آشنایی با تفریحات آبی در تابستان گرم | قسمت اول

بهترین تفریحات آبی در تابستان | یک برنامه‌ریزی خوب برای فرار از گرما

وقتی کلمه تابستان به چشم یا گوشمان می‌خورد گرمایی طاقت‌فرسا برایمان تداعی می‌شود و انگار که با پوستمان حسش می‌کنیم. 

اما راه‌حل‌هایی برای مقابله با این گرما وجود دارند که هم با انجام دادنشان خنک می‌شویم و برای مدتی کوتاه گرما دست از سرمان برمی‌دارد و هم تجربه‌های هیجان‌انگیزی به دست می‌آوریم و خاطره‌های خوبی در ذهنمان نقش می‌بندد. برای مقابله با گرما می‌توانیم به شهرهای ساحلی سفر کنیم و از تفریحات دریایی لذت ببریم.

اگر امکان رفتن به شهرهای کنار دریا برایتان فراهم نیست نگران نباشید چون می‌توانید به پارک‌هایی آبی بروید که این روزها در خیلی از شهرهای ایران ساخته شده‌‌اند. ما می‌خواهیم با نوشتن این متن شما را با چند تفریح آبی آشنا کنیم و امیدواریم که از تجربه کردنشان لذت ببرید.

نکته‌ای که بهتر است به آن توجه کنید این است که برای تجربه کردن هر یک از این تفریحات و ورزش‌ها نیاز به آموزش‌هایی دارید که در محل برگزاری‌شان به شما یاد داده می‌شود، حتما نکات ایمنی را در نظر بگیرید و آن‌ها را رعایت کنید تا لحظه‌های دلنشینی را تجربه کنید.

غواصی، ورود به دنیای اسرارآمیز زیر آب

غواصی یکی از فعالیت‌هایی است که به‌تازگی جنبه تفریحی پیدا کرده و قبلا فقط از آن در زمینه‌های پژوهشی و صنعتی استفاده می‌کردند. شاید زمانی که کم‌سن‌وسال بودید و در فیلم‌ها و کارتون‌های تلویزیون غواص‌ها را می‌دید با خودتان می‌گفتید کاش من هم بتوانم زندگی زیر آب را تجربه کنم، حالا این امکان برای همه فراهم است و شما به‌راحتی می‌توانید این تفریح پررمزوراز را امتحان کنید.

مطمئنا غواصی می‌تواند یکی از تجربه‌های متفاوت و هیجان‌انگیز در زندگی افرادی که از آب نمی‌ترسند باشد. تصور کنید که به دنیای زیر آب می‌روید و در کنار ماهی‌ها، عروس‌های دریایی، جلبک‌ها و صدف‌ها شنا می‌کنید؛ قطعا می‌تواند لحظه‌هایی پر از شور و هیجان باشد!

اگر درباره غواصی چیزی نمی‌دانید نگران نباشید، چون زمانی که بخواهید در کیش، قشم یا چابهار غواصی کنید مربی‌ها نکته‌های لازم را به شما آموزش می‌دهند و حتی این امکان هم وجود دارد که شما را هنگام غواصی همراهی کنند.

غواصی

عکس از گوگل

اسکی روی آب، غرق شدن در هیجانی بی‌نظیر

اسکی روی آب یا کیبل اسکی یکی دیگر از تفریحاتی است که حتما باید در کیش و قشم امتحانش کنید. جالب است بدانید که بزرگ‌ترین سایت کیبل اسکی خاورمیانه در کیش قرار دارد!

حالا اصلا کیبل اسکی چیست؟ در این تفریح مهیج شما روی اسکی می‌ایستید و کابلی را هم در دستانتان می‌گیرید که به برج‌‌های دریایی وصل است. با حرکت کردن قلاب وصل‌شده به کابل بین دو برج، شما روی آب کشیده می‌شوید و حرکت می‌کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر ناراحتی‌های قلبی دارید این ورزش را انجام ندهید چون پر از تلاطم است. 

اسکی روی آب

عکس از گوگل

پاراسل، پروازی مهیج بر فراز آب‌ها

اگر از پرواز کردن لذت می‌برید و همیشه یکی از آرزوهایتان این بوده است که بتوانید پرواز کنید پیشنهاد ما به شما این است که پاراسل را تجربه کنید.

فکرش را بکنید، سوار چتری می‌شوید و قایقی با سرعت زیاد چتر را به دنبال خود می‌کشد و شما محو پرواز کردن روی دریای بی‌کران می‌شوید، این تجربه پرشور هم ترسناک است و هم لذت‌بخش! اگر به قشم، کیش، متل قو و نوشهر رفتید لذت امتحان کردن این تفریح خاص را از دست ندهید.

یادتان باشد که انجام این تفریح‌ها در تابستان حال‌وهوای دیگری دارد پس قبل از تمام شدن این فصل گرم برای سفر کردن به یکی از شهرهای ساحلی، که ورزش‌ها و تفریحات آبی فراوانی دارد، برنامه‌ریزی کنید.

پاراسل

عکس از گوگل

اسکوتر زیر دریایی، گشت‌وگذار در اعماق دریا

اسکوتر زیردریایی هم مثل غواصی است با این تفاوت که  در غواصی شما لباس مخصوص آن را می‌پوشید ولی اسکوتر زیر دریایی وسیله‌ای است که روی آن سوار می‌شوید و با آن به درون آب می‌روید.

افرادی که از غواصی کردن می‌ترسند می‌توانند به‌راحتی اسکوتر زیردریایی را امتحان کنند و از طریق این وسیله عجیب و تازه دنیای زیر آب را ببینند.

اگر فکر می‌کنید در غواصی کردن ارتباط مستقیمی با ماهی‌ها و موجودات دریایی دیگر دارید و از این موضوع خوشحال نیستید یا حتی با فکر کردن به آن اذیت می‌شوید می‌توانید از این وسیله تفریحی جدید استفاده کنید تا تماس مستقیمی با آن‌ها نداشته باشید و بتوانید از بودن زیر آب لذت ببرید و خاطره‌ای ماندگار از این تجربه در ذهنتان باقی بماند.

در سفرتان به کیش و قشم می‌توانید استفاده از این زیردریایی را تجربه کنید.

زیر دریایی

عکس از گوگل

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای اتاقک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.