سفر کاری

چند راهکار مفید برای اینکه از سفر کاری خود لذت ببریم

چگونه یک سفر کاری بدون دغدغه‌ای داشته باشیم؟ 

این روزها با وجود پیشرفت تکنولوژی و آسان‌تر شدن شیوه حمل‌ونقل شرایط سفر رفتن هم بهتر شده است و بسیاری از شرکت‌ها برای گسترش فعالیت‌هایشان سفرهای کاری را جزئی از برنامه‌های کارمندان خود قرار می‌دهند. در بعضی از گروه‌ها و سمت‌های شغلی سفر کاری بسیار رایج است اما بعضی از شغل‌های دیگر شامل این نوع سفرها نمی‌شوند.

اگر شما هم شغلی دارید که شامل رفتن به مأموریت در شهرهای دیگر می‌شود خواندن این مطلب را از دست ندهید.

سفر کاری

عکس از گوگل

چک لیستی از وسایل مورد نیازتان تهیه کنید

قبل از رفتن به سفر کاری چک لیستی از وسایلی که باید همراه خود ببرید تهیه کنید و بعد به سراغ جمع کردن آن‌ها بروید. بهتر است برای رفتن به مأموریت چمدانی کوچک انتخاب کنید. البته اگر تعداد روزهای سفرتان زیاد است بردن چمدانی بزرگ و جادار منطقی‌تر به نظر می‌رسد. فراموش نکنید که مدارکتان را بردارید و آن‌ها را همراه با کارت اعتباری و پول‌هایتان در کیف دستی‌تان، که قرار است از خود جدایش نکنید، قرار دهید.

اسکنی از مدارکتان تهیه کنید و آن‌ها را بر روی فلش مموری و یا موبایلتان همراه خود داشته باشید. برای بردن لباس‌های رسمی بهتر است آن‌ها را در کاور قرار دهید و روی وسایل دیگرتان بگذارید تا کمتر چروک شوند.

چک لیست سفر

عکس از گوگل

قبل از شروع سفر برای کارهایتان برنامه‌ریزی کنید

پیش از این که به سفر بروید لیستی از برنامه‌ها و قرارهای خود تهیه کنید و به‌ترتیب اولویت آن‌ها را انجام دهید. برای جلوگیری از به وجود آمدن استرس و خوب پیش رفتن کارها شما نیاز به استراحت دارید. پس سعی کنید که در میان انجام دادن وظایف کاری‌تان به تفریحات کوچک بپردازید. مثلا می‌توانید برای خوردن ناهار یا شام به یکی از بهترین رستوران‌های شهر مقصد بروید و یا می‌توانید بعد از تمام شدن جلسه‌هایتان از مکان‌های گردشگری بازدید کنید.

فراموش نکنید که خواب کافی باعث بیشتر شدن انرژی و تمرکز می‌شود پس، از خوابیدن غافل نشوید. بعضی از افراد به علت داشتن استرس نمی‌توانند به‌راحتی بخوابند اگر شما هم جزو این دسته هستید دمنوش‌های گیاهی آرامش‌بخش را امتحان کنید و نوشیدن قهوه را هم فراموش کنید چون اگر نتوانید بخوابید سفرتان و برنامه‌هایتان به‌خوبی پیش نمی‌روند.

برنامه ریزی برای سفر

عکس از گوگل

آرامش را فراموش نکنید

می‌توانید برای داشتن آرامش بیشتر در سفرهای کاری یکی از اعضای خانواده‌تان را همراه خود ببرید. این کار باعث می‌شود که هم استرس و مشغله‌های فکری‌تان کمتر شود  و هم با یک تیر دو نشان می‌زنید. می‌توانید در کنار برنامه‌های کاری‌تان زمانی را به گشت‌وگذار در شهر اختصاص دهید و یا از دغدغه‌های کاری و شرایط سفرتان با هم‌سفرتان صحبت کنید.

اگر نتوانستید کسی را همراه خود ببرید یادتان نرود که با اعضای خانواده‌تان به‌صورت تلفنی صحبت کنید و آن‌ها را از حال خود بی‌خبر نگذارید. این کار باعث می‌شود که شما احساس تنهایی نکنید و از بروز استرس‌ پیشگیری کنید.

آرامش در سفر

عکس از گوگل

قبل از سفر محل اقامتتان را رزرو کنید

اگر انتخاب و رزرو محل اقامتتان برعهده شرکت است حتما قبل از شروع سفرتان آدرس دقیق هتل یا اقامتگاه را از کسی که آن را برایتان رزرو کرده بگیرید.  برای راحت‌تر بودن در سفر می‌توانید قبل از رسیدن به مقصد راه‌های دسترسی به محل اقامتتان را بررسی کنید و درباره وسایل نقلیه عمومی یا تاکسی‌های آنلاین آن شهر از طریق جستجوی اینترنتی اطلاعاتی به دست آورید. 

قبل از رفتن به جلسه‌ها و قرارهای کاری حتما مسیرها را از روی نقشه‌های آنلاین ببینید و میزان ترافیک را در نظر بگیرید تا در زمان مناسبی به قرارهایتان برسید.

رزرو آنلاین اقامتگاه

عکس از اتاقک

با هواپیما سفر کنید

بهتر است در این نوع سفرها از هواپیما استفاده کنید که دچار خستگی نشوید. اگر مقصد سفرتان کشور دیگری باشد قطعا سفر شما هوایی خواهد بود اما اگر در یکی از شهرهای ایران قرار کاری داشته باشید ممکن است خودتان یا همکارانتان تصور کنید که برای کنترل هزینه‌ها بهتر است سفر زمینی را تجربه کنید.

قطعا هزینه وسایل حمل‌ونقل زمینی به‌صرفه‌تر است اما این نکته را در نظر داشته باشید که شما به‌عنوان نماینده شرکت و تیمتان به شهری دیگر سفر می‌کنید تا به جلسه، همایش یا سمینار بروید و برای حضور در هر یک از این‌ها نیاز به آرامش داشتن و سرحال بودن دارید. سفرهای زمینی طولانی‌اند و مسیر طولانی هم باعث خستگی می‌شود.

پس رزرو بلیط هواپیما را قبل از سفرتان فراموش نکنید و سفری پرانرژی و راحت را شروع کنید.

سفر با هواپیما

عکس از گوگل

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای اتاقک

اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.