کجا سفر برم؟معرفی شهر

معرفی جاهای دیدنی سرخس

معرفی جاهای دیدنی سرخس

شهر سرخس کجاست؟ شهر سرخس در شمال شرقی استان خراسان رضوی قرار دارد. این شهر با کشور ترکمنستان هم‌مرز است. سرخس در دشتی هموار قرار گرفته است. پس از آب شدن برف‌ها طبیعت بسیار زیبا و دل‌انگیز سرخس هوش از سر هر بیننده‌ای می‌برد. از قدمت شهرستان سرخس اطلاعات دقیقی در دسترس نیست. سفر به شهر سرخس و گذراندن اوقات فراغت در طبیعت بکرش از سفرهای پر از آرامش خواهد بود. در ادامه از جاهای دیدنی سرخس و جاذبه های گردشگری سرخس برایتان بیشتر می گوییم.

جاهای دیدنی سرخس
عکس از محسن حمیدی

سد دوستی یکی از جاذبه های گردشگری سرخس

هریرود رودخانه مرزی بین ایران و ترکمنستان است. با همکاری هر دو کشور در مسیر این رود سدی احداث شده که سد دوستی نام گرفته است. دریاچه‌ای که در پشت سد قرار دارد در بین مردم دریاچه دوستی نام گرفته و به منطقه جلوه‌ای زیبا بخشیده است. این دریاچه آب آشامیدنی و کشاورزی شهرهای نزدیکش را تأمین می‌کند.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در شهرستان سرخس و نزدیک به سد دوستی در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

جاذبه های گردشگری سرخس
عکس از سید حمید هاشمی

آرامگاه بابا لقمان

بابا‌لقمان سرخسی، عارف معروف قرن چهارم هجری‌قمری، اهل شهر سرخس است. آرامگاه این عارف بزرگ بنایی آجری و باشکوه است که در نزدیکی سرخس قرار دارد. کاشی‌ها، کتیبه‌ها و طراحی هنرمندانه این بنا منحصربه‌فرد است. متأسفانه بخشی از این معماری زیبا از بین رفته است. آرامگاه بابا‌لقمان از آثار ملی ثبت شده در شهر سرخس است.

آرامگاه بابا لقمان
عکس از سایت wikipedia

دریاچه بزنگان

دریاچه بزنگان با وسعت ۵۰۰ هکتار تنها اثر طبیعی استان خراسان رضوی است. بر اساس قانون سازمان محیط زیست آثار طبیعی مجموعه‌ای از پدیده‌های نمونه جانوری و گیاهی‌اند که نادر و یا عجیبند و به لحاظ ارزش طبیعی قابل ثبت. بعضی از دریاچه‌ها، کوه‌ها و گیاهان در ایران که در اثر حوادث طبیعی به‌وجود آمده‌اند آثار طبیعی ملی و ثبت شده‌اند. اطراف این دریاچه هیچ درختی وجود ندارد اما پوشش گیاهی این منطقه را گیاهانی مانند شب‌بو، کاسنی و چتریان تشکیل داده‌اند.آب این دریاچه ازچشمه‌های زیرزمینی و بارش برف و باران تأمین می‌شود. محیط دریاچه زیستگاه مناسبی برای پرندگان مهاجر است و ماهی‌های قزل‌آلا از ماهی‌های پرورشی این دریاچه هستند. نوعی ماهی شیر هم از ماهی‌های بومی دریاچه است که در رودخانه‌های این استان هم دیده می‌شود. طبیعت چشم‌نواز دریاچه بزنگان محیط مناسبی برای فراغت از هیاهوی زندگی شهری است.

دریاچه بزنگان
عکس از سایت wikiloc

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر سرخس

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در سرخس و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا