به نام خدا

 

قوانین استفاده از اتاقک به عنوان مهمان

شرایط و قوانین استفاده از اقامتگاه

۱- «اتاقک» تابع قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران است.

۲- ثبت‌نام و استفاده از خدمات اتاقک فقط برای افراد ۱۸سال یا بیشتر مجاز است.

۳- برگزاری جشن و مهمانی فقط در اقامتگاه‌هایی مجاز است که در قوانین میزبان اجازه برگزاری آن اعلام شده باشد.

۴- همراه داشتن حیوان خانگی فقط در اقامتگاه‌هایی مجاز است که در قوانین میزبان اجازه ورود آن اعلام شده باشد.

۵- مهمان می‌پذیرد سقف ظرفیت اعلام شده را رعایت کند. اگر، به هر دلیل، تعداد افرادی که قرار است در اقامتگاه حضور داشته باشند بیشتر از ظرفیت اعلام شده باشد مهمان باید با پشتیبانی اتاقک تماس بگیرد تا حداکثر ظرفیت واحد توسط اتاقک بررسی شود. این هماهنگی باید پیش از رزرو انجام شود و هزینه نفرات اضافی نیز در هنگام رزرو دریافت خواهد شد.

۶- کودکانی که بیش از ۳ سال دارند یک نفر محسوب می‌شوند.

‍۷- طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران مهمان می‌پذیرد در زمان حضور در اقامتگاه موارد غیر مجاز مانند سلاح، مواد مخدر و مشروبات الکلی همراه نداشته باشد.

۸- مهمان می‌پذیرد در زمان حضور در اقامتگاه فعالیتی مغایر با قوانین جمهوری اسلامی و یا مخالف با عرف جامعه نداشته باشد.

۹- مهمان می‌پذیرد هنگام ثبت‌نام در وب‌سایت اتاقک قوانین و مقررات استفاده از اتاقک را کامل مطالعه کند و بعد از پذیرفتن آن‌ها ثبت‌نام انجام دهد.

۱۰- طبق قوانین جمهوری اسلامی استفاده از اقامتگاه‌های اتاقک نیاز به ارائه مدرک شناسایی معتبر برای زوجین دارد که در صورت نیاز توسط میزبان بررسی می‌شود.

در صورت عدم رعایت موارد اعلام شده در بندهای بالا میزبان می‌تواند از پذیرش مهمان خودداری کند. در این شرایط مجموعه اتاقک تعهدی بابت بازگشت هزینه پرداخت شده به مهمان ندارد.

 

شرایط و قوانین رزرو و سکونت در اقامتگاه

۱- رزرو قطعی اقامتگاه به معنی پرداخت موفق هزینه برای روزهای تعیین شده از طریق درگاه بانکی در وب‌سایت اتاقک و تایید رزرو از طرف میزبان است.

۲- در صورتی که به دلیل وجود مشکل در شبکه بانکی یا اینترنتی پرداخت موفق انجام نشود رزرو صورت نگرفته است. در این شرایط بانک‌ مبلغ کسر شده را طی ۷۲ ساعت به حساب شما بازگشت خواهد داد.

۳- اطلاعات مربوط به اقامتگاه مثل هزینه اجاره و کیفیت محلِ آن طبق اعلام میزبان ثبت شده است و اتاقک مسئولیتی در این مورد ندارد. اما در صورت دریافت گزارش از مهمان در این مورد پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.

۴- از مهمان‌ها انتظار داریم در صورت مغایرت اطلاعات ثبت شده درباره امکانات اقامتگاه و وضعیت واقعیِ آن موضوع را، در ابتدای ورود به همراه تصویر واضح از مغایرت، به پشتیبانی اتاقک اطلاع دهند. در این شرایط اتاقک موظف است اقامتگاه دیگری با شرایط مشابه در اختیار مهمان قرار دهد. در صورت عدم تمایل مهمان به جایگزینی اقامتگاه یا نبودِ اقامتگاه مشابه هزینه پرداخت شده توسط مهمان به حساب ایشان برگشت داده می‌شود. انتقال این وجه به سه روز کاری زمان نیاز دارد.

۵- تحویل اقامتگاه به مهمان ساعت ۱۴:۰۰ در روز ورود و بازتحویل آن به میزبان ساعت ۱۲:۰۰ در روز خروج است. مهمان می‌پذیرد در صورت نیاز به تحویل گرفتن یا تحویل دادن در ساعتی متفاوت از ساعت اعلام شده قبل از ورود به اقامتگاه با میزبان هماهنگی‌های لازم را انجام دهد.

۶- مهمان می‌پذیرد در صورت وارد کردن آسیب به اقامتگاه یا وسایل موجود در آن هزینه جبران خسارت را به میزبان پرداخت کند.

۷- مهمان می‌پذیرد برای تغییر شرایط استفاده از اقامتگاه، مثل ساعت ورود و خروج یا استفاده از امکانات اضافی، قبل از ورود به اقامتگاه با میزبان هماهنگی‌های لازم را انجام دهد.

۸- در صورت عدم مراجعه مهمان به اقامتگاه، در زمان تعیین شده برای رزرو، اقامتگاه به شخص دیگری واگذار نمی‌شود و امکان برگشت دادن هزینه رزرو به مهمان وجود ندارد.

 

شرایط و قوانین لغو رزرو

 

لغو رزرو در روزهای عادی

۱- در صورتی که از زمان لغو رزرو تا تاریخ ورود مهمان به اقامتگاه بیش از ۷ روز مانده باشد تمام هزینه پرداخت شده به مهمان بازگشت داده خواهد شد.

۲- در صورتی که از زمان لغو رزرو تا تاریخ ورود مهمان به اقامتگاه بین ۷ تا ۲ روز مانده باشد ۲۰ درصد مبلغ رزرو کسر و ۸۰ درصد باقی هزینه پرداخت شده به مهمان بازگشت داده خواهد شد.

*پرداخت هزینه به سه روز کاری زمان نیاز دارد.

۳- در صورت لغو رزرو در کمتر از ۴۸ ساعت قبل از زمان تحویل هیچ مبلغی به مهمان برگشت داده نمی‌شود.

لغو رزرو در روزهای اوج سفر

در صورت لغو رزرو در روزهای اوج سفر هیچ مبلغی به مهمان بازگشت داده نمی‌شود.

*روزهای اوج سفر تعطیلات نوروز، تعطیلات نیمه خرداد، تعطیلات ۲۲بهمن و روزهایی از تقویم است که دو یا چند روز تعطیلی متوالی وجود دارد.