بروجرد

معرفی جاهای دیدنی بروجرد

آشنایی با جاهای دیدنی بروجرد

شهر بروجرد، که به دلیل طبیعت سرسبز و زیبایش به عروس زاگرس شهرت یافته است، در استان لرستان قرار دارد و دومین شهر بزرگ و پرجمعیت این استان است. این شهر آب‌و‌هوایی کوهستانی و معتدل دارد. در حاشیه شهرستان بروجرد تعدادی تپه باستانی وجود دارد که باستان‌شناسان قدمت آن‌ها را به دوره‌های قبل از تاریخ و عصر مس نسبت‌ داده‌اند و معروف‌ترینشان تپه قرق در روستای شیروان است؛ اما طبق اسناد تاریخی سابقه سکونت در این منطقه به دوران ساسانیان برمی‌گردد. اگر قصد اجاره ویلا در بروجرد را دارید برایتان پیشنهاد‌های ویژه‌ای داریم. در ادامه از جاذبه های گردشگری بروجرد و جاهای دیدنی بروجرد بیشتر می‌گوییم.

بروجرد

عکس از گوگل

بوستان فدک یکی از جاذبه های گردشگری بروجرد

بوستان فدک یک پارک شهری است که در قسمت جنوب غربی شهر بروجرد قرار دارد. این پارک علاوه‌بر فضای سبز سه دریاچه مصنوعی متصل به یکدیگر دارد که آب آن‌ها از رودخانه گلرود تأمین می‌شود. این دریاچه به‌عنوان بزرگ‌ترین دریاچه مصنوعی غرب ایران شناخته می‌شود. باغ پرندگان نیز یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری داخل این پارک است که در آن از برخی پرندگان نگهداری می‌شود و اولین باغ پرندگان این استان است. بوستان فدک مکان مناسبی برای استراحت و جمع‌های خانوادگی است و در آن امکانات رفاهی مانند آلاچیق، سکو، رستوران، فضای بازی و سرویس بهداشتی برای گردشگران ساخته شده و قایق‌سواری در دریاچه یکی از مفرح‌ترین تفریحات این مکان است.
شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در بروجرد و نزدیک به بوستان فدک در صفحه اصلی سایت ما نام شهرستان بروجرد را جستجو کنید و اقامتگا‌ه‌های منطقه را ببینید.

بوستان فدک

عکس از گوگل

مسجد جامع بروجرد

این مسجد در محله دودانگه، یکی از محله‌های قدیمی این شهر، قرار دارد و یکی از قدیمی‌ترین مسجدهایی است که در قرن دوم و سوم هجری در ایران ساخته شده. این بنا بعد از ورود اسلام به ایران روی خرابه‌های یک آتشکده ساسانی بنا شد. مسجد بروجرد یک ایوان، حیاط مرکزی با دو در ورودی در قسمت‌های شرقی و غربی، گنبدخانه و شبستان دارد. بنابر کتیبه‌های موجود این مسجد در دوره صفویه، زندیه و قاجار مورد مرمت قرار گرفته و بخش‌هایی به آن اضافه شده است. این مسجد تاریخی در سال ۱۳۱۴ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.

شما می‌توانید در سفر به استان لرستان با اجاره روزانه سوئیت در دورود محل اقامت دلخواهتان را از اتاقک رزرو کنید و از گردش در این استان لذت ببرید.

مسجد جامع بروجرد

عکس از گوگل

تپه چغا شهرستان بروجرد

تپه چغا، که به بام بروجرد معروف است، تپه‌ای آتشفشانی است که به دلیل موقعیت جغرافیایی‌اش به مکانی گردشگری تبدیل شده و به همین علت در این منطقه دریاچه‌ای مصنوعی، رستوران و هتل ساخته شده است. در سال ۱۳۹۶ هنگام گودبرداری به‌منظور جاده‌سازی چندین گور‌خمره در این منطقه کشف شد و کارشناسان قدمت آن‌ها را به دوران اشکانیان نسبت دادند. بروجردی‌ها معتقدند که در گذشته‌ای دور در این منطقه سیل عظیمی آمد و کل شهر به جز این تپه زیر آب رفت. ناگفته نماند که بازدید از قلعه حاتم بروجرد هم می‌تواند جذاب باشد.

در سفر به لرستان جاذبه های گردشگری خرم آباد را هم می‌توانید برای گردش انتخاب کنید و لحظه‌های لذت‌بخشی را در این مکان‌های فوق‌العاده تجربه کنید.

تپه چغا

عکس از گوگل

اجاره روزانه ویلا در بروجرد و راهنمای اجاره باغ ویلا استخر دار، سوئیت ارزان و آپارتمان مبله برای

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.
برای اجاره روزانه ویلا در بروجرد یا اجاره باغ ویلا استخر دار، سوئیت ارزان و آپارتمان مبله می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.
اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

اشتراک‌گذاری

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.