👍راهنمای میزبان✔ | قسمت چهارم

ویژگی‌های یک اقامتگاه خوب

یکی از مهم‌ترین شرایطی که یک اقامتگاه خوب باید داشته باشد امکانات کافی برای مهمان‌هاست. شما به‌عنوان میزبان باید امکانات لازم برای چند روز اقامت مهمان‌هایتان را آماده کنید. در ادامه این متن می‌خواهیم درباره امکانات ضروری و مورد نیاز یک اقامتگاه توضیح دهیم.

عکس از اتاقک

صحت اطلاعات امکانات اقامتگاه

خیلی از مهمان‌ها اقامتگاه شما را از طریق سایت و بعد از دیدن عکس‌های آن رزرو می‌کنند. پس بهتر است تمام امکانات داخل سایت برابر با عکس‌ها و موارد دیگری باشند که اعلام کرده‌اید. چون اگر اطلاعات گفته شده صحت نداشته باشند باعث نارضایتی مهمان‌ها و در نتیجه ثبت نظرات منفی می‌شود.

عکس از اتاقک

وسایل یک اقامتگاه خوب سالم است

میز و صندلی شکسته، کولر خراب، فرش‌های پاره و یا هر وسیله خراب دیگری از ویژگی‌ها منفی یک اقامتگاه‌اند. هیچ‌فردی دوست ندارد اقامتگاهی که برای مدت سفرش انتخاب می‌کند وسایل خراب و غیرقابل استفاده‌ای داشته باشد. یکی از بهترین کارها برای جلوگیری از خرابی وسایل سر زدن به‌ آن‌ها و سرویس به‌موقع است. بعد از خروج هر گروه از مهمان‌ها واحدتان را به طور دقیق بررسی کنید تا اگر وسیله‌ای نیاز به تعمیر دارد قبل از ورود گروه جدید تعمیر شود.

عکس از اتاقک

علاوه‌بر وسایل خراب وسایل کهنه هم قابل قبول نیستند و می‌توانند در نظر مهمان‌ها ناخوشایند جلوه کنند. سعی کنید اقامتگاهتان را با وسایل کهنه پر نکنید چون بر اثر گذشت زمان باعث می‌شود مهمان‌های خیلی کمی واحدتان را برای اقامت در سفر انتخاب کنند.

عکس از اتاقک

یکی دیگر از مسائلی که درباره وسایل یک اقامتگاه اهمیت دارد تعداد آن‌هاست. اگر اقامتگاهتان ظرفیت ۱۰ نفر را دارد وسایل خواب، ظرف‌ها و بقیه امکانات باید به‌اندازه ۱۰ نفر وجود داشته باشد.

عکس از اتاقک

حواستان به سرما و گرما باشد

یکی از مهم‌ترین موضوع‌ها در یک اقامتگاه داشتن تهویه مطبوع است. باید با توجه به آب‌و‌هوای هر فصل وسایل سرمایشی و گرمایشی را برای مهمان‌های اقامتگاهتان آماده کنید. اگر نیاز به تعمیر دارند قبل از شروع فصل سرما یا گرما آن‌ها را تعمیر و سرویس کنید.

عکس از اتاقک

سخن آخر

تا به حال درباره موارد مهمی که باعث می‌شود اقامتگاه شما به اقامتگاهی خوب و پر از مهمان تبدیل شود صحبت کرده‌ایم. امیدواریم با استفاده از این مطلب‌های آموزشی بتوانید خدمات بهتر و بیشتری به افرادی که واحد شما را برای اقامت در سفر انتخاب می‌کنند ارائه دهید. با استفاده از لینک‌های زیر می‌توانید متن‌های آموزشی قبلی را بخوانید و از آن‌ها استفاده کنید.

راهنمای میزبان | قسمت اول

راهنمای میزبان | قسمت دوم

راهنمای میزبان | قسمت سوم

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای اتاقک

👍راهنمای میزبان✔ | قسمت چهارم
3 (60%) 2 votes

درباره‌ی فاطمه شریفی

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجاره آنلاین ویلا و اقامتگاه