این شرایط امکان اجاره خانه در هر نقطه از شهر تهران را دارید. خانه‌های اجاره‌ای در تهران که به صورت روزانه اجاره داده می‌شوند، در تمامی مناطق تهران وجود دارند.

خانه اجاره‌ای در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران یا مسافرخانه

شاید در زمان مقایسه بین اجاره روزانه خانه در تهران و هتل، برخی به فکر مسافرخانه‌های تهران بیفتند. تهران به دلیل بزرگی و ورودی جمعیت بالا، اقامتگاه‌های متنوعی دارد. یکی از اقامتگاه‌های ارزان‌قمیت در تهران مسافرخانه‌ها هستند. بسیاری از گردشگران برای کاهش هزینه سفر خود به سراغ مسافرخانه‌ها می‌روند. در مسافرخانه امکان آشپزی وجود دارد و همچنین مسافرخانه‌های تهران اغلب در مرکز شهر هستند. اما در میان اجاره روزانه خانه و مسافرخانه، کدام گزینه بهتر است. در ادامه به چند مورد اشاره می‌کنیم که می‌تواند راهنمایی خوبی برای انتخاب گزینه مناسب اقامت باشد.

 • در مسافرخانه، یک اتاق و گاها یک تخت دریافت می‌کنید. اما در اجاره روزانه خانه، خانه به صورت دربست در اختیار شما قرار می‌‌گیرد.
 • در مسافرخانه‌ها، آشپزخانه، سرویس‌بهداشتی و راهروها به صورت اشتراکی هستند. اما در شرایط اجاره روزانه خانه، تمامی این امکانات به صورت دربست در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
 • در مسافرخانه‌ها نظافت و بهداشت به دلیل حجم بالای مسافران و هزینه پایین خدمات رعایت نمی‌شود. اما در شرایط اجاره‌ای، میزبان قبل از ورود شما، خانه را مرتب و نظافت می‌کند. در شرایط کرونا خانه‌های موجود در سایت اتاقک قبل از ورود مهمان به صورت کامل ضدعفونی می‌شوند و برخی از خانه‌ها پک‌های بهداشتی سپید دارند.
 • در مسافرخانه امنیت بالایی وجود ندارد. در بسیاری از اتاق‌ها کمد یا سیف‌باکس دیده نمی‌شود و مهمان باید وسایل مهم و  گران‌بهای خود را نزد پذیرش بگذارد. اما در اجاره روزانه خانه، تمامی امکانات در اختیار شماست و به جز شما در زمان اقامتتان کسی اجاره ورود به خانه را ندارد.

اجاره سوئیت و خانه به صورت روزانه در تهران

عوامل موثر بر قیمت اجاره روزانه خانه در تهران

قیمت اجاره خانه در تهران براساس عوامل مختلفی انتخاب می‌شود. در زیر به برخی از مهم‌ترین عوامل که در قیمت‌گذاری تاثیر دارد، اشاره می‌کنیم.

 • امکانات موجود در خانه، مهم‌ترین عامل در قیمتگذاری خانه اجاره‌ای در تهران است. برخی از خانه‌ها مبلمان و وسایل متفاوت و لوکسی در خانه دارند. هر چه این امکانات (امکاناتی مانند تخت، یخچال، لوازم برقی، ظرف آشپزخانه، مبلمان، میز تلویزیون، تلویزیون) بیشتر و تجهیزات لوکس‌تر باشد، اجاره روزانه خانه نیز گران‌تر می‌شود.
 • محله‌ و منطقه‌ای که خانه در آن قرار دارد، یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمتگذاری است.
 • متراژ خانه‌های در تهران متغیر هستند. براساس متغیر و مساحت خانه، قیمت اجاره روزانه نیز تغییر می‌کند.
 • سیستم گرمایش و سرمایش خانه در قیمتگذاری تاثیر دارد. سیستم‌های گرمایش و سرمایش خانه‌های تهران یا برقی یا گازی است. برای سیستم سرمایش،کولر آبی یا کولر گازی استفاده می‌شود و برای سیستم گرمایش اغلب بخاری گازی، بخاری برقی، شوفاژ یا پکیچ استفاده می‌گردد. براساس هر کدام از این موارد قیمت‌ها متفاوت می‌شود.
 • تعداد اتاق‌های خانه در قیمت اجاره روزانه خانه در تهران موثر است. خانه‌های تهران از سوئیت که اتاقی ندارد تا خانه‌های با بیش از پنج اتاق خواب وجود دارد که براساس تعداد نفرات می‌توانید خانه را انتخاب و اجاره کنید. هر چه تعداد اتاق‌ها بیشتر باشد، قیمت اجاره نیز افزایش می‌یابد.
 • داشتن ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فرد در اجاره روزانه خانه بسیار تاثیرگذار است. از جمله ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد می‌توان به کنسول بازی، میز بیلیارد، باربیکیو، جکوزی، سونا، استخر سرپوشیده و استخر آب گرم اشاره کرد.

