تجربه سفر

بهترین اقامتگاه‌های بومگردی یزد

بهترین اقامتگاه‌های بوم گردی یزد کدامند؟! این سوال اولین سوالی است که قبل از سفر به یزد باید پاسخ آن را پیدا کنید. یزد که عنوان اولین شهر خشتی جهان را یدک ‌می‌کشد، همواره مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است؛ اما برای اینکه بیشتر در حال و هوای این شهر تاریخی غرق شوید، پیشنهاد ما به شما اقامت در بهترین اقامتگاه‌های بومگردی یزد است. مگر ‌می‌شود به یزد سفر کرد و از معماری قدیمی، حوض‌ها و شمعدانی‌ها دوری کرد؟! سفر به یزد به معنی سفری به گذشته‌ها و زمان بادگیرهاست. جایی بهتر از یک اقامتگاه بومگردی برای تجربه رایحه خاطره انگیز کاهگل، پنجره‌های قدیمی ‌با شیشه‌های رنگارنگ و حوض‌های فیروزه‌ای نخواهید یافت. اگر شما هم تمایل به تجربه اقامت در یکی از بهترین اقامتگاه‌های بوم گردی یزد را دارید، با ما همراه شوید.

سفر به یزد، شهر خشت و سرداب

یزد یکی از شهرهای کویری با جاذبه‌های تاریخی فراوان است. معماری خاص کویر مانند حیاط مرکزی و دیوارهای خشتی، حوض‌ها و سرداب‌ها و مهم‌تر از همه بادگیرهای مشهور این شهر، همه و همه دست به دست هم داده و خاطره‌ای به یادماندنی در ذهن هر مسافر به جای ‌می‌گذارد. بی دلیل نیست که هر سال خیل عظیمی‌از مسافران داخلی و خارجی به این شهر سفر ‌می‌کنند.

سفر به یزد، شهر خشت و سرداب

اقامت در یزد

برای اینکه بهترین استفاده از سفر به یزد را برده باشید به شما پیشنهاد می کنیم که در صورت امکان فکر اقامت در هتل را از سر بیرون کنید؛ زیرا لذت اقامت در هیچ هتل پنج ستاره ای برابر با لذت غرق شدن در فرهنگ سنتی و دل انگیز مردم یزد نیست. خوشبختانه به دلیل استقبال گردشگران اقامتگاه‌های بومگردی زیادی در شهر یزد فعالیت ‌می‌کنند که ‌می‌توانید جزئیات هر یک از آنها را در سایت‌های رزرو آنلاین اقامتگاه از جمله اتاقک بیابید. در ادامه قصد داریم تا تعدادی از بهترین اقامتگاه‌های بومگردی یزد را به شما معرفی کنیم.

اقامت در یزد

بهترین اقامتگاه‌های بومگردی یزد

اقامتگاه بومگردی خشت و ماه

نا‌می ‌که برای این اقامتگاه انتخاب شده است حقیقتا برازنده آن است. این اقامتگاه بومگردی که در محله تاریخی چرخاب در شهر اردکان واقع شده است، خانه ای سنتی با قدمتی حدود 300 سال است و متعلق به دوران صفویه است. این خانه تاریخی در سال 1395 توسط زوجی جوان مرمت و بازسازی شد و اکنون ظرفیت خدمات رسانی به 30 مهمان را دارد و بدون شک یکی از بهترین اقامتگاه‌های بومگردی یزد است.

معماری این بنا، معماری اصیل مناطق کویری است و از یک حیاط مرکزی و چند اتاق تشکیل شده است، که مصالح مورد استفاده در آنها تنها خشت و گل است. قدم زدن و صرف غذای محلی در حیاطی با حوض، ایوان و نور ماه که در بالای سر می‌تابد، تجربه‌ای رویایی است که هرگز فراموش نخواهید کرد. جالب است بدانید حال و هوای این اقامتگاه به قدری سنتی است که برای خواب نیز تشک و لحاف سنتی در نظر گرفته شده است.

همچنین فراموش نکنید که فاصله این اقامتگاه تا جاذبه‌های گردشگری چون بازار چارسوق، کوچه آشتی کنان، خانه‌‌های تاریخی خاتمی‌‌ها، سنایی‌‌ها، زیارتگاه زرتشتیان چک چک و روستای تاریخی خرانق بسیار کوتاه است و در صورت اقامت در این خانه رویایی حتما از این مناطق نیز بازدید کنید. برای رزرو کافیست روی رزرو اقامتگاه کلیک کنید تا به صفحه رزرو در وبسایت اتاقک هدایت شوید.

اقامتگاه بومگردی خشت و ماه

اقامتگاه بومگردی خانه رستم

اقامتگاه بومگردی خانه رستم که در روستای اله آباد زارچ واقع شده است بی شک یکی از بهترین اقامتگاه‌های بومگردی یزد است. این خانه تاریخی که بیش از یک قرن قدمت دارد، از سال 1393 کار خود را به عنوان یک اقامتگاه بومگردی آغاز کرده و به سرعت به یکی از بهترین اقامتگاه‌های بومگردی یزد تبدیل شده است.

گذر از در چوبی دولنگه و ورود به هشتی و دالان خشتی که مملو از وسایل سنتی است که قدمت و اصالت را فریاد ‌می‌زنند، مانند گذرگاهی است که انسان را به گذشته پرتاب ‌می‌کند. این خانه نیز از یک حیاط مرکزی با چند اتاق خشتی تشکیل شده است. از نکات قابل توجه این است که اتاق‌ها به نام همسر و فرزندان سازنده خانه (مروارید، بهرام، خدابخش، مهربان، هوشمند و هیبد) نام گذاری شده است.

