استانداردهای میزبانی چه هستند؟

این استانداردها  کمک می‌کنند که کسب درآمد شما همراه با میهمان‌نوازی عالی و قابل اعتمادی باشد. شما با اجرای دقیق این سیاست‌ها می‌توانید همواره بازخورد میهمانان و امتیاز خود را کنترل کنید و آن‌‌ها را بهبود ببخشید.

هنگامی که شما به داشبورد خود می‌روید، رتبه‌بندی خود را با برقراری ارتباط دریافت و مرور خواهید کرد و برای شما مشخص می‌شود که در هر بخشی مانند ارتباط با میهمان ،دقت، نظافت ، پذیرش میهمان و.... چه رتبه‌ای دارید و نمره کلی شما چقدر است. همچنین خواهید توانست برای دیدن رزروهای جدید و در دسترس بودن همیشگی تقویم خود را به روز کنید.

 به روز رسانی مستمر

شما همیشه باید مطمئن باشید که توانایی میزبانی از رزروهای خود را دارید. به همین دلیل تقویم و فهرست اطلاعات خود را همیشه به روز کنید و همواره در تقویم خود روزهایی را که امکان رزرو وجود ندارد منعکس کنید.

شما می‌توانید از تنظیماتی برای ایجاد فاصله زمانی مناسب برای  آماده سازی بین رزروها استفاده کنید، یا مثلا از درخواست رزرو برای همان روز جلوگیری کنید. رزروهای دریافتی مطابق با سلیقه شما و تعداد حداقل و حداکثری است که تنظیم نموده اید. به دلیل آنکه میهمانان از نپذیرفته شدن در یک محل از ما دلسرد می‌شوند، بنابراین اگر شما تعداد  رزرو بیش از توان خود داشته باشید لیست شما ممکن است به طور موقت غیر فعال شود.

ارتباط با میهمان

هر وقت میهمانی چه با رزرو چه بدون رزرو به محل میزبانی شما می‌رسد سرعت پاسخ‌گویی شما نشان می‌دهد که شما یک میزبان دقیق، مراقب و با فکر هستید.

پاسخ به موقع

میزان سرعت پاسخ به رزرو، درخواست یا یک پیگیری و سؤال از طرف شما با امتیاز عکس العمل شما سنجیده می‌شود. حتماً حداکثر در مدت  24ساعت به درخواست رزروها و سؤالات پاسخ دهید. اگر قادر به انجام خدمات در زمان رزرو درخواستی میهمان نیستید و یا به نظر شما میهمان قوانین رزرو شما را رعایت نکرده است، به سرعت نسبت به لغو رزرو آن اقدام نمایید.

 

حمایت از میهمانان خود 

چه در محل اقامت میهمان خود اقامت داشته یا نداشته باشید همواره در مدت اقامت میهمان دردسترس باشید. زیرا میهمان در مورد اطمینان از ارتباط دائمی و مؤثر با شما امتیاز خواهد داد که میانگین این امتیازها در صفحهٔ شما نمایش داده می‌شود. اگر شما رزروی را تایید نموده و سپس موردی تغییر داده شد پیشاپیش به میهمان خود اطلاع دهید. دانلود اپلیکیشن اتاقک شما را قادر می‌سازد در هر مکانی به هر سؤالی پاسخ دهید.

اگر شما نمی‌خواهید  و یا نمی‌توانید در زمانی که میهمان می‌رسند به آنها مستقیم خوش‌آمد بگویید در قالب یک پیام این کار را انجام دهید تا آن‌ها مطمئن شوند همه چیز به خوبی پیش می‌رود. اگر شما در مدت زمان اقامت میهمان در آن محل حضور ندارید فهرستی از شماره تماس‌های ضروری محلی برای آنها تهیه کنید.

اگر امتیاز پاسخ‌گویی شما خیلی کم شود صفحهٔ شما در لیست جست‌وجو ممکن است تحت تأثیر آن قرار گیرد و مجازات‌های خاص برای آن در نظر گرفته شود، از جمله غیر فعال کردن موقت لیست شما که این موضوع تضمین می‌کند که  تماس‌های مسافران توسط میزبان نادیده گرفته نمی‌شوند.

 

تعهد به رزرو

هنگامی که شما میزبانی کسی را به عهده می‌گیرید آن‌ها به برآورده شدن نیازهای خود توسط شما اعتماد می‌کنند. چه آن‌هایی که به صورت خانوادگی به تعطیلات آمده باشند و چه آن‌هایی که یک سفر کسب و کار ی داشته باشند. یک تغییر غیر منتظره در محل اقامت آن‌ها می‌تواند بسیار مخرب باشد.

