راهکار بستن چمدان

نکات ضروری درباره‌ی بستن کوله‌پشتی و چمدان برای سفر

نکات ضروری درباره‌ بستن کوله‌پشتی و چمدان برای سفر

حتماً برای شما هم پیش آمده است که هنگام سفر وسایلی را جا گذاشته باشید  یا لوازم مورد نیازتان را همراه خود نبرده باشید. برای بستن کوله‌پشتی و یا چمدان باید چند نکته را در نظر بگیرید. مقصد مورد نظرتان کجاست؟ مدت زمان سفر‌تان چه قدر است؟ آب‌و‌هوای مقصد چگونه است؟ چه لوازمی را نیاز دارید؟
اگر سفر کردن را دوست دارید ولی به نظرتان سخت‌ترین قسمت سفر جمع کردن وسایل و بستن چمدان است با ما همراه باشید.

 • با آرامش چمدانتان را ببندید

پاسپورت، کارت‌ شناسایی، کارت‌ اعتباری، دارو و لوازم مورد نیازتان را فراموش نکنید. اگر لوازم دیگری مثل مسواک و یا کرم را فراموش کنید می‌توانید در مقصد آن‌ها را تهیه کنید ولی ممکن است برای تهیه دارو دچار مشکل شوید. با آرامش و حوصله چمدانتان را ببندید تا در طول سفر دچار مشکل نشوید.

نکاتی درباره‌ی بستن چمدان

 • لیست تهیه کنید

برای لوازم مورد نیازتان لیست تهیه کنید. داشتن یک لیست می‌تواند راهنمای بزرگی برای به همراه بردن وسایل مورد نیازتان باشد.

بستن چمدان

 • کیف مدارک را فراموش نکنید

در سفر‌های هوایی می‌توانید‍‍ پاسپورت، بلیط و کارت‌های شناسایی خود را درون کیف مخصوص مدارک بگذارید تا در دسترستان باشند.

کیف مدارک در سفر

 • کیسه های پلاستیکی را به همراه داشته باشید

کیسه‌های پلاستیکی در سایز‌های مختلف را به همراه داشته باشید. دارو‌ها و مدارکتان را در کیسه‌های جداگانه بگذارید. کیسه‌های پلاستیکی برای تفکیک لباس‌های تمیز و کثیف هم می‌توانند مفید باشند.

نکات بستن چمدان

 • تجهیزات جانبی همراه خود داشته باشید

تجهیزات جانبی می‌توانند از پرکاربرد‌ترین وسیله‌ها در سفر باشند. مثلاً یک چاقوی چندکاره، یک شارژر اضافی، قطب‌نما وچراغ‌قوه می‌توانند به شما کمک زیادی کنند.

بستن چمدان 1

 • لباس‌های مناسب بردارید

با توجه به آب‌‌و‌هوا و شرایط مقصد مورد نظرتان لباس و لوازم مناسب بردارید. مثلاً اگر در زمستان به تبریز سفر می‌کنید لباس گرم بردارید. سعی کنید لباس‌هایی را بردارید که با آن‌ها راحتید.

نکات بستن چمدان ۱

 • متناسب با زمان سفرتان لباس بردارید

آب‌و‌هوا را حتماً در نظر بگیرید و برای روزهای بارانی بیشتر لباس بردارید. به یاد داشته باشید که لباس زیاد هم می‌تواند فضای چمدانتان را اشغال کند پس به اندازه لباس بردارید.

نکات بستن چمدان ۲

 • کفش‌ها و چمدان

می‌توانید از فضای خالی درون کفش‌ها استفاده کنید. جوراب‌ها و وسیله‌های کوچکی که داخل کفش جا می‌شوند را در کیسه بگذارید و  آن‌ها را در کفش‌هایتان قرار دهید. سپس کفش‌هایتان را درون کیسه بگذارید و بعد آن‌ها را داخل چمدان جای بدهید. 

نکات بستن چمدان۳

 • جایی مخصوص وسایل کوچک

اگر سفرتان کوتاه‌مدت است می‌توانید برای کرم و لوسیون از جای لنزهای چشمی استفاده کنید، آن‌ها فضای کمتری را اشغال می‌کنند و مقاوم اند. اگر علاقه‌مند به اکسسوری‌هایتان هستید و باید حتماً گوشواره و انگشترتان را  همراه خود ببرید می‌توانید از ظرف مخصوص قرص‌های روزانه استفاده کنید. ظرف‌های مخصوص داروی روزانه را می‌توانید از داروخانه‌ها تهیه کنید. می‌توانید هندزفری را در کیف عینکتان قرار دهید و از رسیدن آسیب به آن جلوگیری کنید.

نکات بستن چمدان۴

 • محلول‌های بهداشتی و عطرها در چمدان

اگر شامپو، لوسیون یا شیرپاک‌کن را  همراه خود می‌برید بهتر است قبل از گذاشتن در چمدان روی خروجی لوله آن یک کیسه پلاستیکی بگذارید و بعد در آن را ببندید تا مطمئن شوید محلول داخل چمدان نمی‌ریزد. برای بردن عطر‌هایتان نیز می‌توانید آن‌ها را در جوراب یا دستکش پشمی بگذارید و بعد داخل چمدان قرار دهید. با این کار جلوی شکستن شیشه یا پخش شدن احتمالی عطر در فضای چمدان را می‌گیرید.

بستن چمدان۲

 • لوازم آرایشی در چمدان

ممکن است برایتان پیش آمده باشد که هنگام سفر لوازم آرایش پودری‌تان مانند سایه و رژگونه شکسته و یا حتی پودر شده باشند. شما می‌توانید با قرار دادن کمی پنبه در سایه و رژگونه جلوی این اتفاق را بگیرید.

نکاتی برای بستن چمدان ۲

  • مدیریت فضای چمدان

با رعایت چند نکته می‌توانید فضای چمدانتان را مدیریت کنید. لباس‌هایتان را به جای تا کردن لوله کنید تا فضای کمتری را اشغال کنند و چروک هم نشوند. لوازم شکستنی را در وسط چمدان و بین لباس‌هایتان جای دهید.

نکاتی برای بستن چمدان ۴

 • وقت بستن در چمدونه

لوازمی که اضافی اند و می‌دانید احتمال کمی دارد که از آن‌ها استفاده کنید را بر‌ندارید تا چمدان سبک‌تری داشته باشید. امیدواریم با این مطلب برای بستن چمدانتان به شما کمک کرده باشیم. اتاقک سفر خوبی را برایتان آرزو می‌کند.

چمدان ۴

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.