جاذبه-های-دیدنی-رامسر

جاذبه های دیدنی رامسر | دیدنی های عروس شهرهای ایران

جاهای دیدنی رامسر که یکی از مناطق گردشگری سرسبز شمال ایران است که با طبیعت بکر و سرسبز اجین شده است. نسیمی خنک و با طراوت همیشه در این شهر جریان دارد. این نسیم از برکت وجود درختان سبز و شاداب شهر رامسر به وجود می آید. خنکای این شهر در فصل تابستان برای کسانی که از مناطق گرمسیر به رامسر سفر می کنند باورکردنی نیست! اگر اهل پیک نیک رفتن باشید در گوشه گوشه شهر رامسر می توانید زیراندازتان را پهن کنید و از طبیعت زیبای شهر رامسر لذت ببرید. با ما همراه باشید تا با جاذبه های دیدنی رامسر آشنا شوید:

روستای جواهرده

رامسر به خاطر طبیعت سرسبزی که دارد بین طبیعت گردان بسیار محبوب شده است. روستای جواهرده یکی از زیباترین جاذبه های دیدنی رامسر است که حتی در مسیر رسیدن به آن هم لذت خواهید برد. جنگل های پر از درخت و آبشارهای بلند بالا اجزای تشکیل دهنده روستای جواهرده هستند. اصلا بگذارید خلاصه بگوییم؛ روستای جواهرده تکه ای از بهشت روی زمین است که خوشبختانه در کشورمان قرار دارد.

روستای جواهرده

دریاچه قو جواهرده رامسر

در همان حوالی روستای جواهرده به دریاچه قو می رسید. دریاچه قو یک دریاچه مصنوعی است که با تلاش بخش خصوصی ساخته و توسعه داده شده است. جاده جواهرده بسیار پر پیچ و خم است اما بسیار زیبا و شما را به مقصدی تماشایی می رساند.

دریاچه قو جواهرده رامسر

بیشتر بخوانید: از رامسر تا مریخ | چیزهایی که درباره رامسر نمی دانستید!

رستوان خاور خانم

نمی دانم این درست است که یک رستوران را به عنوان یکی از جاذبه های دیدنی رامسر به شما معرفی کنیم یا خیر! اما حیف است که تا رامسر بروید و دستپخت فراموش نشدنی خاور خانوم را نچشید. غذاهای محلی مازندران یکی از یکی خوشمزه تر هستند. حالا اگر همین غذا را با دستپخت خاور خانوم بچشید تا همیشه مزه اش را زیر دندانتان احساس می کنید. کباب ترش، ماهی و مرغ شکم پر، باقالی قاتوق و میرزا قاسمی را در این رستوران نوش جان کنید.

رستوان خاور خانم

بوستان جنگلی صفارود

اگر اهل پارک رفتن و پیک نیک رفتن هستید، پارک جنگلی صفارود می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. فضایی آرام و سرسبز با امکانات مناسب برای تفریح است. اگر از این پارک جنگلی دیدن کردید، حواستان به تمیز و سالم ماندن این جنگل هم باشد.

بوستان جنگلی صفارود

جنگل دو هزار تنکابن

نمی دانم نام این جنگل برای شما هم عجیب به نظر می رسد یا نه؛ اما اگر فکر می کنید اسم دو هزار برای این جنگل عجیب و غریب است باید بدانید که به خاطر ارتفاع دو هزار متری اش از سطح دریا، آن را جنگل دو هزار نامگذاری کرده اند.

وقتی وارد این جنگل می شوید تا جایی که چشمتان کار می کند، به غیر از برگ های سبز و درختان بلند بالا چیز دیگری به چشمتان نمی خورد. آب و هوای این جنگل و مناطق اطرافش آنقدر خوب است که دوست ندارید از محیطش خارج شوید.

جنگل دو هزار تنکابن

بیشتر بخوانید: غذاهای محلی رامسر ؛ گشتی در دنیای خوشمزه خوراکی­‌های رامسر

جنگل دالخانی رامسر

جنگل دالخانی یکی از بکرترین جنگل های ایران است که به نام دالان بهشت هم شناخته می شود. الحق که نام بهشت برای این جنگل مناسب است. نفس کشیدن در این جنگل حس و حال دیگری دارد. اگر اهل طبیعت گردی هستید، قدم زدن در این جنگل را در سفرتان به رامسر به شما پیشنهاد می کنیم. در صورتی که در این جنگل آتش روشن کردید حتما از خاموش شدن آن مطمئن شوید و حواستان به زباله ها هم باشد. حفظ این جنگل های بکر به عنوان جاذبه های طبیعی تکرارنشدنی کشورمان وظیفه ای است که به عهده همه ما قرار دارد.

جنگل دالخانی رامسر

تله کابین رامسر

معرفی میکنم؛ این شما و این هم طولانی ترین تله کابین ایران: تله کابین رامسر!

تله کابین رامسر یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری این شهر است که در تمام کشورمان نظیر ندارد. حتی اگر اولین باری باشد که به شهر رامسر سفر می کنید به احتمال زیاد از دوستان و آشنایانتان تعریف هایی درباره تله کابین رامسر شنیده اید. تصور کنید معلق بین زمین و هوا باشید و از دل جنگل به ساحل دریا برسید. چنین طبیعتی را در هر جایی از دنیا پیدا نمی کنید! پس اگر راهی رامسر شدید حتما سری هم به تله کابین معروفش بزنید.

در واقع با کمک تله کابین رامسر به اکثر تفریحات موجود در این شهر دسترسی پیدا می کنید. انگار با یک تیر چند نشان می زنید. وقتی به پایانه ساحلی تله کابین می رسید، به راحتی می توانید تفریحات ساحلی را در همان اطراف پیدا کنید. اگر اهل تفریح و هیجان باشید کارتینگ، اسکی روی آب، قایق سواری و باگی از جمله تفریحاتی هستند که در این قسمت از سواحل رامسر در اختیار گردشگران قرار گرفته اند.

تله کابین رامسر

پینت بال رامسر

اگر دسته جمعی به رامسر سفر کرده اید ، پیشنهاد میکنیم پینت بال را امتحان کنید. پینت بال مجموعه تله کابین رامسر می تواند یکی از بهترین تفریحات گروهی این شهر باشد. مطمئن باشید که خاطرات خوبی از سفرتان به یاد می ماند.

شهربازی رامسر

مسافرها معمولا به دو دسته تقسیم می شوند: کسانی که برای آرامش گرفتن و دور شدن از یکنواختی راهی سفر می شوند و کسانی که برای هیجان و تجربه چیزهای جدید به شهرهای دیگر سفر می کنند.

شهربازی رامسر می تواند گزینه خوبی برای گروه دوم مسافران باشد. امکانات موجود در شهربازی رامسر راه حل خوبی برای تخلیه هیجان است. سقوط آزاد، تاب زنجیری، پاندول فضایی، قلعه وحشت، سینمای شش بعدی و … از جمله مواردی هستند که می توانید در شهربازی رامسر از آن ها استفاه کنید.

پل عابر پیاده معلق رامسر

اگر ترس از ارتفاع دارید، باید بدانید که این پل همان جاییست که شما را تا سر حد مرگ می ترساند!! پل معلق رامسر، همان طور که از اسمش پیداست، بین زمین و هوا معلق است. این پل که عضوی از مجموعه بزرگ تله کابین رامسر است، روی هوا تکان می خورد و آدرنالین کسانی که در حال قدم زدن روی آن هستند را به اوج می رساند! اگر از ارتفاع نمی ترسید، تکان هایی که پل می خورد و ارتفاعش، یک عبور مهیج و لذت بخش را برایتان فراهم می کنند.

پل عابر پیاده معلق رامسر

کارتینگ رامسر

کارتینگ هم از آن تفریحاتی است که در سفرتان به رامسر می توانید آن را امتحان کنید. برای رسیدن به کارتینگ هم باید خودتان را به همان مجموعه تله کابین رامسر برسانید. بعد از آن باید از پل معلق عابر پیاده گذر کنید یا با ماشین از زیرگذر ماشین روی آن رد شوید تا به پیست کارتینگ برسید.

کشتی تفریحی رامسر

باز هم باید اسم مجموعه تله کابین رامسر را به میان بیاوریم. وقتی به شهرهای شمالی کشور سفر می کنیم، امکان ندارد که به سمت دریا و ساحل نرویم. در ساحل رامسر می توانید به کمک کشتی تفریحی رامسر، دل به دریا بزنید. با استفاده از کشتی تفریحی رامسر در بازه زمانی حدودا یک ساعته و با اجرای موسیقی زنده در دریای خزر می گردید. این کشتی امکاناتی مانند رستوران و کافه هم دارد.

کشتی تفریحی رامسر

از دیگر تفریحات آبی که از طریق مجموعه تله کابین رامسر به آن ها دسترسی دارید، می توانیم اسکی روی آب، شاتل دریایی، قایق تندرو و جت اسکی را به شما معرفی کنیم. تفریحاتی که در رامسر برای گردشگران مهیا شده اند، شباهت زیادی به تفریحات کیش دارند. با این تفاوت که طبیعت سرسبز رامسر قابل مقایسه با هیچ کدام از شهرهای ایران نیست. برای اجاره ویلا در رامسر یا شهرهای دیگر کشورمان می توانید از خدمات سایت اتاقک بهره ببرید. اگر اجاره ویلا در شمال از دغدغه های سفرتان است، لازم است بدانید که اتاقک این کار را برای شما راحت کرده.

آب گرم های معدنی رامسر

حتما می دانید که آبگرم های معدنی فواید زیادی برای پوست و حتی برای درمان دردهای مفصلی دارند. در شهر رامسر تعداد زیادی آبگرم معدنی وجود دارد که همگی دسترسی خوبی هم دارند. حتی بعضی از آن ها در فضای هتل واقع شده اند. تصورتان از فضاهای قدیمی و کثیف آبگرم ها را دور بریزید! امروزه آبگرم ها تمیزتر از همیشه شده اند و مورد توجه بیشتری قرار گرفته اند. تعداد زیادی از آبگرم های معدنی رامسر در منطقه سادات شهر رامسر واقع شده اند؛ از میان آن ها می توان به کش و سنگ بنه و اشکر گرما اشاره کرد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.