اگر اتفاق غیر منتظره و غیر قابل اجتنابی در لغو یک رزرو تأیید شده رخ داد، نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

به محض این‌که شما مجبور به لغو رزرو شدید به میهمان خود حق دهید در این جریان قرار گیرد تا زمان کافی برای رزرو مکان دیگر داشته باشد. با لغو رزرو در اتاقک فرایند باز پرداخت شروع می‌شود. اگر شما میزبان دیگری را در منطقه خود می‌شناسید، آنها را در ارتباط با یکدیگر قرار دهید. هنگامی که یک شرایط پیش‌بینی نشده  و یا یک نگرانی امنیتی وجود دارد، اتاقک ممکن است برای مجازات لغو رزرو از طرف میزبان استثنا قائل شود.

ما می‌خواهیم مسافرانی که در اتاقک رزرو انجام می‌دهند از برنامه‌های خود مطمئن باشند به این دلیل لغو رزرو تأیید از جانب شما می‌تواند مشمول مجازات از جمله مجازات مالی شود.

 

 

پذیرش

میهمانان شما در انتهای اقامت خود به مرحله پذیرش نیز امتیاز می‌دهند، پس در این فرصت از آن‌ها مراقبت بیشتری کنید. به خاطر داشته باشید میهمانان در هنگام پذیرش ممکن است از سفر خسته باشند ، بنابراین مهم است تا آن‌ها با سهولت و در طی یک فرآیند واضح و ساده پذیرش شوند.

ابتدا فرآیند پذیرش را توضیح دهید که مطمئن شوید تا انتها به مشکلی برخورد نخواهید کرد.

مطمئن شوید که میهمانان می‌توانند شما را در جریان تأخیر احتمالی قرار دهند.

مسیرهای رسیدن به محل اقامت را برای میهمانان با جزییات دقیق بیان کنید و برای صرفه‌جویی در زمان آن را در صفحه خود قرار دهید.

میهمان را در جریان نحوهٔ تحویل کلید در زمان خوشآمدگویی قرار دهید.

 

دقت

ما از میزبانان و میهمانان می‌خواهیم نقطه نظرات خود را به اشتراک گذارند تا انتظارات آن‌ها از یکدیگر قبل از سفر روشن شود و پس از آن دو طرف تجربه خوبی داشته باشند. به عنوان یک میزبان، شما می‌توانید به مسافران با اطلاعات دقیق در مورد لیست خود و جزییات دقیق محل اقامت خود ارائه دهید و آن‌ها را برای برآورده کردن میزان آنچه می خواهند کمک کنید.

میهمانان شما این فرصت را دارند که  به میزان دقت و صحت اطلاعاتی که  شما ارائه کرده‌اید رأی و امتیاز دهند. ایجاد یک صفحه پروفایل و لیست مفصل و دقیق به این‌که میهمانانی مطابق با سبک میزبانی خود را جذب کنید کمک شایانی خواهد کرد و آن‌ها نیز در کسب امتیازهای عالی به شما کمک می‌کنند.

 

اطلاعات لیست شما

 از انواع عکس‌های با کیفیت بالا استفاده کنید و با نوشتن شرح مفصلی از تصاویر و ارسال آن‌ها فضای محل اقامت را توضیح دهید.یک مجموعه قوانین تهیه کنید و آن را در اختیار میهمان قرار دهید تا از آن‌ها پیروی کند مثلاً اگر نمی‌تواند شخص اضافی را با خود به محل اقامت بیاورد و یا اگر مجاز به کشیدن سیگار نیست و یا محدودیتی در مورد آوردن حیوان خانگی دارد پیشاپیش از آن‌ها با خبر باشد.

اجازه دهید میهمان در جریان قسمت‌هایی از محل اقامت شما که خارج از دسترسشان است و یا به صورت اشتراکی است، مانند یک حیاط خلوت اشتراکی و یا اتاق زیر شیروانی پیشاپیش مطلع قرار گیرد.

در مورد عوامل غیر منتظره که اقامت میهمانان را تحت تاثیر قرار می‌دهد صادق باشید. مثلاً اگر همسایگان یک پروژه ساخت و ساز پر سر و صدا دارند، میهمانان سزاوار به دانستن آن هستند. اگر باید تعداد زیادی پله را طی کنند جزئیات آن را به لیست خود اضافه کنید. اگر آب گرم همیشگی و قابل اعتماد نیست، بگویید.

 

امکانات شما

یکی از چیزهایی که باعث می‌شود محل اقامت شما را فوق العاده کند مجموعه ای از امکانات رفاهی است که آن را بی نهایت راحت و مناسب برای خانواده، و یا آسان برای سفر کاری می‌کند.

اطمینان حاصل کنید لیست تمام امکانات شما که ارائه شده موجود و عملیاتی باشد.

قوانین خاص محل اقامت را به میهمان ارائه دهید تا شرایط اقامت را پیشاپیش بداند که مثلاً اجازه سیگار کشیدن دارند یا نه و .... .

 

قیمت شما

قیمت بسیار بالا ممکن است منجر به این شود که مسافران فرض کنند لیست شما فوق العاده لوکس است و آن‌ها نباید انتظار یک قلعه را داشته باشند؛ زمانی که به یک کلبه می‌رسند.

اگر شما اغلب در میزان دقت و صحت اطلاعات امتیازهای پایین دریافت کنید، ممکن است با مجازات روبه‌رو شوید. هدف ما جلب اعتماد مسافران است. فضایی که مسافران هنگام رزرو تصور کرده‌اند باید همان فضایی باشد که آن‌ها به آن وارد می‌شوند. 

 

 

پاکیزگی  و نظافت

محل اقامت تمیز و مرتب همیشه بهترین و بیشترین میزان مدعوین را خواهد داشت. میهمانان می‌توانند به نظافت محل خود امتیاز دهند و میانگین رتبه‌بندی در صفحهٔ لیست شما ظاهر می‌شود.

این‌که زمان کافی برای نظافت داشته باشید، از اهمیت زیادی برخوردار است به ویژه هنگامی که شما چندین رزرو پشت سر هم دارید. نظافت روزانه محل اقامت میهمانان در طول اقامت‌شان الزامی است، به‌خصوص حمام و آشپزخانه. اگر شما حوله و ملحفه‌های میهمان را تامین می‌کنید آن‌ها باید تمیز و مرتب باشند.

شما می‌توانید هزینه نظافت را دریافت کنید و با امبلغ آن وسایل مورد‌ نیاز تهیه و نظافت‌کار حرفه‌ای استخدام کنید. همواره بعد از نظافت وسایل  را جمع‌آوری کنید تا منجر به اتفاق‌های تصادفی ناگوار نشود.

اگر شما به طور مداوم امتیازهای نظافت پایین دریافت کنید، ممکن است منجر به مجازات شود. فضای تمیز همیشه از مهم‌ترین انتظارات مسافران است.

 

تجربه کلی

میهمانان شما فرصت رای و امتیاز دادن به تجربه کلی خود را در لیست شما خواهند داشت. امتیازی که به طور متوسط از رتبه‌بندی دریافت خواهید کرد در صفحه لیست شما ظاهر خواهد شد. همچنین به نظر می‌رسد که مسافرین برای جست‌‌وجوی یک مکان برای اقامت می‌توانند لیستی که مطابق با معیارهای جست‌وجوی خود باشد را مشاهده کنند. بنابراین داشتن امتیاز بالا یک راه‌حل عالی برای باقی ماندن در نتایج جست‌وجو است.

به یاد داشته باشید که بسیاری از میهمانان شما دور از خانه هستند، بنابراین سعی کنید نیازهایشان را پیش‌بینی و آن‌ها را راهنمایی کنید و از سردرگمی نجات دهید. 

تجربهٔ شخصی هر میهمان با توجه به برآورده شدن نیازهای سفر خود و حرکات کوچک  میزبان می‌تواند اثر بزرگی بگذارد.

برای دریافت انتقادات و پیشنهادات از محل اقامت و ارتقای آن از مهمانان خود به صورت چهره به چهره، و یا بعد از ترک محل با بازخورد خصوصی مثلا هنگامی که آن‌ها رتبه‌های خود را ارسال می‌کنند پرسش نمایید.

 

ارزش

شما باید لیست قیمت خود را کنترل کنید. مهم  این است که تعیین قیمت به توازن انتظارات  میهمان به آنچه در لیست خود ارائه کرده‌اید بستگی دارد. میهمان نیز فرصت برای امتیاز دادن به قیمت محل اقامت خود را دارد و میانگین امتیاز شما در صفحه لیست شما ظاهر می‌شود.

شما می‌توانید  لیست‌ قیمت خود را مطابق با فصول تنظیم کنید.

اگر شما برای اولین بار میزبان هستید، با در نظر داشتن کمترین امتیاز برای خود با کمترین قیمت برای اولین بار چند رزرو انجام دهید و تجربه و رتبه خود را ارتقا دهید.

اگر شما به طور مداوم در رتبه‌بندی کلی امتیاز کمی دریافت کنید، ممکن است موضوع به مجازات شما منجر شود، زیرا رتبه ضعیف شما منعکس کنندهٔ این است که شما برای پاسخ‌گویی به انتظارات میهمانان تلاشی نمی‌کنید و محل اقامت شما از پلت فرم حذف خواهد شد.