جاهای دیدنی

بهترین رستوران های جاده چالوس؛ شکم‌گردی در مسیر شمال

فصل پاييز آغاز شده و اكنون بهترين زمان براي رفتن به شمال و تماشاي طبيعت بكر آن است. شمال معمولا مقصد نهايي بسياري از مسافران ايرانی ست و هرساله شمار زيادي از طبيعت‌گردان را به سوي خود مي‌كشاند. اين نقطه از كشورمان براي جاذبه‌هاي گوناگون بسياري شناخته مي‌شود، ولي يكي از بهترين‌هاي آن‌ها، جاده چالوس و زيبايي‌هاي بي‌نظيرش است.

جاده چالوس با آب‌وهوای ویژه و آن پیچ‌وخم‌های نمونه‌اش، معروف‌ترين مسير براي رفتن به شمال است و حتی مي‌تواند يكي از انگيزه‌هاي شمال‌گردی هم به شمار برود. به همين سبب، بسياري از مردم مي‌خواهند شناختي بهتر و اطلاعات بيشتري راجع‌به آن داشته باشند. یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید درباره‌اش بدانید، بهترین رستوران های بین راهی جاده چالوس است.

شکم‌گردی در مسیر شمال

در این نوشتار می‌خواهیم بهترین رستوران های جاده چالوس را نام ببریم و آن‌ها را بشناسیم. اگر شما هم اهل سفر کردن به شمال هستید و همچنین به شکم‌تان هم اهمیت می‌دهید، در ادامه با اتاقک همراه باشید تا با بهترین مقاصد شکم‌گردی جاده چالوس آشنا شوید.

رستوران ارکیده

رستوران ارکیده

  از میان بهترین رستوران های جاده چالوس نخست باید رستوران ارکیده را نام برد که حسابی شناخته‌شده است و شعبه‌های زیادی هم در جای جای ایران دارد. رستوران ارکیده، با خوراک‌های لذیذ و گوناگون به همراه محیطی زیبا و دل‌نواز، ثابت کرده یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شکم‌گردی در جاده چالوس است. این رستوران فضای بزرگی دارد و با آن تخت‌های چوبی، محیط خوش آب‌وهوا و صدای گوش‌نواز رودخانه می‌تواند میزبان شمار بسیاری از مسافران باشد.

رستوران ارکیده شامل بخش‌های زیادی بوده و یکی از آن‌ها محیط سربسته‌اش است، تا حتا در روزهای سرد و بارانی هم بتوانید مهمان این رستوران باشید. قیمت خوراک‌های این رستوران کمی بالا ست، ولی همه می‌گویند ارزش هزینه کردن را دارد. اگر گذرتان به این رستوران افتاد، باقالی پلو با گوشت گردن آن را حتما امتحان کنید!

آدرس: کیلومتر ۱۲ جاده چالوس

شماره تماس: 02635353535

رستوران میرزایی

بهترین رستوران های بین راهی جاده چالوس

رستوران های چالوس بیش از سی سال است به یکی از مکان تفریحی برای گردشگران ایرانی تبدیل شده است. خانه‌ رستوران میرزایی یکی از رستوران های قدیمی جاده چالوس به شمار می‌رود و این رستورانِ قدیمی ثابت کرده همیشه هم‌نشین خوبی برای این جاده‌ی دل‌انگیز خواهد بود. رستوران میرزایی، که در ابتدای جاده چالوس و کیلومتر 9 آن قرار گرفته، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کسانی است که می‌خواهند نخست خوراک خوش‌مزه‌ای بخورند و سپس باقی راه جاده چالوس را با شکمی سیر سفر کنند. این رستوران که فضای باز و سربسته را در بر می‌گیرد، فهرست خوراک‌های متنوعی دارد و می‌تواند بهترین خوراک‌ها را برای همه‌ی سلیقه‌ها ارایه دهد. اگرچه این رستوران هم قیمت بالایی دارد، ولی مطمئن باشید ارزش‌اش را خواهد داشت.

آدرس: کیلومتر ۹ جاده چالوس، بعد از وینه و قبل از سد کرج

شماره تماس: 02635353893

اجاره انواع ویلا، خانه و سوئیت در چالوس

کلیک کنید

 

رستوران دونا

بهترین رستوران های بین راهی جاده چالوسیکی دیگر از بهترین رستوران های جاده چالوس، رستوران دونا نام دارد. این رستوران هر چیزی را که از یک رستوران بین‌راهی انتظار دارید برآورده کرده و می‌تواند حسابی نظر شما را به خود جلب کند. همچنین نسبت به دو رستوران پیشین، افزون‌بر کیفیت قابل‌قبول، قیمت مناسبی هم دارد. این رستوران به مناظر دیدنی‌ِ جاده چالوس مشرف است و با وجود خوراک‌های خوش‌مزه و باکیفیت، می‌تواند انتخاب بسیار خوبی تلقی شود. رستوران دونا خوراک‌های گوناگون و معرکه‌ای دارد، ولی باقالی پلو با گوشت گردن و ماهی قزل‌آلای آن حسابی زبان‌زد هستند. این رستوران چالوس همچنین صبحانه‌های لذیذی هم دارد که دست‌کم یک‌بار باید آن‌ها را امتحان کنید. پس اگر گذرتان به جاده چالوس افتاد، رستوران دونا را هم در یاد داشته باشید.

آدرس: کیلومتر 75 جاده چالوس

شماره تماس: 01144694400

رستوران آبی

بهترین رستوران های بین راهی جاده چالوساز میان زیباترین رستوران های جاده چالوس حتما باید به رستوران آبی اشاره کرد. این رستوران، که خوراک‌های لذیذی مانند ماهی سفید و کباب ترش را در اختیار مسافران قرار می‌دهد، همچنین آن‌ها را با مناظر زیبای کوه‌ها و دره‌های سیاه بیشه هم روبه‌رو می‌کند تا اوقات بسیار خوش‌تری را برای‌شان به ارمغان بیاورد. این رستوران با سقفی آبی‌رنگ در منطقه سیاه بیشه قرار دارد و چشم‌به‌راه مسافرانی همیشگی است که آن را جزو بهترین رستوران های چالوس می‌دانند. این رستوران هم قیمت مناسبی دارد و می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای کسانی که می‌خواهند خوراک‌های لذیذ و زبان‌زد شمالی را امتحان کنند، به شمار برود.

آدرس: چالوس، بعد از تونل کندوان، سیاه بیشه

شماره تماس: 09119931932

رستوران لاله

بهترین رستوران های بین راهی جاده چالوسرستوران لاله را باید در میان بهترین رستوران های جاده چالوس قرار داد. این رستوران نیز مانند رستوران میرزایی، در ابتدای جاده چالوس قرار دارد. پس اگر پیش از سفرتان خوراک نخورده بودید و احساس گرسنگی کردید، نخست به این رستوران بروید، خوراک خوش‌مزه‌ای بخورید، و سپس به سراغ طبیعت و زیبایی‌های ویژه‌ی جاده چالوس و شمال بروید. رستوران لاله انوع خوراک‌های ایرانی و خارجی را ارایه می‌دهد و کباب‌ها، ماهی و دیزی آن هم حسابی خوش‌مزه هستند. این رستوران چالوس همچنین برای صبحانه‌هایش هم معروف است، پس می‌توانید روزتان را با وعده‌ای در این رستوران آغاز کرده و آن را به یکی از بهترین روزهای عمرتان تبدیل کنید.

آدرس: کیلومتر 5 جاده چالوس

شماره تماس: 02632280632

رستوران لاله

یکی از بهترین رستوران های جاده چالوس، رستوران لادن است. این رستوران در کنار رودخانه چالوس قرار دارد و فضای عالی برای صرف غذا به گردشگران ارائه می‌دهد.

در باغ رستوران لاله ماهی زنده را صید و برایتان طبخ می‌کند. سرویس‌دهی عالی، قیمت‌های خوب، محیط مناسب برای خانواده‌ها و کیفیت خوب غذاها را نیز به فهرست مزایای این رستوران خوب جاده چالوس اضافه کنید.

آدر: کلیومتر 6 جاده چالوس

دیزی‌سرای هیمه

بهترین رستوران های بین راهی جاده چالوسدیزی یکی از بهترین و معروف‌ترین خوراک‌های ایرانی ست. اگر راهی جاده چالوس شدید و دیدید دل‌تان هوس این خوراک لذیذ ایرانی را کرده، یادتان باشد دیزی‌سرای هیمه چشم‌به‌راه شما ست. این رستوران همیشه بهترین دیزی‌ها را برای مشتریان خود می‌پزد و مردم بسیاری از شهرهای گوناگون ایران، به‌ویژه تهران و کرج، به جاده چالوس می‌روند تا افزون‌بر طبیعت‌گردی، یک خوراک خوش‌مزه هم بر بدن بزنند. دیزی‌سرای هیمه هم مانند دیگر رستوران های جاده چالوس، محیطی زیبا و باصفا دارد و مسافرانی که به این دیزی‌سرا می‌روند، همچنین می‌توانند رستوران ارکیده را هم مقابل چشمان خود داشته باشند. هیمه در نزدیکی رستوران ارکیده قرار دارد، پس افزون‌بر کوه‌ها و جاده‌های زیبا، این رستوران را هم در قاب زیبای خود به نگاره درمی‌آورد.

آدرس: کیلومتر 12 جاده چالوس

شماره تماس: 35354085

 

آش‌کده کندوان

بهترین رستوران های بین راهی جاده چالوسهر زمان که هوس آش کردید، به آش‌کده کندوان بروید که در گروه بهترین رستوران های جاده چالوس هم جای می‌گیرد. جاده چالوس آش‌کده‌های فراوانی دارد، ولی پرآوازه‌ترینِ آن‌ها آش‌کده کندوان است که جنب تونل کندوان قرار گرفته. اگر در جاده چالوس بودید و دل‌تان خوراک‌های سبک و خوش‌مزه‌ای مانند آش رشته، آش دوغ، عدسی، خوراک لوبیا و میرزاقاسمی یا کشک بادمجان خواست، حتما به آش‌کده کندوان بروید و آن‌ها را با قیمتی مناسب خریداری کنید و لذت‌اش را ببرید.

آدرس: کیلومتر 75 جاده چالوس، جنب تونل کندوان

شماره تماس: 02635283006

رستوران یوسف

بهترین رستوران های بین راهی جاده چالوساگر با وجود رستوران‌هایی که بالاتر نام بردیم باز هم دنبال دیگر رستوران های جاده چالوس می‌گردید، می‌توانیم نام رستوران یوسف را هم در این فهرست قرار دهیم. رستوران یوسف از جمله بهترین رستوران های چالوس است که بهترین خوراک‌های خوش‌مزه را از جمله کباب، جوجه کباب و ماهی در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد و در محیطی چشم‌نواز و با‌صفا از آن‌ها پذیرایی می‌کند. این رستوران هم در ابتدای جاده چالوس چشم‌به‌راه شما ست، پس اگر باز هم در ابتدای سفرتان احساس گرسنگی کردید، می‌توانید به رستوران یوسف رفته و دلی از عزا درآورید.

آدرس: کیلومتر 6 جاده چالوس

شماره تماس: 02632280787

 

رستوران وینه

یکی دیگر از بهترین رستوران های جاده چالوس که در آخر به آن اشاره می‌کنیم، رستوران قدیمی و زیبای وینه است. این رستوران با خوراک‌های بی‌نظیر و محیطی بسیار ویژه حسابی شناخته شده و مسافران زیادی از آن دیدن کرده و خوراک‌های گوناگون آن را امتحان می‌کنند. رستوران وینه چشم‌انداز زیبایی دارد و مهمانان خود را با نگاره‌ای از رودخانه و آبشاری چشم‌نواز روبه‌رو می‌کند. اگر هوس کردید خوراک‌های یکی دیگر از بهترین رستوران های چالوس را بچشید، حتما کباب، دیزی، ماهی کبابی و باقالی پلو با گردن آن را در نظر داشته باشید.

آدرس: کیلومتر 12 جاده چالوس

شماره تماس: 02635353593

ما 9 مورد از بهترین رستوران های چالوس را برای‌تان آوردیم. امیدواریم هنگام سفر به شمال و گذر از جاده چالوس، از این رستوران‌ها دیدن کنید و خاطره‌ی خوشی برای خود و نزدیکان‌تان رقم بزنید.

اگر پیشتر مهمان این رستوران‌ها بوده‌اید، حتما دیدگاه‌تان را درباره‌ی آن‌ها با ما در میان بگذارید و بگویید لقب بهترین رستوران های جاده چالوس برای‌شان مناسب است یا خیر. همچنین از تجربه‌ها و خاطره‌هایی که داشتید هم برای‌مان بگویید!

5/5 - (1 امتیاز)
اتاقک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا