قوانین استفاده از اتاقک به عنوان مهمان

ماده ۱-  تعریف واژگان

اتاقک: نام تجاری متعلق به شرکت گردشگر گستر خانه ما (سهامی خاص) به شماره ثبت ۵۱۲۲۴۶ است. اتاقک یک شرکت ثبت شده در جمهوری اسلامی ایران و تابع قوانین این کشور است.

سامانه اتاقک: وب‌سایت با آدرس اینترنتی www.otaghak.com و اپلیکیشن‌های موبایل معرفی شده در این آدرس است که یک زیرساخت آنلاین و برای اجاره‌ی انواع اقامتگاه‌های مجاز میزبان، نقش بازاریاب را دارد و حقوق مادی و معنوی آن متعلق به شرکت گردشگر گستر خانه ما است.

اقامتگاه: انواع مکان‌ و اقامتگاه‌های میزبان که برای اقامت حداقل یک شب توسط مهمان از طریق سامانه اتاقک اجاره/رزرو می‌شود.

مهمان: به شخص حقیقی یا حقوقی اطلاق می‌شود که اقامتگاه مورد نظر خود را از طریق اتاقک رزرو و اجاره می‌کند.

میزبان: هر شخص حقیقی یا حقوقی (مالک یا اجاره‌دهنده اقامتگاه) که به واسطه انعقاد قرارداد با اتاقک به عنوان میزبان، امکان اجاره‌ی ملک و اقامتگاه مربوطه را به مهمانان از طریق سامانه اتاقک دارد. میزبان در صورتی که مالک اقامتگاه معرفی نشده باشد، بایستی از مالک اقامتگاه تاییدیه‌ی رسمی دریافت نموده و به قرارداد خود با اتاقک ضمیمه نماید.

رزرو: به انجام فرآیند تعیین اقامتگاه در بازه‌ی زمانی مورد نظر توسط مهمان و پرداخت وجه مورد نیاز به صورت صحیح و کامل برای اجاره‌ی اقامتگاه و در نهایت ثبت این درخواست به صورت موفق، اطلاق می‌شود.

قرارداد: به مجموعه شرایط توافق شده به صورت الکترونیکی یا مکتوب فی مابین اتاقک و میزبان اطلاق می‌شود که مطابق آن، شرایط لازم برای فراهم آمدن امکان رزرو اقامتگاه در سامانه اتاقک به انجام می‌رسد و برای طرفین لازم الاجراست.

کمیسیون: معادل ریالی درصدی معین از قیمت رزرو هر یک از اقامتگاه‌های میزبان در سامانه اتاقک است.

پنل میزبان: نرم‌افزاری که اتاقک جهت بارگذاری محتوا، مدیریت اتاقک‌ها، مدارک شناسایی و سایر متعلقات در اختیار میزبان قرار می‌‌دهد و برخی اطلاعات مربوط به میزبان در آن نمایش داده می‌شود و راه ارتباط اصلی و رسمی اتاقک و میزبان است.

حساب کاربری میزبان: حسابی است که با اختصاص شناسه و رمز عبور به میزبان تعلق گرفته‌است و میزبان توسط آن به پنل میزبان دسترسی خواهد‌‌ داشت.

 

حساب اعتباری میزبان: کیف پول الکترونیکی متصل به حساب کاربری میزبان است. میزبان می‌تواند درخواست برداشت معادل ریالی اعتبار قابل برداشت خود را بدهد. همچنین در صورت نیاز میزبان، امکان پرداخت هزینه خدمات اتاقک از این اعتبار نیز وجود دارد.

روزهای اوج سفر(ایام پیک): تعطیلات نوروز، تعطیلات نیمه خرداد، تعطیلات ۲۲بهمن و روزهایی از تقویم است که دو یا چند روز تعطیلی متوالی وجود دارد. همچنین روزهایی هم که بین ۲ تعطیلی قرار دارند (مثلا اگر یک روز چهارشنبه تعطیل رسمی باشد، روز پنجشنبه که بین دو روز تعطیل قرار گرفته از روزهای تعطیل است) جزو روزهای اوج سفر شناخته می‌شوند.