این اقامتگاه نیز به جاذبه‌های گردشگری چون مجموعه حجت آباد وزیر، دخمه، آب انبار هفت بادگیری، موزه آبگینه، مدرسه شاپوری، قنات زارچ و مجتمع گردشگری و تفریحی شهر آفتاب نزدیک است و با اقامت در اقامتگاه علاوه بر بهره بردن از محیط زیبا و امکانات عالی ‌می‌توانید به سهولت از این مناطق نیز بازدید کنید. اگر برای اقامت در این خانه رویایی وسوسه شده‌اید با کلیک روی رزرو این اقامتگاه به سادگی می توانید اقامت خود را نهایی کنید.

اقامتگاه بومگردی خانه رستم

اقامتگاه بومگردی طارونه

این اقامتگاه، خانه ای تاریخی متعلق به دوران زندیه است و کم و بیش به موزه ‌می‌ماند. اتاق‌های کوچکی که دور تا دور حیاطی زیبا و چشم نواز قرار گرفته اند، به همراه فضای خودمانی و صمیمی‌ که بر بافت این اقامتگاه حاکم است، نوید تجربه واقعی حضور در بافت قدیمی‌ و تاریخی شهر یزد و یکی از بهترین اقامتگاه‌های بومگردی یزد را به شما ‌می‌دهد.

لازم به ذکر است که این اقامتگاه در مرکز شهر یزد و در بافت تاریخی شهر قرار گرفته است به صورتی که برای مراجعه به جاذبه‌های تاریخی چون مجموعه میرچخماق، زندان اسکندر و مسجد جامع یزد تنها یک پیاده روی کوتاه پیش رو دارید. همچنین خوب است بدانید که میزبان تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و ضدعفونی کردن تمام قسمت‌ها در دستور کارشان قرار دارد. با کلیک روی رزرو این اقامتگاه به سادگی می توانید این اقامتگاه را در اتاقک رزرو کنید.

اقامتگاه بومگردی طارونه

اقامتگاه بومگردی شهداد

این اقامتگاه از بناهای تاریخی و متعلق به دوران صفویه است، از نقاط قوت این اقامتگاه ‌می‌توان به مجاورت آن به مسجد جامع یزد اشاره کرد که باعث شده محبوبیت آن نزد گردشگران افزایش یابد و به همین دلیل در لیست بهترین اقامتگاه‌های بومگردی یزد جای گرفته است.

این اقامتگاه دارای دو حیاط مرکزی، نارنجستان و اتاق‌های متعدد است که دارای تجهیزات رفاهی همچون گاز، ماشین لباسشویی، ظروف آشپزی و … هستند. حال و هوای سنتی و اصیل این اقامتگاه به همراه خدمات خوب دست به دست هم داده و یک اقامت دلپذیر را برای مسافران به همراه خواهد داشت. فاصله شما با اقامت در این اقامتگاه تنها یک کلیک روی رزرو این اقامتگاه است.

اقامتگاه بومگردی شهداد

اقامتگاه بومگردی سرای جهانگرد مهریز

این اقامتگاه بومگردی که در واقع یک هتل باغ سنتی است در قسمت پشتی یک باغ زیبا به نام باغ پهلوان‌پور در مهریز قرار گرفته است. این اقامتگاه که به سادگی راه خود را به لیست بهترین اقامتگاه‌های سنتی یزد باز کرده است، علاوه بر حیاط مرکزی زیبا و چندین اتاق دارای دو تالار سرپوشیده، یک تالار روباز و یک بادگیر در قسمت چپ محوطه است. همچنین خوب است بدانید که این اقامتگاه دارای دو اتاق زمستانه است که به صورت مستقل و دربست اجازه داده ‌می‌شود.

معماری این اقامتگاه به قدری زیبا و سنتی است که ممکن است مشاهده خدمات و تجهیزات به روزی چون اینترنت، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، خشکشویی و … شما را متعجب سازد. به همین خاطر است که ‌می‌توانید مطمئین باشید که محوطه زیبا و دکوراسیون سنتی در کنار خدمات رفاهی خوب، یک تجربه دلپذیر برای شما خواهد بود.

همچنین به شما توصیه ‌می‌کنیم که به هیچ وجه شب نشینی‌های پرستاره و خاطره انگیز در فضای باز این مجموعه را از دست ندهید. همچنین با اقامت در این اقامتگاه ‌می‌توانید به سهولت از اماکن دیدنی همچون مسجد جامع یزد، زندان اسکندر، باغ دولت آباد، خانه لاری‌ها، میدان و حمام خان، آب انبار شش بادگیر، میدان امیرچخماق و آتشکده یزدان دیدن کنید. برای انتخاب این اقامتگاه کافی است روی رزرو این اقامتگاه کلیک کرده و وارد وبسایت اتاقک شوید.

اقامتگاه بومگردی سرای جهانگرد مهریز

کلام آخر

در این مطلب ما فقط توانستیم تعداد اندکی از بهترین اقامتگاه‌های بومگردی یزد را به شما معرفی کنیم. شکی نیست که تعداد اقامتگاه‌های بومگردی زیبا و درجه یک در شهر یزد بسیار بیشتر است و شما دوستان عزیز با مراجعه به سایت اتاقک ‌می‌توانید از میان حدود 160 اقامتگاه بومگردی، اقامتگاه مورد نظر خود را بیابید! از دوستان عزیزی که تجربه اقامت در هر یک از اقامتگاه‌های شهر یزد را داشته اند، دعوت ‌می‌کنیم تا در بخش نظرات تجربیات خود را با سایر دوستان به اشتراک بگذارند. و همچنین برای اجاره سوئیت در یزد می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام به رزرو اقامتگاه مدنظر خود کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)
اتاقک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا