قوانین استفاده از اتاقک به عنوان مهمان


تعریف واژگان

اتاقک: نام تجاری متعلق به شرکت گردشگر گستر خانه ما (سهامی خاص) به شماره ثبت ۵۱۲۲۴۶ است. اتاقک یک شرکت ثبت شده در جمهوری اسلامی ایران و تابع قوانین این کشور است.

سامانه اتاقک: وب‌سایت با آدرس اینترنتی www.otaghak.com و اپلیکیشن‌های موبایل معرفی شده در این آدرس است که تنها یک بستر و سکوی نرم‌افزاری است که ارتباط مستقیم بین میهمانان و میزبانان را جهت توافق بر انجام یک اقامت کوتاه مدت به‌صورت الکترونیکی فراهم و تسهیل می‌کند و حقوق مادی و معنوی آن متعلق به شرکت گردشگر گستر خانه ما است

اقامتگاه:  انواع مکان‌ و اقامتگاه‌های میزبان که برای اقامت حداقل یک شب توسط مهمان از طریق سامانه اتاقک اجاره/رزرو می‌شود.

کاربر: به شخص حقیقی یا حقوقی اطلاق می‌شود که در سایت اتاقک ثبت‌نام می‌کند یا اقامتگاه مورد نظر خود را از طریق اتاقک رزرو و اجاره می‌کند ( کاربر مهمان) و یا هر شخص حقیقی یا حقوقی (مالک یا اجاره‌دهنده اقامتگاه) که به‌واسطه تایید اتاقک به عنوان میزبان، امکان اجاره‌ی ملک و اقامتگاه مربوطه را به مهمانان از طریق سامانه اتاقک دارد ( کاربر میزبان). کاربر میزبان در صورتی که مالک اقامتگاه معرفی نشده باشد، بایستی از مالک اقامتگاه تاییدیه‌ی رسمی دریافت نموده و برای اتاقک ارسال نماید.

رزرو: به انجام فرآیند ثبت درخواست برای اجاره اقامتگاه در بازه‌ی زمانی مورد نظر توسط مهمان و پرداخت وجه مورد نیاز به صورت صحیح و کامل اطلاق می‌شود.

روزهای اوج سفر(ایام پیک): تعطیلات نوروز، تعطیلات نیمه خرداد، تعطیلات ۲۲بهمن و روزهایی از تقویم است که دو یا چند روز تعطیلی متوالی وجود دارد. همچنین روزهایی هم که بین ۲ تعطیلی قرار دارند (مثلا اگر یک روز چهارشنبه

تعطیل رسمی باشد، روز پنجشنبه که بین دو روز تعطیل قرار گرفته از روزهای تعطیل است) جزو روزهای اوج سفر شناخته می‌شوند.


موضوع خدمات

موضوع خدمات، اقدام اتاقک به بازاریابی برای رزرو اقامتگاه میزبان‌ها از طریق نمایش و ارائه اقامتگاه در سامانه اتاقک مطابق قانون تجارت الکترونیک است.


قوانین و مقررات ثبت‌نام و استفاده از اتاقک

کاربر با ثبت نام در اتاقک می‌پذیرد که قوانین و مقررات اتاقک را به صورت کامل مطالعه کرده، به مفاد آن آگاه است و تمامی موارد آن را پذیرفته است. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفادۀ کاربران از اتاقک به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است. این تغییرات در همین صفحه، به‌روزرسانی و منتشر می‌شود.

مسئولیت تمام فعالیت‌هایی است که از طریق حساب کاربری خود در اتاقک انجام می‌دهد به عهده کاربر است. مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربر است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع اتاقک برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به اتاقک انجام نشده است مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهده کاربر خواهد بود


قوانین کیف پول اتاقک:

مبالغ واریز شده به کیف پول اتاقک، صرفا جهت انجام خدمات اتاقک قابل استفاده خواهد بود. در صورتی که کاربر بدون استفاده از خدمات و رزرواسیون اتاقک تقاضای برداشت وجه نماید، باید ضمن ارائه کارت ملی، کارت بانکی مبدا و کارت بانکی مقصد (همگی به نام کاربر)، تاییدیه‌های لازم از جمله استعلام از پلیس فتا نیز صورت گیرد که می‌تواند تا ۶۰ روز به طول انجامد. 


قوانین و مقررات عمومی 

کاربر می‌پذیرد که اتاقک، خود ارائه‌دهنده خدمات هتلی و اقامتی نیست و تنها یک بسترو سکوی نرم‌افزاری است که ارتباط مستقیم بین میهمانان و میزبانان را جهت توافق بر انجام یک اقامت کوتاه مدت به‌صورت آنلاین فراهم و تسهیل می‌کند. اتاقک به‌هیچ عنوان مالک یا متصدی یا نماینده اقامتگاه‌هایی که در وبسایت توسط کاربران میزبان به ثبت رسیده نیست، همچنین دخالتی در آماده‌سازی، مدیریت و اداره اقامتگاه‌ها ندارد. 

در اتاقک برای هر کاربر کیف پول اعتباری در نظر گرفته می‌شود که می‌تواند آن را شارژ کرده و از طریق موجودی کیف پول، هزینه‌های مربوط به رزروها و استفاده از سایر خدمات اتاقک را پرداخت کند. در صورت لغو رزرو یا نیاز به عودت وجه، چنانچه خرید از طریق درگاه بانکی انجام شده باشد، مبلغ به کیف پول او بازگردانده می‌شود. اعتبار موجود در کیف پول بنا به درخواست کاربر در هر زمان، قابل واریز به حساب بانکی اوست.

اتاقک خود را از هرگونه قبول کردن مسئولیت و غرامتی در زمینه کیفیت لیست‌ها ، اقامتگاه‌ها، میزبان‌ها، مهمان‌ها، سرویس‌های ارایه شده، صداقت، اعتماد و غیره، مبرا می‌کند.

کاربران برای ارسال نظر موظف‌اند بر طبق قوانین جمهوری اسلامی عمل کنند و از توهین به دیگر کاربران، میزبان‌ها، اتاقک یا سایر افراد، شرکت‌ها و سازمان‌ها پرهیز کنند. بدیهی است اگر قوانین سایت در نظرات کاربری رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش درنمی‌آیند. همچنین نظرات ثبت شده کاربران قابل ویرایش نخواهند بود مگر با ارسال درخواست به ایمیل رسمی اتاقک و تایید شدن تغییر توسط کارشناس مربوطه.

در اتاقک، هر رزروی که مابین کاربر مهمان و کاربر میزبان توافق می‌شود  باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل بین کاربر مهمان و کاربر میزبان در نظر گرفته شود و اتاقک هیچ کنترلی بر رفتار هیچ یک از کاربران خود ندارد. لذا مسئولیت اتاقک محدود است به مهیا کردن وبسایت، اپلیکیشن و سرویس‌های نرم افزاری مربوطه و هیچ نوع مسئولیت دیگری را نمی‌پذیرد. 

همه محتوای ارایه شده در کانال‌ها و ابزارهای ارتباطی اتاقک، مثل وب‌سایت، پیج و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی، محتوای بلاگ، طراحی رابط کاربری سایت و اپلیکیشن، آرم، آیکون، دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط اتاقک جزئی از دارایی مادی و معنوی اتاقک محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار اتاقک است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای اتاقک محفوظ می‏‌دارد.

کاربر می‌پذیرد هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف اتاقک به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب شده و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

در شرایطی که کاربر مهمان و میزبان، شرایط و قوانین مندرج در وب‌سایت و اپلیکیشن اتاقک را رعایت ننمایند و یا در صورتی که اتاقک به این نتیجه برسد حضور یک کاربر میهمان یا کاربر میزبان می‌تواند برای دیگر کاربران آسیب‌زا و نامطلوب باشد، اتاقک حق دارد ضمن محفوظ نگاه داشتن حقوق خود برای اقدامات قانونی علیه کاربران خاطی، بدون اطلاع قبلی، محدودیتهایی را به تشخیص خود برای خدمات دریافتی کاربر مذکور اعمال نماید یا دسترسی‌های کاربر خاطی را حذف نماید.

اتاقک می‌تواند ضوابط و مقررات وب‌سایت و اپلیکیش خود را به‌جهت افزودن امکانات و قابلیت‌های جدید، اضافه شدن خدمات جدید یا دیگر بهبود‌های عملکردی به‌روز رسانی کند.
اتاقک به‌منظور اطلاع‌رسانی موارد مختلف از جمله کمپین‌های بازاریابی، فروش‌های ویژه، بهبودهای محصول، وضعیت‌های درخواست رزرو کاربر مهمان و دیگر موارد، به کاربر مهمان و کاربر میزبان پیامک رایانامه یا پوش نوتیفیکیشن ارسال می‌کند. شما بدینوسیله موافقت خودرا با دریافت اینگونه پیام‌ها و اطلاع‌رسانی‌ها اعلام می‌دارید. همینطور شما می‌توانید درخواست خود را مبتنی بر دریافت‌نکردن این موارد با ارسال یک نامه الکترونیک به آدرس info@otaghak.com تغییر دهید.

در صورتی که در مدت زمان اقامت کاربر مهمان در یک اقامتگاه، عملی یا اتفاقی خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران انجام پذیرد، مسئولیت  آن خلاف یا اتفاق با شخصی است که مرتکب جرم شده است و اتاقک هیچگونه مسئولیتی در خصوص تخلفات یا جرایم صورت نگرفته است.

کاربران با اجازه اتاقک قادرند در وب سایت، اپلیکیشن، وبلاگ و یا سایر بخش‌های این سرویس، عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری، فایل ویدیویی یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت تمامی محتوایی که بدین صورت در کانال‌های ارتباطی و سرویس‌‌های اتاقک ثبت شود متعلق به کاربران است اما با ثبت آن‌ها در اتاقک، کاربران این حق را به اتاقک می‌دهند که آنها به هر فرمت و شکل یا در هر زمان یا در هر کانال ارتباطی منتشر کند و یا به اشخاص یا شرکت‌های دیگر منتقل کند.

سرویس‌های ارتباطی و پیام رسان داخلی اتاقک تنها برای تسهیل ارتباط بین مهمان یا میزبان، مهمان با اتاقک یا مهمان با مهمان فراهم شده است و بدین‌وسیله کاربر اتاقک موافقت می‌کند که از این سرویس‏‌های ارتباطی و پیام رسان، فقط برای ثبت، ارسال و دریافت پیام‏‌هایی استفاده کند که مناسب و مرتبط با خدمات و موضوع وبسایت اتاقک است.

کاربر مجاز نیست هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج کدهای نرم‌افزاری اتاقک، مهندسی معکوس یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی و کتبی صادر شده باشد.

کاربر مجاز نیست هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول مثل اجرای برنامه یا اسکریپتی با هدف خزش و نمایه سازی (Indexing)، داده‌کاوی و دیگر فعالیت‌‌های مشابه بر روی هیچ بخش سرویس اتاقک یا سرویس‌های مرتبط با اتاقک انجام دهد.

کاربر با استفاده از اتاقک این اجازه را به اتاقک می‌دهد که در مواقع لازم برای جلوگیری از تقلب و کلاهبرداری، از اطلاعات اولیه کاربر مانند اسم، تاریخ تولد، رایانامه و غیره از سازمان مربوطه سوابق شما را درخواست کند و بنا بر ضرورت اقدامات مقتضی را انجام دهد.

کاربر می‌پذیرد، کدهای تخفیف، کدهای هدیه، اعتبار هدیه و یا هر کد دیگری که جهت افزایش یا کاهش مبلغ رزرو به او اعطا می‌شود ممکن است منقضی شود. از آنجایی که اتاقک برای ارائه این کدها هزینه ای از کاربران دریافت نمی‌کند، این حق برای اتاقک محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار آن‌ها تغییر دهد یا در صورت لزوم آن‌ها را باطل کند. همچنین درصورتی که اتاقک تشخیص دهد که استفاده از این کد به دلیل خطای سهوی، فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجۀ استفاده از آنها به حساب کاربر اضافه شده است را باطل یا حذف کند.


قوانین و مقررات ثبت و لغو رزرو

کاربر یا مهمان می‌پذیرد که پیش از پرداخت و نهایی کردن رزرو یک اقامتگاه از نحوه و نوع سیاست لغو رزرو اقامتگاه مورد نظر خود آگاه شده است و از جریمه‌های احتمالی که مطابق سیاست انتخاب میزبان، شامل ایشان می‌گردد، مطلع بوده و با آگاهی از آن نسبت به پرداخت و قطعی کردن رزرو خود اقدام کرده است.

میزبان مسئول انجام کنترل کیفیت (همسان بودن اقامتگاه با اطلاعات درج شده توسط میزبان، نظافت و موارد مشابه) اقامتگاه خود است و اتاقک تنها در صورت بروز هرگونه ادعا از سوی مهمان‌ها مبنی بر نامناسب بودن اقامتگاه یا عدم تطابق آن با اطلاعات ثبت شده، نسبت به بررسی موضوع اقدام خواهد نمود و بر مبنای نظر کارشناس‌های اتاقک، اقدامات لازم اعم از عودت مبلغ رزرو به مهمان از سوی میزبان صورت خواهد پذیرفت.

در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج نرخ اجاره بها موجود در سایت اتاقک، حق بلا اثر نمودن درخواست و رزرو انجام شده توسط مهمان، برای اتاقک محفوظ است. اتاقک در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مهمان واریز و عودت می‌نماید و مهمان با ورود به سایت اتاقک می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

رزرو درخواستی و ثبت و نهایی شده، متعلق به میهمانی است که مشخصاتش هنگام ثبت سفارش وارد شده است، لذا این رزرو غیر قابل انتقال به غیر است. 

بعد از رزرو اقامتگاه تعاملات میزبان با مهمان اعم از گرفتن کارت شناسایی و ... بر عهده میزبان است و اتاقک در این خصوص مسئولیتی ندارد.

در صورت درخواست لغو رزرو اقامتگاه، مبلغ رزرو پس از اعمال قوانین لغو رزرو اقامتگاه، به شماره شبا، حساب یا کارت بانکی درج شده توسط کاربر یا مهمان در حساب کاربری ایشان واریز می‌شود. تمام تلاش اتاقک بر آن است تا عودت مبلغ در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد، اما بنا به شرایط ممکن است این فرآیند تا ۴۸ ساعت کاری به‌طول انجامد.

مهمان متعهد است که تمامی قوانینی که توسط میزبان ( مانند تعداد نفرات، برگزاری مهمانی، ورود حیوانات خانگی و...) برای استفاده از اقامتگاه گذاشته شده است را رعایت کند و در غیر اینصورت مسئولیت نقض قواعد بر عهده مهمان است و اتاقک در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت. به‌طور مثال در صورتی که مهمان هنگام رزرو تعداد نفرات را ۲ نفر انتخاب کرده باشد و هنگام مراجعه بیش از ۲ نفر باشند، مسئولیت اتفاقات رخ داده با مهمان است و میزبان می‌تواند مهمان را پذیرش نکند که در این صورت اتاقک طبق قوانین لغو رزرو از سوی مهمان اقدام می‌کند.

مهمان متعهد می‌شود، هرگونه تغییر در جزییات رزرو را با هماهنگی اتاقک (فقط تماس با پشتیبانی) انجام دهد و از هرگونه توافق مستقیم با میزبان که مطابق اطلاعات رزرو نباشد، خودداری نماید. هرگونه پیشنهاد پرداخت و یا پذیرش پرداخت خارج از رویه‌های پرداخت تعریف شده در اتاقک، خلاف مقررات بوده و اتاقک ضمن محفوظ نگاه داشتن حقوق خود برای اقدامات قانونی، هیچگونه مسئولیتی را در قبال مشکلات بوجود آمده، ناشی از توافقات اینچنینی، نخواهد پذیرفت. اتاقک تنها مسئول پیگیری تراکنش‌هایی است که از طریق وب‌سایت یا اپلیکیشن یا درگاه‌های پرداخت اتاقک صورت می‌گیرد.

