مکان های گردشگری و جاذبه های توریستی و تفریحی بابلسر

مکان های گردشگری و جاذبه های توریستی و تفریحی بابلسر

معرفی شهر بابلسر

بابلسر در استان مازندران قرار دارد که به دلیل داشتن ساحلی زیبا و جاذبه‌های گردشگری فراوان یکی از شهرهای پربازدید شمال ایران است. سفر به بابلسر همراه با شنیدن صدای موج‌های دریای خزر، تجربه حس آرامش ساحل و بازدید از جاذبه‌های طبیعی و فراموش نشدنی است. بابلسر با توجه به صید ماهی و خاویار از دریا یکی از مناطق مهم تجاری شمال ایران به حساب می‌آید. برای اینکه یک اقامت ارزان در بابلسر داشته باشید با اجاره سوئیت در بابلسر با قیمت مناسب از اتاقک می‌توانید سفر جذابتان را شروع کنید و برای خوش‌گذرانی خودتان را آماده کنید.

معرفی شهر بابلسر

جاذبه گردشگری رودخانه بابلرود

بابلرود رودخانه‌ای معروف در شمال ایران است. این رود از رشته‌کوه‌های البرز سرچشمه می‌گیرد و به دریای خزر می‌پیوندد. رودخانه بابلرود پس از طی کردن مسیری پر از جلگه و کشتزار به شهر بابلسر می‌رسد. حاشیه این رود مکان مناسبی برای تفریح، استراحت و قایق‌سواری است. بابلرود دارای اسکله مختص قایق‌رانی و ماهیگیری است که آن را به یکی از جاذبه‌های دیدنی بابلسر تبدیل کرده است.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در بابلسر و نزدیک به بابلرود در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

جاذبه گردشگری رودخانه بابلرود

جاذبه توریستی تالاب عزیزک

تالاب عزیزک از چهار آب‌بندان تشکیل شده است. این آب‌بندان که ساخته دست انسان است هم‌اکنون میزبان گونه‌های متفاوتی از  گیاهان، پرندگان وماهی‌ها است. در این تالاب برنج هم کشت می‌شود. عزیزک زیستگاهی مناسب برای پرندگانی مثل عروس‌غاز، خوتکا، گیلارو و اردک مرمری است. ماهی کپور، سس ماهی و اردک ماهی از ماهی‌های این تالاب و مارهای آبی و لاک‌پشت برکه خزری از خزندگان این تالاب هستند. پوشش گیاهی تالاب عزیزک باعث زیبایی و طراوت منطقه شده است.

به بابلسر که سفر می‌کنید تا فریدون کنار فاصله زیادی ندارید و می توانید بازدید از مکان های گردشگری و جاذبه های توریستی و تفریحی فریدون کنار را هم در برنامه سفرتان بگنجانید.

جاذبه توریستی تالاب عزیزک

جاذبه توریستی و تفریحی جشنواره مجمسه‌های شنی

ساختن مجسمه با شن یکی از سرگرمی‌های ساحل بابلسر است. گردشگران با رده‌های سنی مختلف علاقه‌مند به ساخت مجسمه‌های شنی‌اند. این علاقه کم کم حالت جدی‌تری به خود گرفته و امروزه مجسمه سازی در بابلسر و ساحل زیبای خزر تبدیل به جشنواره‌ای یکپارچه شده است. جشنواره مجسمه‌سازی یکی از جاذبه‌های بابلسر است که گردشگران و توریست‌های بی‌شماری را به سمت این شهر هدایت می‌کند.

جاذبه توریستی و تفریحی جشنواره مجمسه‌های شنی

بازارچه سنتی بابلسر و بوی خوش زندگی

در خیابان‌های بابلسر بازارچه‌های سنتی خودنمایی می‌کنند. وارد این بازارچه‌ها که می‌شویم عطر ترشی، میوه‌های جنگلی، ماهی تازه صید شده، ماهی‌های نمک سود شده و صنایع‌دستی اهالی شهر همگی حکایت از بوی خوش زندگی در این شهر دارند.

بازارچه سنتی بابلسر و بوی خوش زندگی

کرفون، دریا و جنگل در کنار یکدیگر

منطقه توریستی کرفون به دلیل داشتن ساحلی زیبا با چشم‌انداز جنگل و دریایی بی‌خطر به یک منطقه گردشگری مناسب تبدیل شده است. این منطقه با ساحلی بکر برای استراحت بسیار مناسب است. برای مراجعه به این منطقه باید از بابلسر به سمت ساری حرکت کنیم.

کرفون، دریا و جنگل در کنار یکدیگر

اجاره ویلا در بابلسر با قیمت مناسب و راهنمای اجاره آپارتمان، سوئیت و خانه برای اقامت

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در بابلسر با قیمت مناسب یا آپارتمان، سوئیت و خانه می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.