امتیاز میزبان: هر میزبان در اتاقک بر اساس فعالیت‌هایی که انجام می‌دهد، امتیاز کسب یا از دست می‌دهد. این امتیاز مبنای اتاقک در بسیاری از تصمیم‌ها از جمله نمایش اقامتگاه‌های میزبان یا تغییر در کمیسیون اقامتگاه‌های وی است.

ماده ۲- موضوع خدمات

موضوع خدمات، اقدام اتاقک به بازاریابی برای رزرو اقامتگاه میزبان‌ها از طریق نمایش و ارائه اقامتگاه در سامانه اتاقک مطابق قانون تجارت الکترونیک است.

ماده ۳- کمیسیون

۱-۳- شرح نحوه‌ی محاسبه‌ی کمیسیون

۱-۱-۳- امکان تغییر کمیسیون، هزینه‌ها و جریمه‌ها برای هر یک از اقامتگاه‌ها یا برای میزبان در هر زمان توسط اتاقک در پنل میزبان وجود دارد و میزبان قادر به مشاهده سوابق تغییرات آن خواهد بود.

۲-۱-۳- تغییرات در کمیسیون، هزینه‌ها و جریمه‌ها قبل از اعمال، به میزبان اطلاع رسانی خواهد شد و ادامه روند رزرو توسط میزبان پس از اعمال تغییرات، به منزله پذیرش شرایط جدید است و در حکم قرارداد همکاری است که خود به خود با ادامه روند رزرو مورد توافق طرفین قرار گرفته‌است و نیاز به تشریفات امضا و ابلاغ جداگانه‌ای برای لازم الاجرا بودن ندارد. هم‌چنین در صورت اطلاع رسانی از سوی میزبان در رابطه با عدم پذیرش آن در مهلت مقرر، اتاقک می‌تواند علاوه بر تسویه حساب تا تاریخ مقرر، دسترسی وی به پنل میزبان را به حالت تعلیق درآورد.

۳-۱-۳- مسئولیت مسائل مالیاتی هر یک از طرفین بر عهده همان طرف است.

۲-۳- وجه ناشی از رزرو اقامتگاه توسط مهمان به حساب اتاقک واریز می‌شود و صدور فاکتور رزرو و صورتحساب خدمات ارائه شده از سوی میزبان، توسط اتاقک در پنل کاربری میزبان‌ها صادر خواهد شد.

۳-۳- پرداخت‌های اتاقک به میزبان از طریق سامانه پایا به شماره شبای حساب بانکی اعلام شده توسط میزبان در پنل میزبان اتاقک که به نام میزبان است، انجام خواهد شد. میزبان با ثبت اطلاعات حساب بانکی خود در پنل میزبان، انتساب شماره شبای مذکور به خود را تصدیق می‌‌کند. در غیر این صورت، اتاقک مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. اسناد واریزی به حساب بانکی اعلام شده در پنل میزبان به منزله تسویه حساب اتاقک با میزبان خواهد بود. بدیهی است در صورت عدم ارائه اطلاعات حساب بانکی یا هرگونه مغایرت آن، کلیه مسئولیت‌ها شامل تاخیر یا عدم واریز وجه، بر عهده میزبان خواهد بود.

۴-۳- اتاقک هزینه «رزروهای تایید شده» اقامتگاه را از مهمان‌ دریافت و پس از کسر مبلغ حق‌الزحمه و سایر هزینه‌ها در همان روز به کیف پول میزبان واریز می‌کند. مبلغ مورد نظر به‌صورت خودکار و بدون نیاز به درخواست به حساب میزبان‌ها واریز می‌شود.

۵-۳- بر اساس قوانین حاکم در سامانه پایای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، درخواست‌های برداشت در روزهای غیر تعطیل که قبل از ساعت ۱۴ صادر شده باشند، در همان روز و در غیر این صورت در روز کاری بعدی انجام خواهد شد.

۶-۳- در صورت وجود مغایرت در محاسبات، میزبان می‌تواند طی یک هفته پس از انجام پرداخت، مراتب را به اتاقک جهت بررسی، به‌صورت رسمی اعلام نمایند. بدیهی است پس از این بازه زمانی، اتاقک در اعمال تغییرات با توجه به تبعات آن، مختار خواهد بود.

۷-۳-  نحوه‌ی محاسبه‌ی هزینه لغو رزرو توسط مهمان

۱-۷-۳-سیاست لغو سهلگیرانه:اگر حداقل ۴۸ ساعت تا تاریخ سفر مانده باشد ۱۰۰ درصد هزینه بازگردانده می‌شود و اگر کمتر از ۴۸ ساعت باشد ۸۰ درصد بازگردانده می‌شود.

۲-۷-۳-سیاست لغو متعادل:اگر حداقل ۴۸ ساعت تا تاریخ سفر مانده باشد ۸۰ درصد هزینه بازگردانده می‌شود و اگر کمتر از ۴۸ ساعت مانده باشد هزینه‌ای بازگردانده نمی‌شود.

۳-۷-۳-سیاست لغو سختگیرانه:اگر حداقل ۷۲ ساعت تا سفر باقی مانده باشد ۸۰ درصد مبلغ بازگردانده می‌شود و اگر کمتر از ۷۲ ساعت تا سفر مانده باشد هزینه‌ای به مهمان بازگردانده نمی‌شود.

۴-۷-۳-سیاست لغو در زمان اوج سفر:در روزهای اوج سفر اگر ۵ روز به سفر مانده باشد ۸۰ درصد، و اگر کمتر از ۵ روز به سفر مانده باشد هیچگونه هزینه‌ای بازگردانده نمی‌شود.

ماده ۴- اطلاعات اقامتگاه‌ها و فرآیند رزرو

۱-۴- در صورتی که رزرو انجام شده توسط مهمان بین ساعت‌های ۹ تا ۲۳ انجام شود، میزبان تا ۲۰ دقیقه بعد از دریافت پیام رزرو جدید ثبت شده، باید تایید یا عدم تایید رزرو را به اتاقک اعلام کند. در غیر این صورت از طریق اتاقک با میزبان تماس گرفته خواهد شد و در صورت عدم امکان دسترسی و مکالمه با او، رزرو ثبت شده لغو خواهد شد. در خارج این ساعت‌ها، میزبان باید تایید یا عدم تایید رزرو را حداکثر تا قبل از ساعت ۹ صبح اعلام کند.

۲-۴- میزبان به موجب قرارداد خود با اتاقک، مسئولیت تطابق محتوای اقامتگاه در سامانه اتاقک با کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و کسب مجوزهای مربوطه را برعهده می‌گیرد.

۳-۴- رزرو و تحویل اقامتگاه به مهمان و فراهم کردن امکانات مورد نیاز، صرفا توسط میزبان صورت می‌پذیرد و اتاقک تنها زیرساخت انجام رزرو را فراهم می‌کند.

۴-۴- میزبان مسئول تولید، کنترل و بازبینی اطلاعات اقامتگاه‌ها و درج قیمت در پنل میزبانی خود در  سامانه اتاقک است.

۵-۴- میزبان مسئول انجام کنترل کیفیت (همسان بودن اقامتگاه با اطلاعات درج شده توسط میزبان، نظافت و موارد مشابه) اقامتگاه خود است و اتاقک تنها در صورت بروز هرگونه ادعا از سوی مهمان‌ها مبنی بر نامناسب بودن اقامتگاه یا عدم تطابق آن با اطلاعات ثبت شده، نسبت به بررسی موضوع اقدام خواهد نمود و بر مبنای نظر کارشناس‌های اتاقک، اقدامات لازم اعم از عودت مبلغ رزرو به مهمان از سوی میزبان صورت خواهد پذیرفت.

۶-۴- میزبان متعهد است در صورت هرگونه تغییر در اطلاعات اقامتگاه یا تقویم اقامتگاه جهت تعیین پر یا خالی بودن، در اسرع وقت نسبت به اعمال تغییرات در پنل میزبان اقدام نماید. در غیر این صورت مسئولیت کلیه خسارت‌های وارده به اتاقک و مهمان، بر عهده میزبان است.

۷-۴- قیمت‌های مندرج بر روی سایت اتاقک می‌بایست رقابتی و حداقل برابر با قیمت اقامتگاه‌های مشابه در سامانه اتاقک یا سایر سامانه‌های گردشگری (اعم از اینترنتی یا غیر اینترنتی) باشد.

۸-۴- در صورت تخلف میزبان برای نهایی ساختن رزرو مهمان شرایط زیر اعمال خواهد شد:

۱-۸-۴- لغو رزرو از سوی میزبان

در صورتی که میزبان رزروی که قبلا تایید کرده‌است را لغو کند و بیش از ۷۲ ساعت به تاریخ ورود مهمان باقی مانده باشد، از امتیاز میزبانی او کسر خواهد شد. اما در صورتی که کمتر از ۷۲ ساعت به تاریخ ورود مسافر باقی مانده باشد، علاوه بر کسر امتیاز میزبانی وی، میزبان متعهد می‌شود مبلغ رزرو را به‌صورت کامل توسط اتاقک به مهمان عودت دهد

 

۲-۸-۴- دریافت وجه اضافی از مهمان

دریافت وجه اضافی از مهمان از جانب میزبان ممکن نیست. در صورت عدم تطابق اطلاعات ثبت شده توسط مهمان حین ثبت رزرو (مانند عدم تطابق تعداد نفرات و …)، مبلغ اضافی بایستی توسط مهمان به اتاقک واریز شود و اتاقک بر اساس قوانین خود تمام یا قسمتی از آن را به حساب قابل برداشت اعتباری میزبان منظور خواهد کرد.

میزبان متعهد می‌شود در صورت دریافت وجه اضافی از مهمان، دو برابر وجه دریافت شده را به عنوان خسارت به اتاقک بپردازد.

 

۳-۸-۴- عدم تحویل اقامتگاه به مهمان

عدم حضور میزبان حین مراجعه‌ی مهمان یا عدم اجازه‌ی ورود به مسافر توسط میزبان میسر نیست مگر درصورتیکه مهمان مدارک شناسایی یا مدارک محرمیت برای زوجین را ارايه ندهد. میزبان متعهد می‌شود در صورت انجام این تخلف، مبلغ رزرو را کاملا به اتاقک عودت داده و علاوه بر آن مبلغی معادل با هزینه ی رزرو را به عنوان خسارت به اتاقک بپردازد.

 

۹-۴- با توجه به تلاش اتاقک برای حفظ کیفیت خدمات خود از طریق کم‌تر شدن لغو رزروهای انجام شده، اتاقک به ازای هر لغو توسط میزبان از امتیاز میزبانی او کسر خواهد کرد و در صورتیکه امتیاز میزبان از میزان معینی کمتر شود، ادامه همکاری خود با میزبان را متوقف خواهد کرد.

۱۰-۴- در صورت اشتباه میزبان و درج قیمت به بهای پایین‌تر از قیمت واقعی، وی متعهد است اقامتگاه  را با همان قیمت درج شده تحویل مهمان دهد یا با رضایت مهمان اقدام به تغییر قیمت کند. در هر حال پاسخگویی به مهمان در مراجع رسمی به عهده میزبان است.

۱۱-۴- در صورت اعمال تخفیف توسط میزبان، مبلغ تخفیفی از مبلغ متعلق به میزبان کسر شده و مابقی مبلغ به حساب اعتباری میزبان منظور خواهد شد. درصد حق‌الزحمه اتاقک نسبت به مبلغ کل محاسبه خواهد شد.

۱۲-۴- در صورت اعمال تخفیف توسط اتاقک، مبلغ سهم به میزبان به حساب اعتباری ایشان منظور خواهد شد و هزینه‌ی تخفیف از سهم اتاقک کسر می‌شود.

ماده ۵- مدت همکاری و فسخ آن

۱-۵- قرارداد میزبان با اتاقک از زمان انعقاد تا زمان اعلام فسخ هر یک از طرفین اعتبار دارد. هر یک از طرفین می‌تواند با اعلام به طرف مقابل قرارداد را فسخ نماید و در این فاصله طرفین باید تعهدات جاری و تسویه حساب خود را به نحو کامل انجام داده یا برای انجام آن به نحوی که مقتضی می دانند با توافق یکدیگر مهلتی تعیین نمایند.

۲-۵- اتاقک می‌تواند در مدت اعتبار قرارداد بنا به تشخیص خود یا بروز تخلفات میزبان، قرارداد را خاتمه داده و با اخطار قبلی یا بدون آن دسترسی میزبان به پنل میزبانی را معلق نماید. در این صورت تمامی حقوق و امتیازات اعطا شده از جانب اتاقک به میزبان متوقف خواهد شد و حق اتاقک برای رد درخواست مجدد همکاری با میزبان محفوظ است.

ماده ۶- شرایط حاکم

۱-۶- طرفین موظفند کلیه اطلاعات محرمانه طرف دیگر از جمله اسناد حقوقی و توافق­نامه همکاری فی مابین را در زمان همکاری و پس از آن محرمانه نگاه دارند، مگر با دستور مراجع ذیصلاح قانونی.

۲-۶- هیچ یک از مواد و مفاد قرارداد همکاری به معنای شراکت یا وجود رابطه کارگر و کارفرمائی فیمابین میزبان و اتاقک نیست.

۳-۶- رزرو‌های انجام شده توسط مهمان، با توجه به اعلام تاریخ مساعد توسط میزبان در پنل میزبان،  برای وی قابل رؤیت است و میزبان موظف است رزرو‌های ثبت و پرداخت شده را با توجه به ضوابط و زمان تعیین شده در پنل خود، به صورت صحیح و کامل به انجام برساند. 

۴-۶- در صورت بروز شرایط فورس ماژور (ماده ۱۳)، همکاری با میزبان به صورت موقت، متوقف می‌شود و رزروهای تایید شده، در صورت تمایل مهمان می‌تواند لغو شود و مبلغ آن به‌صورت کامل به وی عودت داده خواهد شد. لازم به ذکر است پس از رفع عوامل فورس ماژور، قرارداد به همان روال سابق ادامه می‌یابد.

۵-۶- کلیه ابلاغیه‌ها، اخطارها، پیام‌ها و مکاتبات اتاقک به میزبان از طریق پنل میزبانی و پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود. اتاقک مسئولیتی در خصوص عدم توجه یا عدم مشاهده پیام‌ها توسط میزبان نخواهد داشت.

۶-۶- در صورتی که در خصوص هر یک از شروط عدم مسئولیت یا نقض هر یک از مقررات کشور در رابطه با اجاره‌ی اقامتگاه، مسئولیتی بر اتاقک تحمیل گردد، میزبان موظف است که کلیه خسارات مادی و معنوی وارده بر اتاقک را جبران نماید.

ماده ۷- حقوق  و تعهدات اتاقک

۱-۷- اتاقک مجاز است با عنایت به شرایط و سیاست‌های شرکت، در صورت نیاز شرایط و بندهای قرارداد را اصلاح نماید و میزبان را از این تغییر مطلع سازد. تغییرات به محض به روزر‌سانی و اطلاع به میزبان، اجرایی خواهد شد و ادامه همکاری میزبان به منزله پذیرش تغییرات خواهد بود.

۲-۷- اتاقک آموزش‌های لازم را به میزبان جهت به‌روزرسانی فهرست اقامتگاه‌ها و به‌روزرسانی تقویم پر یا خالی بودن واحد اقامتی ارائه خواهد داد. تغییراتی که در نتیجه اجاره‌ی اقامتگاه ایجاد می­‌شود و هم‌چنین اطلاعات رزروهای انجام شده در هر لحظه برای میزبان از طریق پنل میزبان قابل مشاهده خواهد بود.

۳-۷- اتاقک می‌تواند محتوای ارائه شده توسط میزبان و محتوای پیوند داده شده با آن را به منظور ارزیابی و آزمایش مورد استفاده قرار داده و آن‌ها را در آرشیو خود نگهداری نماید.

۴-۷- اتاقک با عنایت به شرایط و سیاست‌های شرکت، اطلاعات میزبان و اقامتگاه‌های مربوطه را بررسی نموده و صحت آن‌ها را ارزیابی می‌کند. در صورت نیاز به تصحیح این اطلاعات از طریق میزبان، درخواست به اطلاع میزبان رسیده و اتاقک مسئولیتی به ازای عدم مشاهده‌ی این پیام توسط میزبان و عدم تصحیح اطلاعات نخواهد داشت. در صورت عدم تصحیح اطلاعات، امکان مشاهده‌ی اقامتگاه میزبان مربوطه در سامانه اتاقک میسر نخواهد بود.

ماده ۸- حقوق و تعهدات میزبان

۱-۸- میزبان موظف به ثبت اطلاعات و ارائه مدارک درخواستی اتاقک خواهد بود.

۲-۸- میزبان موظف به مطالعه و رعایت کلیه‌ی قوانین، آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و ابلاغیه‌هایی که اتاقک در اختیار ایشان قرار داده‌است خواهد بود.

۳-۸- چنانچه میزبان در نتیجه استفاده مهمان‌ها از اقامتگاه مربوطه به هرگونه اطلاعات شخصی مهمان‌ها از جمله نام یا سایر اطلاعات و داده‌های شخصی آنان دسترسی پیدا کند، متعهد است:

الف- کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران در رابطه با حریم خصوصی را رعایت نماید و در صورت نقض عواقب آن را بپذیرد.

ب- تنها برای مقاصدی که اتاقک مجاز دانسته‌است از این اطلاعات استفاده نماید.

ج- هرگونه گردآوری، استفاده و ذخیره اطلاعات مشتریان را تنها با اجازه اتاقک و به‌صورت آشکارا انجام دهد.

۴-۸- میزبان مسئول حفاظت از شناسه و رمز عبور پنل میزبانی اختصاص یافته به او است و مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی را که با شناسه او انجام می‌شود از قبیل محتوا گذاری، پذیرش، رد یا لغو رزرو‌ها، ارسال اطلاعات، تعیین پر یا خالی بودن اقامتگاه‌ها و سایر موارد ارتباطی را بر عهده خواهد داشت.

۵-۸- میزبان متعهد است در صورت تغییر اطلاعات تماس خود، آن را فوری به اطلاع اتاقک برساند و در غیر این صورت مسئولیت کلیه عواقب آن به عهده میزبان است.

ماده ۹- خسارت‌ها

چنانچه از جانب میزبان خسارتی به اتاقک یا مهمان وارد آید، میزبان ضامن جبران خسارت است. بدیهی است شرایط این ماده، جدای از ماده جرایم این قرارداد است و قابل پیگیری در مراجع ذیصلاح جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

ماده ۱۰- حل اختلاف

۱-۱۰- حل اختلاف بین مهمان و میزبان: در صورت بروز هرگونه اختلاف در رابطه‌ی بین مهمان و میزبان، مورد اختلاف توسط اتاقک به عنوان داور مورد رضایت طرفین بررسی و نتیجه برای طرفین لازم الاجرا است.

۲-۱۰- حل اختلاف در تفسیر:

الف) در صورت بروز هرگونه اختلاف در رابطه با تفسیر مفاد و اجرای قوانین حاضر ابتدا طرفین تلاش می‌­نمایند تا از طریق مذاکره، صلح و سازش مورد را مرتفع نمایند. در صورت لاینحل ماندن مورد اختلاف، حق مراجعه به مراجع ذیصلاح قانونی شهر تهران برای طرفین محفوظ خواهد بود.

ب) در زمان بروز اختلاف، در صورت توافق طرفین دو طرف به انجام تعهدات اولیه خود بر اساس قوانین حاضر تا حل مناقشه ادامه می‌­دهند، در غیر این صورت تا زمان حل و فصل کامل موضوع اختلاف، تعهدات طرفین متوقف خواهد شد.

ماده ۱۱- تفسیر قرارداد

۱-۱۱- در صورتی که به موجب حکم دادگاه یا قوانین جاری کشور هر یک از قوانین و مقررات حاضر نامعتبر شناخته شود، اول خدشه‌ای به سایر مفاد قوانین و مقررات حاضر وارد نشده و دوم پیشنهاد اتاقک در خصوص اجرای سایر مفاد به نحوی که بیشترین تطابق را با توافق اولیه طرفین داشته‌باشد، پذیرفته خواهد شد.

۲-۱۱- کلیه حقوق اتاقک (مطرح در قوانین و مقررات حاضر) در زمان قرارداد و پس از آن قابل پیگیری است.

ماده ۱۲- اقامتگاه قانونی طرفین

نشانی و اقامتگاه قانونی اتاقک در وب‌سایت رسمی آن قید گردیده و اقامتگاه میزبان نیز همان آدرس محل سکونت است که در فرم پنل میزبان توسط ایشان ثبت شده‌است و هرگونه تغییر در نشانی و اقامتگاه باید به اطلاع طرف دیگر برسد.

ارسال هرگونه اعلانات، مکاتبات، اوراق عادی و رسمی به این نشانی‌ها، ابلاغ شده واقعی تلقی می‌شود.

ماده ۱۳- فورس ماژور

به هنگام بروز حوادث فورس ماژور (غیر مترقبه) و سایر عوامل خارج از اختیار از قبیل (و نه محدود به) جنگ، اعتصاب، اغتشاش عمومی، صاعقه، آتش سوزی، زلزله، سیل، اثرات موضعی خورشید بر روی ماهواره‌ها، اشكالات ناشی از ماهواره‌ها، محدودیت صادرات و واردات، محدودیت تبادل ارزی با خارج، وضع قوانین و مقررات و دستورالعمل‌های دولتی و مانند این‌ها تا زمانی كه وضعیت فوق‌العاده و تبعات آن برطرف نشده باشد به گونه‌ای كه انجام تعهدات و خدمات را با اشكال مواجه كند، مسئولیتی متوجه اتاقک نخواهد بود.

ماده ۱۴- دستور‌العمل رسیدگی به تخلفات میزبان

فعالیت‌های غیر قابل انجام میزبان که منجر به کسر امتیاز می‌شود به شرح زیر است:

۱- درج اطلاعات اشتباه اقامتگاه در پنل میزبان 

۲- درج اطلاعات اشتباه میزبان در پنل میزبان

۳- عدم تایید رزرو مهمان پس از ثبت رزرو

۴- عدم ارائه‌ی اقامتگاه به مهمان به صورت مناسب (نظافت و غیره)

۵- عدم رفتار و برخورد مناسب با مهمان

۶- عدم رسیدگی به مشکلات احتمالی مهمان حین اقامت

۷- دیر کرد در تحویل اقامتگاه

۸- عدم پاسخگویی به درخواست رزرو مهمان در زمان قانونی

 

لازم به ذکر است در صورت کسر امتیاز به ازای انجام هر یک از تخلفات بالا و رسیدن امتیاز به مقداری غیر قابل قبول از جانب اتاقک، امکان ادامه‌ی همکاری اتاقک و میزبان مربوطه میسر نخواهد بود و قرارداد همکاری بین طرفین، فسخ خواهد شد.