در صورت اعمال هرگونه تغییر در رزرو جاری به درخواست کاربر، مسئولیت پرداخت هرگونه هزینه که در نتیجه اصلاحات اعمال شده در رزرو ایجاد می‌گردد به عهده کاربر مهمان یا میزبان مربوطه خواهد بود. شایان ذکر است، هرگونه تغییر در رزرو جاری، تنها از طریق تماس با اتاقک قابل انجام است.

کاربر می‌پذیرد که هزینۀ سرویس ارائه شده و اجاره بهای یک اقامتگاه مشابه، ممکن است بسته به شرایط از جمله فصل، تعداد نفرات و مدت رزرو، و یا عوامل دیگر متغیر باشد.

در صورت بروز شرایط بحرانی و بلایای طبیعی بزرگ مانند وقوع سیل، زلزله و ... در شهر مقصد که موجب می‌شود سفر و اقامت در آن شهر غیرممکن گردد، رزرو توسط اتاقک لغو می‌گردد، تمامی هزینه‌های دریافتی به مهمان بازپرداخت

می‌شود. در این شرایط میهمان، میزبان و اتاقک هیچگونه مسئولیتی بابت لغو رزرو حادث شده به عهده نخواهند داشت.

اگر به دلایل مختلف از جمله مشکلات اعلام شده از طرف اقامتگاه نظیر خرابی‌های مرتبط با ساختمان یا تاسیسات، حوادث طبیعی، اشتباهات انسانی همچون اشتباه فاحش در  مبلغ اعلامی و همچنین موارد امنیتی مانند ورود مقامات بلندپایه، رزرو ثبت شده با مشکل مواجه شود، اتاقک تمام تلاش خود را می‌کند تا برای مهمانان خود، اقامتگاهی مشابه با واحد رزرو شده فعلی در نظر گیرد و در صورت عدم موفقیت در جلب رضایت مهمان (مسافر)، مبلغ را تا ۴۸ ساعت کاری به‌صورت کامل بازگرداند و امتیاز ویژه‌ای را به صورت اعتبار هدیه، کد تخفیف یا روش‌های دیگر برای رزرو آتی وی منظور کند.

قوانین و مقررات مرتبط با اقامت

مهمان متعهد می‌شود نسبت به حفظ و نگهداری خانه، لوازم داخل خانه و تمامی تاسیسات از جمله تاسیسات روشنایی، سرمایش-گرمایشی و..... کوشا باشد و در صورتی که به عمد یا غیر عمد خسارتی به هر یک وارد کرد مسئولیت آن‌را برعهده گیرد.

پس از نهایی شدن یک رزرو، در صورتی که میزبان برای تحویل اقامتگاه حاضر نشود، تمامی هزینه‌های دریافتی به مهمان بازگردانده خواهد شد و اتاقک حداکثر تلاش خود را برای یافتن اقامتگاه جایگزین و جلب رضایت مهمان مبذول خواهد داشت.

مهمان متعهد می شود در زمان‌های تعیین شده و مورد توافق طرفین، خانه را تحویل بگیرد و تحویل دهد.

مهمان باید تمام مدارک از جمله کارت شناسایی، سند محرمیت و ... که میزبان برای اجاره اقامتگاه نیاز دارد و یا در شرایط رزرو اقامتگاه ذکر نموده است، به میزبان ارائه دهد، در غیر این‌صورت تمامی مسئولیت ناشی از عدم پذیرش میزبان بر عهده مهمان است و طبق قواعد لغو رزرو اقدام می‌شود.

رزرو و تحویل اقامتگاه به مهمان و فراهم کردن امکانات مورد نیاز، صرفا توسط میزبان صورت می‌پذیرد و اتاقک تنها زیرساخت انجام رزرو را فراهم می‌کند.

درصورتی که اطلاعات اقامتگاه اختلاف فاحشی ( اختلاف فاحش منظور مواردی است که در تصمیم‌گیری مهمان برای رزرو آن اقامتگاه تاثیر زیادی داشته باشد) با اطلاعاتی که در سایت وارد شده است، داشته باشد، مهمان می‌تواند با اعلام مغایرت اطلاعات، درخواست لغو رزرو نماید و اتاقک نیز متهعد می گردد که تمام مبلغ واریزی مهمان بازگردانده شود. لازم به ذکر است که مهمان تنها ۳ ساعت پس از شروع اقامت خود مهلت دارد تا مغایرت اطلاعات را اعلام کند و استرداد وجه تنها در صورت اقامت نداشتن بیش‌از ۳ ساعت امکان پذیر است.

پس از نهایی شدن یک رزرو، در صورتی که میزبان برای تحویل اقامتگاه حاضر نشود، تمامی هزینه های دریافتی به میهمان بازگردانده خواهد شد، و اتاقک حداکثر تلاش خود را برای یافتن اقامتگاه جایگزین و جلب رضایت میهمان مبذول خواهد داشت.

در صورتی که در مدت زمان اقامت مهمان، اقامتگاه دچار مشکل اساسی شود که غیر قابل اقامت شود ( مثل از کار افتادن برق ساختمان به دلیل مشکلات خود ساختمان، از کار افتادن سیستم سرمایشی گرمایشی به‌صورتی که غیر قابل تحمل باشد و....) مهمان می تواند با اطلاع دادن به مرکز تماس اتاقک درخواست لغو رزرو برای روزهای باقی‌مانده را نماید و اتاقک نیز متهعد می‌گردد که هزینه شب‌های سپری نشده به مهمان عودت داده شود و اتاقک تلاش خود را برای یافتن جایگزین برای مهمان انجام می‌دهد. لازم به ذکر است که مهمان تنها ۳ ساعت پس از رخ دادن مشکل، مهلت دارد تا مغایرت اطلاعات را اعلام کند.

مهمان خود مسئول لوازم خود در اقامتگاه است و اگر پس از خروج متوجه شود که لوازم خود را جا گذاشته است، خود مسئول پیگیری آن‌ها از میزبان است و با آن‌که اتاقک مسئولیتی در این خصوص ندارد اما تمام تلاش خود را برای همکاری با مهمان انجام می‌دهد.

مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران مهمان و میزبان که ناشی از عدم رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام اقامت) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و اتاقک هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت، همچنین اتاقک می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری فرد متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی اتاقک به‌عمل آورد.

در صورتی که طی اقامت مهمان در اقامتگاه، هر یک از طرفین ( مهمان یا میزبان یا همراهان آن‌ها) شاهد رفتار نامناسب، دزدی، خشونت و غیره از طرف دیگر یا افراد وابسته به آن‌ها بودند ابتدا سریعاً به پلیس اطلاع داده و سپس اتاقک را مطلع می‌کنند. اما اتاقک مسئولیتی برای اقدام علیه آن افراد ندارد و می‌تواند حساب کاربری آن فرد را حذف کند.

هنگامی که شما رزرو خود را لغو می‌کنید، این ریسک برای اقامتگاه وجود دارد تا نتواند در زمان باقی مانده، واحد اقامتی خود را به اجاره رساند. بنابراین منطقی است تا مبلغی را به‌عنوان جریمه‌ی استرداد از میهمان دریافت کند. سیاست صاحبان اقامتگاه‌ها در میزان این جریمه متفاوت است، از این‌رو قوانین لغو رزرو هر اقامتگاه، در صفحه آن اقامتگاه درج شده است و ممکن است با اقامتگاه دیگر متفاوت باشد. حتی ممکن است این قوانین در تمام سال یکسان نباشد. وجه مسترد شده به کیف پول شما در اتاقک واریز خواهد شد و می‌توانید درخواست برداشت نقدی ازکیف پول خود را داشته باشید تا ظرف مدت ۴۸ ساعت کاری به حسابی که در اتاقک ثبت‌ کرده‌اید واریز شود. جزییات قوانین لغو رزرو اتاقک به شرح زیر است:


-قوانین لغو سهل‌گیرانه رزرو 

مبالغی که از مهمان بابت لغو رزرو کسر می‌شود به‌شرح زیر است. دقت شود که منظور از زمان ورود، زمانی است که در قوانین اقامتگاه به عنوان زمان ورود تعیین شده است.

کنسلی پیش از اقامت:
لغو رزرو تا 24 ساعت مانده به ساعت ورود: کسر 15 درصد مبلغ کل شب‌ها
لغو رزرو در کمتر از 24 ساعت مانده به ساعت ورود: کسر 50 درصد مبلغ شب‌های کنسلی
کنسلی در حین اقامت:
کل مبلغ شب سپری شده + 50% شب بعد+ 15 درصد شب‌های باقی‌مانده


-قوانین لغو متعادل رزرو 

مبالغی که از مهمان بابت لغو رزرو کسر می‌شود به‌شرح زیر است. دقت شود که منظور از زمان ورود، زمانی است که در قوانین اقامتگاه به عنوان زمان ورود تعیین شده است.

کنسلی پیش از اقامت:
لغو رزرو تا 48 ساعت مانده به ساعت ورود: کسر 15 درصد از مبلغ کل شب‌ها
لغو شب‌هایی از رزرو که در کمتر از 48 ساعت مانده به ساعت ورود است: کسر کل مبلغ شب‌های کنسلی
کنسلی در حین اقامت:
کل مبلغ شب سپری شده + کل مبلغ دو شب بعد+ 15 درصد شب‌های باقی‌مانده


-قوانین لغو سخت‌گیرانه رزرو 

مبالغی که از مهمان بابت لغو رزرو کسر می‌شود به‌شرح زیر است. دقت شود که منظور از زمان ورود، زمانی است که در قوانین اقامتگاه به عنوان زمان ورود تعیین شده است.

کنسلی پیش از اقامت:
لغو رزرو تا 72 ساعت مانده  به ساعت ورود: کسر 25 درصد از مبلغ کل شب‌ها
لغو شب‌هایی از رزرو که در کمتر از 72 ساعت مانده به ساعت ورود است : کسر کل مبلغ شب‌های کنسلی
کنسلی در حین اقامت:
کل مبلغ شب سپری شده + کل مبلغ سه شب بعد+ 25 درصد شب‌های باقی‌مانده


-قوانین لغو رزرو در ایام پیک

مبالغی که از مهمان بابت لغو رزرو کسر می‌شود به‌شرح زیر است. دقت شود که منظور از زمان ورود، زمانی است که در قوانین اقامتگاه به عنوان زمان ورود تعیین شده است.

کنسلی پیش از اقامت:
لغو رزرو تا 6 روز مانده  به ساعت ورود: کسر 25 درصد از مبلغ کل شب‌ها
لغو شب‌هایی از رزرو که در کمتر از 6 روز  مانده به ساعت ورود است :کسر کل مبلغ شب‌های کنسلی
کنسلی در حین اقامت:
عدم عودت وجه


-قوانین لغو رزرو در ایام عید

مبالغی که از مهمان بابت لغو رزرو کسر می‌شود به‌شرح زیر است. دقت شود که منظور از زمان ورود، زمانی است که در قوانین اقامتگاه به عنوان زمان ورود تعیین شده است.

کنسلی پیش از اقامت:

لغو رزرو تا 10 روز مانده به ساعت ورود: کسر 25 درصد از مبلغ کل شب‌ها
لغو شب‌هایی از رزرو که در کمتر از 10 روز مانده به ساعت ورود است : کسر کل مبلغ شب‌های  کنسلی
کنسلی در حین اقامت:
عدم عودت وجه