چه جوری سفر برم؟نکات آموزشی سفر

در سواحل آسیب نبینید | دانستنی های سفر ساحلی

یکی از محبوب‌ترین سفرهای در فصل گرم، سفر ساحلی است. سفر ساحلی و رفتن به کنار دریا می‌تواند لذت فراوانی داشته باشد. اما اگر نکات سفر ساحلی را رعایت نکنید احتمالا آفتاب‌سوخته و به همراه با تاول‌های فراوان به خانه بازخواهید گذشت که احتمالا برای یک هفته با درد همراه خواهید بود. پس می‌توانید با رعایت چند نکته لذت تفریح در سواحل را برای خود دو چندان کنید و در برگشت درد و سوزشی نیز احساس نکنید. در ادامه به نکات سفرهای ساحلی اشاره کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

دانستنی های سفر ساحلی

1- کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید

یکی از مهم‌ترین نکات سفرهای ساحلی همراه داشتند کرم ضدآفتاب است. پیشنهاد می‌کنیم از کرم ضدآفتابی با SPF بالای 30 درصد استفاده کنید تا حداکثر ایمنی را از اشعه‌های خورشید داشته باشید. کرم ضدآفتابی برای سفر ساحلی انتخاب کنید که به جز صورت برای بدن نیز مناسب باشد ویژه اگر تمایل دارید در ساحل آفتاب بگیرید.

2- همواره آب بنوشید

یکی از نکات سفر ساحلی نوشیدن آب است. اگر سفر ساحلی شما در فصل گرم باشد، نوشیدن آن اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. ممکن است در زمانی که زیر آفتاب در ساحل استراحت می‌کنید، احساس خستگی کنید. این حس به دلیل بی‌آبی است. پیشنهاد می‌کنیم یک قمقمه آب همراه خود داشته باشید و در قمقمه را زیر سایه قرار دهید که آب خنک بماند. حتی اگر احساس تشنگی ندارید هم نوشیدن آب را فراموش نکنید.

 

در سواحل آسیب نبینید

3- لباس مخصوص شنا

داشتن لباس شنا جزو الزامات اصلی سفر ساحلی است. حتی اگر اهل شنا نیستید، لباس شنا همراه داشته باشید و در زمان استراحت کنار دریا لباس شنا به تن کنید تا زمانی که احساس گرما شدید کردید، تنی به آب بزنید.

4- همیشه جایی شنا کنید که غریق نجات بتواند شما را ببیند

بسیاری از افراد شنا در آب‌ها آزاد را بسیار دوست دارند و هدفشان از سفر ساحلی شنا است. اما یکی از مهم‌ترین نکات سفر ساحلی، شنا در مکان‌ها و فضاهای امن می‌باشد. حتی اگر شما یک شناگر ماهر و حرفه‌ای هستید، در قسمت‌های شنا کنید که در دید غریق نجات باشید. دور شدن از ساحل می‌تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد. تا جای امکان شب را برای شنا انتخاب نکنید به ویژه پلاژهای که نور کافی ندارند.

در برخی از سواحل علایم به شما هشدار می‌دهند که برخی از نقاط این ساحل برای شنا کردن امن نیست. همیشه به علایم توجه کنید. غریق نجات و نگهبان ساحلی با قرار دادن پرچم ها اطلاعاتی درباره امواج دریا ارائه می دهد:

  • سبز به معنی آن است که شرایط بی خطر است
  • آبی یا بنفش علامت هشدار و این که دریا مستعد خطر آفرینی است
  • زرد شرایط خشن، اما خطرناک نیست.
  • قرمز هشدار از خطرات شدید می دهد.

هنگامی که از شرایط مطمئن نیستید، با نجات غریق مشورت کنید.

تعطیلات در ساحل

5- ⁣پودر بچه به همراه داشته باشید

احتمالا می‌دانید شنا با لباس شنا و بعد از خروج از آب چه عواقبی دارد. تمام بدنتان شنی خواهد شد و خلاص شدن از آنها حتی بعد از دوش ساحلی هم کار راحتی نیست. فکر اینکه به هتل بروید و زیر دوش حمام هتل از شن‌ها خلاص شوید را از سرتان بیرون کنید. این کار باعث گرفتگی لوله‌های آب هتل‌ها می‌شود و شن‌ها بخت دوباره‌ای برای بازگشت به ساحل نخواهند داشت. پیشنهاد می‌کنیم برای رهایی از شن‌ها از پودر بچه استفاده کنید. پودر بچه را به بدنتان بزنید تا تمام شن‌ها از شما دور شود.

6- روغن بچه را فراموش کنید

حشرات در سواحل بسیار زیاد هستند. اغلب افراد به حشرات حساسیت دارند یا توسط حشرات گزیده می‌شوند. برای رهایی از شر این حشرات در سفر ساحلی خود، کمی روغن بچه به بدن خود بزنید. روغن بچه می‌تواند حشرات را از شما دور کند و همچنین به مرطوب کردن بدنتان نیز کمک می‌کند.

7- هنگام راه رفتن در شن و ماسه حتماً دمپایی بپوشید

یکی از نکات سفرهای ساحلی به همراه داشتن دمپایی سبک است. شاید به نظرتان پیاده‌روی در کنار دریا با پای برهنه بسیار تجربه لذت‌بخشی خواهد بود اما بیایید با هم صادق باشیم. در ساحل علاوه بر جانورانی که زیر شن‌ها زندگی می‌کنند سنگ‌ها یا حتی تکه‌های شیشه نیز ممکن است، وجود داشته باشد. قدم زدن با پای برهنه باعث می‌شود پایتان آسیب ببند. همچنین اگر خواستید در کنار ساحل استراحت کنید، دمپایی خود را دمر بگذارید که شن‌ها از داخل آنها خارج شوند.

تعطیلات در ساحل 01

8- ماست، درمان آفتاب‌سوختگی

یکی از اتفاقاتی محتمل در سفر ساحلی، آفتاب‌سوختگی است. برای پیشگیری از آفتاب‌سوختگی حتما از ضدآفتاب مناسب استفاده کنید. با این حال اگر آفتاب سوخته شدید، نگران نباشید. در این شرایط از ماسک‌های مخصوص آفتاب‌سوختگی مانند ماسک آلورا یا کرم بعد از آفتاب سوختگی استفاده کنید. اگر دسترسی به این موارد برایتان سخت است، از نزدیک‌ترین سوپرمارکت ماست تهیه کنید و به عنوان یک ماسک طبیعی از آن استفاده نماید. ماست برای تسکین سوختگی بسیار مناسب است.

اتاقک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا