سفر انفرادی

👍 چگونه سفر انفرادی خاطره‌انگیزی بسازیم؟

از سفر انفرادی لذت ببرید

سفر رفتن مانند راهی بی‌انتهاست و ما نمی‌توانیم آن را مرزبندی یا دسته‌بندی کنیم چون هر کسی به سبک خود و علاقه‌مندی‌هایش سفر می‌کند. اما از آنجایی که انسان‌ ذاتاً به گروه‌بندی علاقه دارد و با استفاده از آن سعی می‌کند که زندگی را برای خود هموار‌تر کند برای سفر هم انواع مختلفی تعریف کرده است. یکی از این گونه‌ها سفر انفرادی است و به این معناست که فرد به‌تنهایی به مسافرت می‌رود و کسی او را همراهی نمی‌کند. ممکن است هر کدام از ما دلمان بخواهد که به‌صورت انفرادی سفر کنیم یا شاید زمانی که می‌خواهیم به مسافرت برویم کسی را پیدا نکنیم تا با ما همراه شود و تصمیم بگیریم که خودمان راهی سفر شویم.

اگر ‌می‌خواهید سفر انفرادی را تجربه کنید نکته‌هایی که برایتان نوشته‌ایم را بخوانید.

سفر انفرادی

عکس از گوگل

۱# برای خود ِ خودتان برنامه‌ریزی کنید!

زمانی که با افراد دیگر به مسافرت می‌رویم باید طوری برنامه‌ریزی کنیم که نظرات و خواسته‌های اکثریت را پوشش دهد اما وقتی تنها هستیم برنامه را طبق علاقه‌مندی‌های خودمان تنظیم می‌کنیم. قبل از شروع سفر لیستی از مکان‌هایی که می‌خواهید از آن‌ها بازدید کنید درست کنید و براساس دوری و نزدیکی مقصدها بازدید از آن‌ها را در روزهای سفرتان پخش کنید. بهتر است برنامه‌تان را طوری تنظیم کنید که برایتان خسته‌کننده نباشد. حتماً زمان‌هایی را  برای صرف وعده‌های غذایی در نظر بگیرید چون شما، هم به‌انرژی نیاز دارید و هم می‌خواهید با فرهنگ و غذاهای شهری که به‌ آن سفر کردید آشنا شوید. رستوران‌های خوب هر شهر را می‌توانید از طریق جستجو در اینترنت یا با پرس‌وجو از مردم محلی پیدا کنید.

۲# از تنها سفر کردن نترسید

انسان ذاتاً موجودی اجتماعی است و دوست دارد که با هم‌نوعان خود ارتباط برقرار کند و شاید در همین ارتباط برقرار کردن‌ها به خود حقیقی‌اش پی می‌برد اما خوب است زمانی را برای تنها بودنمان در نظر بگیریم و چه زمانی مناسب‌تر از سفر و کشف تجربه‌های جدید. البته سفر انفرادی به معنای کنج عزلت‌نشینی نیست، به این معناست که شما همراهی ندارید ولی می‌توانید در طول سفرتان با توریست‌های دیگر، مردم محلی و افرادی که در اقامتگاه یا جاذبه‌های گردشگری می‌بینید ارتباط برقرار کنید و با آن‌ها وارد گفتگو شوید.

از سفر تنهایی نترسید

عکس از گوگل

۳# با سفر تنهایی مسئولیت‌پذیرتر شوید

در سفرهای دسته‌جمعی کارها و وظایف بین افراد تقسیم می‌شوند و هر کسی نقشی را برعهده می‌گیرد اما در سفر انفرادی انجام همه آن‌ها برعهده شماست. انتخاب زمان و مقصد سفر، رزرو بلیط و اقامتگاه، پیدا کردن مکان‌های دیدنی، مسیریابی، خرید و تأمین هزینه‌ها همه‌شان از مسئولیت‌هایی است که شما در این سبک از سفر برعهده دارید و باید برای خوب پیش رفتن سفرتان همه آن‌ها را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. زمانی که وظایف افراد محدود است به‌راحتی می‌توانند از پسشان بربیایند و زمانی که همه آن‌ها بر دوش یک نفر باشد کار او سخت‌تر می‌شود اما مهارت مسئولیت‌پذیری‌اش بیشتر خواهد شد.

مسئولیت پذیری در سفر

عکس از گوگل

۴# تنها ولی امن سفر کنید

قبل از شروع سفر تاریخ رفت و برگشت و مقصدتان را به یکی از اعضای خانواده یا دوستانتان بگویید و اجازه دهید که او در جریان برنامه‌هایتان قرار گیرد تا در صورت بروز مشکل کسی از شما خبر داشته باشد و بتواند کمکتان کند. شاید فکر کنید که اگر مقصد سفرتان یکی از شهرهای ایران یا کشورهای دیگر باشد در امنیت کامل به سر می‌برید و چون طبیعت‌گردی یا هیچهایک نمی‌کنید خطری شما را تهدید نمی‌کند، اما بهتر است بدانید که همیشه خطراتی پیدا می‌شوند که ما را در معرض آسیب قرار دهند پس حتماً در طول سفر با یکی از نزدیکانتان در تماس باشید.

احتمالاً هیچ‌یک از ما دلمان نمی‌خواهد که در سفر و دور از خانه وسایل قیمتی و پول‌هایمان را از دست بدهیم بنابراین یادتان باشد که مدارک شناسایی، پول، کارت اعتباری و لوازم ارزشمند دیگر را  در کیفی کوچک و در نزدیک‌ترین حالت ممکن به خودتان نگهداری کنید.

امنیت در سفر

عکس از گوگل

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای اتاقک

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.