سفر راحت و ارزان؛ چگونه سفری لذت‌بخش با کمترین بودجه داشته باشیم؟

بدون شک همه‌ی ما عاشق سفر کردن و دیدن شهرهای گوناگون کشورمان هستیم، و به‌راستی هیچ چیزی نمی‌تواند از این علاقه بکاهد و ما را از سفر کردن دور سازد. اگرچه، افزایش هزینه‌ها و دشواری‌های سفر گاهی برنامه‌های ما را به‌هم می‌ریزد و باعث می‌شود یا سفرمان را عقب بیندازیم یا تنها روزهای خاصی از سال به سفر برویم. با وجود همه‌ی این مشکل‌ها، همچنان می‌شود سفر کردن را در گروه عادت‌های همیشگی‌مان قرار دهیم و هیچ وقت مجبور نشویم آن را از زندگی‌مان دور سازیم. یکی از این راهکارها برای رفع مشکلات هزینه و گرانی سفر، داشتن یک سفر راحت و ارزان است.

سفر راحت و ارزان آرزوی همه‌ی مسافران و گردشگران ایرانی است. در این نوشته می‌خواهیم نکاتی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با وجود مشکلات اقتصادی و هزینه‌های سرسام‌آور، سفری دل‌چسب، لذت‌بخش و ارزان و مقرون‌به‌صرفه داشته باشید. در ادامه با اتاقک و راهکارهایی برای داشتن یک سفر راحت و ارزان همراه باشید.

سفر راحت و ارزان

پیش از هر چیزی، در سایت اتاقک اقامت‌گاه خود را رزرو کنید!

به احتمال زیاد بارها پیش آمده که به شهری سفر کرده‌اید و سپس به فکر محلی برای اقامت افتاده‌اید. اکنون تصمیم گرفته‌اید سری به هتل‌ها بزنید؛ هتل‌هایی که اگرچه کیفیت خوبی دارند، ولی هزینه‌هایشان هم بسیار بالا است. حال چه تصمیمی می‌گیرید؟ بیخیال هتل می‌شوید و مدت سفرتان را در ماشین یا چادر سپری می‌کنید؟ اگرچه این کار هم لذت‌های خودش را دارد ولی قطعا آسودگی و راحتی به دنبال نخواهد داشت. ولی اگر هتل را انتخاب کنید چی؟ اکنون باید هزینه‌ی بسیار زیادی را پرداخت کنید و این هم به‌راستی حس خوبی نخواهد داشت. دقیقا به همین دلیل است که خیلی‌ها قید سفر رفتن را می‌زنند. ولی ما راه‌حل مناسبی برای‌تان داریم!

شما به‌جای اقامت در هتل، می‌توانید خانه، آپارتمان، ویلا یا اقامت‌گاه‌های گوناگون دیگر را اجاره کنید، که نه‌تنها کیفیت بسیار مناسبی دارند و اقامتی به‌یادماندنی برای‌تان رقم می‌زنند، بلکه هزینه‌های شما را نیز به‌طور چشم‌گیری پایین می‌آورند. احتمالا اکنون نظرتان نسبت به اقامت در هتل عوض شده و تصمیم گرفته‌‌اید در شهر مورد نظرتان به دنبال خانه و ویلا اجاره‌ای بگردید. ولی این کار هم دردسرهای خودش را دارد. آشنا نبودن با شهر، وقت‌گیر بودن پیدا کردن خانه، عدم امکان مقایسه آن‌ها، قیمت و… منجر می‌شود پیدا کردن خانه‌ی اجاره‌ای بسیار سخت شود. این‌جا است که اتاقک به کمک شما می‌آید.

شما برای داشتن یک سفر راحت و ارزان می‌توانید در سایت اتاقک به‌صورت آنلاین اقامت‌گاه‌های زیبا و به‌صرفه را ببینید و هر کدام را که پسندید، اجاره کرده و سپس سفرتان را آغاز کنید. برای نمونه در صفحه‌ی اجاره روزانه خانه در تهران بهترین اقامت‌گاه‌های اتاقک در شهر تهران را خواهید دید و می‌توانید آن‌ها را براساس قیمت، امکانات و… مقایسه کنید.

اگر به دنبال شهرهای دیگر هستید، تنها کافی است نام‌شان را در بخش جست‌وجو وارد کنید تا هم در وقت‌تان و هم هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کرده باشید.

سفر راحت و ارزان

حواس‌تان به خورد و خوراک‌تان باشد

خورد و خوراک قطعا هزینه‌برترین بخش سفر و گردشگری است. رفتن به رستوران‌ها و غذاخوری‌ها همیشه هزینه‌های سرسام‌آوری به دنبال داشته و شما را از داشتن یک سفر راحت و ارزان دور ساخته است.

راه‌حل این مشکل بسیار ساده است. نخستین کار این است که از رستوران‌ها و غذاخوری‌های مجلل و شلوغ دوری کنید. البته سعی داشته باشید کیفیت را تا جای ممکن فدای قیمت نکنید. بهترین کار این است که به غذاخوری‌های محلی بروید تا در کنار پرداخت هزینه‌ای کمتر، از غذاهای محلی خوش‌مزه بهره ببرید و همچنین به اقتصاد جامعه محلی نیز کمک کنید.

همچنین می‌توانید خودتان غذا آماده کنید و در سفر به همراه داشته باشید. غذاهای کنسروی نیز انتخاب خوبی هستند. ولی بهترین کار این است که در خانه یا ویلای اجاره‌ای خود غذا درست کنید تا هم هزینه‌‌هایتان کمتر شود، هم غذاهای تازه با مواد اولیه‌ی تازه بخورید، و هم از کنسرو و رستوران‌ها دوری کنید. پس اکنون دوباره باید اهمیت اجاره خانه و ویلا در اتاقک را یادآور شویم!

اجاره روزانه خانه در تهران

نقاط گردشگری نزدیک را انتخاب کنید

مورد بعدی برای داشتن یک سفر راحت و ارزان انتخاب نقاط گردشگری نزدیک است. با رفتن به شهرهای نزدیک، طبیعت پیرامون شهر، دیدنی‌های اطراف، و یا دیدنی‌های شهر خودتان می‌توانید هزینه‌های جابه‌جایی، خورد و خوراک و اقامت‌گاه را دور بزنید و صرفه‌جویی زیادی کنید.

اگر می‌خواهید سفر راحت و ارزان داشته باشید و مدتی را به خوبی و خوشی بگذرانید، بهتر است با دیدنی‌ها، جنگل‌ها و پارک جنگلی‌های شهر خودتان آغاز کنید. به این مکان‌ها بروید و برای مدتی به دور از خانه خودتان باشید تا حسابی حال‌وهوایتان عوض شود. شهرهای نزدیک به شهر خودتان هم انتخاب خوبی هستند، زیرا جابه‌جایی زیادی لازم ندارند و حتا ممکن است پس از چند ساعت دوباره به شهر خودتان بازگردید تا از هزینه‌های احتمالی جلوگیری کنید.

یک راهکار دیگر این است که در شهر خودتان خانه یا ویلا اجاره کنید. بله! شما به‌جای رفتن به شهرهای گوناگون می‌توانید یک ویلا در شهر خودتان اجاره کنید و برای مدتی در خانه‌ای جدید زندگی کنید تا حال‌وهوایتان دگرگون شود و حس خوبی داشته باشید. این تنوع می‌تواند خاطراتی به‌یادماندنی و جذاب برای شما به ارمغان بیاورد. پس اگر می‌خواهید سفر راحت و ارزان داشته باشید، اجاره‌ی ویلاهای لوکس و گوناگون را هم در نظر داشته باشید. برای نمونه، در صفحه‌ی «اجاره سوئیت در تهران» می‌توانید ویلاهای گوناگون با قیمت‌های متنوع را ببینید.

گذراندن مدتی در ویلاهای لوکس و خانه‌ای جدید، قطعا لذت‌بخش خواهد بود. پس اگر نمی‌خواهید هزینه‌ی زیادی برای جابه‌جایی و خورد و خوراک داشته باشید، دست‌کم به یک ویلای جدید بروید و تجربه‌ای لذت‌بخش و دوست‌داشتنی برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید.

سفر راحت و ارزان

چگونه سفر راحت و ارزان داشته باشیم؟

اکنون که سخنان اصلی را گفتیم، می‌خواهیم نکات دیگری را نیز به شما معرفی کنیم. سفر راحت و ارزان کاملا شدنی است و با رعایت برخی نکات می‌توانید هزینه‌هایتان را تا اندازه‌ی قابل توجه‌ای کم کنید. در ادامه نکات مهم داشتن سفر راحت و ارزان را برای‌تان آورده‌ایم. آن‌ها را با دقت بخوانید و رعایت کنید.

 1. از خدمات لحظه آخری استفاده کنید
 2. روزهای خلوت‌تر را برای سفر انتخاب کنید
 3. پیش از خرید بلیت، قیمت‌ها را مقایسه کنید
 4. با خودتان غذا ببرید و رستوران‌ها را کنار بگذارید
 5. تبلیغات سایت‌های گردشگری را دنبال کنید
 6. با خودتان لوازم ضروری و مورد نیاز را به همراه داشته باشید
 7. مکان‌ها و نقاط گردشگری نزدیک را در نظر داشته باشید
 8. طبیعت و دیدنی‌های شهرتان را انتخاب کنید
 9. به‌جای هتل، اقامت‌گاه‌ها و خانه‌های اجاره‌ای شهر مورد نظر را اجاره کنید
 10. پیش از سفر ماشین‌تان را کامل بررسی کنید تا در طول سفر خراب نشود
 11. دور خریدهای اضافی و سوغاتی را خط بکشید
 12. پیشنهادها و تخفیف‌های سایت اتاقک را از دست ندهید!

امیدواریم این نوشته برای‌تان مفید بوده باشد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.