اجاره ویلا در تهران

قیمت اجاره ویلا در تهران

برخی از افراد در زمان سفر به تهران تمایل دارند به سراغ ویلاهای اطراف تهران بروند. با اجاره ویلا در اطراف تهران، علاوه بر استراحت و لذت بردن از طبیعت اطراف تهران، آرامش بیشتری نیز دارند. طبیعت اطراف تهران در بسیاری از موارد خاص و منحصربه‌فرد است. برخی از ویلاهای اطراف تهران جزو ویلاهای لوکس محسوب می‌شود و امکانات مناسبی (امکاناتی نظیر باربیکیو، میز بیلیارد، کنسول بازی، استخر، سونا و جکوزی و… غیره) برای دورهمی و مهمانی گرفتن دارد. اجاره ویلا اطراف تهران به صورت روزانه نیز اجاره داده می‌شوند و این موضوع برای افرادی که تنها تمایل دارند چند شب به منظور استراحت یا مهمانی به ویلا بروند، بسیار مناسب است.

اجاره ویلا در تهران

مدارک لازم برای اجاره روزانه خانه در تهران

برای اجاره روزانه خانه در تهران نیاز به مدارک زیادی نیست. شما بعد از درخواست و تایید میزبان، هزینه را باید پرداخت کنید. مدارک مورد نیاز برای اجاره روزانه خانه توسط میزبانان مشخص می‌شود اما مهم‌ترین مدارک برای اجاره روزانه کارت شناسایی و شناسنامه است.

اجاره خانه در تهران

بهترین راه برای اجاره روزانه خانه در تهران

بهترین راه برای اجاره روزانه خانه در تهران استفاده از وب‌سایت‌های معتبر و رزرو خانه به صورت آنلاین است. شما به این شکل می‌توانید عکس خانه‌ها و ویلاهای مختلف را ببینید و شرایط و امکانات خانه‌ها و ویلاها را مشاهده کنید. و از میزان اجاره بهای رزوانه خانه‌ها مطلع گردید. همچنین بعد از تایید رزرو می‌توانید با میزبان خود تماس بگیرید تا هماهنگی‌های لازم را انجام دهید. علاوه‌بر این می‌توانید با بررسی نظرات دیگر کاربران شرایط کلی خانه و ویلا را بسنجید.

سخن آخر

اجاره روزانه خانه در تهران می‌تواند به هر دلیلی انجام شود. اما اغلب گردشگرانی که به تهران سفر می‌کنند، برای راحتی و آزادی بیشتر به سراغ این اقامتگاه‌ها می‌روند. هزینه اجاره روزانه خانه در تهران برای گردشگرانی که به صورت خانوادگی و گروهی سفر می‌کنند بسیار به‌صرفه می‌باشد. همین امر باعث می‌شود تعداد روزهای که در تهران برای گردش یا کار می‌روند نیز بیشتر شود. اجاره سوئیت در تهران به وب‌سایت یا اپلیکیشن اتاقک مراجعه کنید و در کمترین زمان ممکن سویئت مورد نظر خود را بیابید.

5/5 - (1 امتیاز)
اتاقک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا