معرفی شهر

معرفی جاهای دیدنی کلیبر | بهشت گمشده آذربایجان

معرفی جاهای دیدنی کلیبر

شهر کلیبر در استان آذربایجان شرقی قرار دارد. برای توصیف این شهر می‌توان گفت که بهشتی کوچک در آذربایجان شرقی است. این شهر پر از منظره‌های طبیعی چشم‌نواز است. در سفر به شهر کلیبر شاهد شکوه و زیبایی طبیعت و همین طور عظمت خالق توانا خواهید بود. آثار تاریخی شهرستان کلیبر نشانگر فرهنگ و تمدن کهن این دیار است. در ادامه از جاهای دیدنی کلیبر و جاذبه های گردشگری کلبیر بیشتر گفته‌ایم.

جاهای دیدنی کلیبر
عکس از عبدالصمد طالب پور

قلعه بابک یکی از جاذبه های گردشگری کلیبر

قلعه بابک یکی از معروف‌ترین آثار تاریخی شهرستان کلیبر است. از تبریز به سمت کلیبر جاده‌ای معروف به جاده قلعه بابک وجود دارد که با شهر کلیبر ۳ ساعت فاصله دارد. بابک خرمدین یکی از مبارزان ایران باستان بود که قیام مردمی ضد خلیفه‌های عباسی را رهبری می کرد و به مدت ۲۲ سال در این دژ مستقر بود و ارتش سرخ‌جامگان را هدایت می‌کرد. دژ بابک بالای کوهی از رشته‌‌کوه‌های کلیبر با ارتفاع ۲۷۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و عمق دره‌های اطراف آن عمق ۴۰۰ تا ۶۰۰ متر است. برای رسیدن به قلعه بابک  باید آماده مسیری سخت و کوهستانی باشید اما ساختمان قلعه و محیط اطرافش ارزش طی کردن مسیر و کوهنوردی را دارد.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در کلیبر و نزدیک به قلعه بابک در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

قلعه بابک ی
عکس از ایرنا

پارک جنگلی مکیدی کلیبر

پارک جنگلی مکیدی در دره‌ای سرسبز و خرم قرار گرفته است که منظره‌ای بی‌همتا در آذربایجان شرقی دارد. جنگل مکیدی، به دلیل چشمه‌های پرآب، طبیعتی بکر و زیبا دارد. آب‌و‌هوای مطبوع جنگل برای گردشگران بسیار دلپذیر است. درخت‌های فندق، گردو و ذغال‌اخته درختان این منطقه‌اند. بوته‌های آویشن، شیرین‌بیان و کهلیک‌اوتی از گیاهان دارویی‌اند که در جنگل به چشم می‌خورند. پارک جنگلی مکیدی که منطقه‌ای حصار شده است برای استراحت و توقف بسیار مناسب است.

پارک جنگلی مکیدی کلیبر
عکس از گوگل

منطقه آینالو و طبیعت کلیبر

جنگل‌های ارسباران یکی از زیباترین مناطق شهرستان کلیبر است. منطقه حفاظت‌شده آینالو از بکرترین جاذبه‌های تماشایی جنگل ارسباران است. منطقه آینالو میزبان گونه‌های کمیاب جانداران است. پلنگ، مارال، اردک سر‌سفید و خروس قفقازی پوشش جانوری و درختان افرا، سرخدار، ممرز، گلابی وحشی، گیلاس وحشی و زالزالک  پوشش گیاهی جنگل را تشکیل می‌دهند.

منطقه آینالو و طبیعت کلیبر
عکس از ایرنا

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر کلیبر

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در کلیبر و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا