مکان های گردشگری و جاذبه های توریستی و تفریحی داراب

معرفی شهر داراب

داراب در استان فارس قرار دارد. نام قدیم این شهر دارابگرد و در دوران ساسانی پایتخت ایران بوده است. قدمت داراب به دوره هخامنشی می‌رسد. از نظر اقلیم جغرافیایی قسمتی از این شهر گرم و خشک است و قسمتی دیگر کوهستانی است. جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیاری در این شهر وجود دارد که سفر به داراب را جذاب می‌کند. برخی از جاذبه‌های تاریخی داراب قدمتی چند هزار ساله دارند.

معرفی شهر داراب

جاذبه گردشگری آبشار فدامی

آبشار فدامی از جاذبه‌های معروف و چشم نواز داراب است. آب‌و‌هوا و طبیعت اطراف آبشار در گرمای داراب بسیار دلچسب است. سرچشمه آب این آبشار از بالای کوهی در منطقه فورگ است. جالب است بدانیم که در قسمتی از آبشار طعم آب شیرین است و در قسمتی دیگر شور. آب شیرین در تابستان خنک و در زمستان گرم است و قسمت آب شور دقیقاً برعکس است. منطقه فورگ و حاشیه آبشار میزبان گردشگران بسیاری است.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در داراب و نزدیک به آبشار فدامی در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

جاذبه گردشگری آبشار فدامی

جاذبه توریستی آتشکده آذرخش

آتشکده آذرخش که با نام مسجد سنگی نیز شناخته می‌شود از آثار تاریخی داراب است. معماری این بنا تحسین‌برانگیز است. کل بنا در یک کوه سنگی ساخته شده است و کاملاً یک تکه است. همچنین طرح آتشکده به شکل صلیب است. داخل مسجد راهروها و ستو‌‌ن‌های سنگی بسیاری دیده می‌شود که زیبایی بیشتری به آتشکده بخشیده است. بنای آتشکده متعلق به دوران ساسانی است و با گذشت زمان تبدیل به مسجد شده. آتشکده آذرخش از آثار ملی ثبت شده شهر داراب است.

جاذبه توریستی آتشکده آذرخش

جاذبه توریستی تفریحی آبشارهاي تنگه رغز داراب

تنگه رغز یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری داراب و حتی ایران است. تنگه‌ای با ۶۴ آبشار و حوضچه‌های فیروزه‌ای‌رنگ و غارهایی که حرکت آب را بر روی سقفشان می‌توان دید. دره‌نوردی و عکاسی در رغز تجربه‌ای بی‌نظیر و یک ماجراجویی فراموش‌نشدنی است. این تنگه طی هزاران سال و بر اثر فرسایش آبی به‌وجود آمده است. شنا کردن در حوضچه‌های آب با قدمت هزاران سال، فرود و پرش از آبشارهای پرآب منطقه و تماشای ماهی‌ها تنها گوشه‌ای از دره‌نوری در رغز است. تنگه رغز در فاصله کمی از شهرستان داراب قرار دارد و بازدید از آن نیازمند راهنما، تجهیزات دره‌نوردی و توان بدنی زیاد است.

جاذبه توریستی تفریحی آبشارهاي تنگه رغز داراب

جاذبه تاریخی نقش برجسته شاپور

نقش برجسته شاپور از جاذبه‌های تاریخی داراب با قدمتی مربوط به دوره ساسانی است. در این سنگ‌نگاره می‌توان شاپور یکم، شاه ساسانی، را سوار بر اسب به صورت تمام رخ و درحالی که سه امپراطور رومی پیش روی او قرار دارند دید. درواقع طرح این نقش برجسته پیروزی شاپور شاه بر امپراطور رومی را به تصویر کشیده است. این بنای تاریخی در نزدیکی شهرستان داراب قرار گرفته است.

جاذبه تاریخی نقش برجسته شاپور

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر داراب

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در داراب و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

مکان های گردشگری و جاذبه های توریستی و تفریحی داراب
5 (100%) 1 vote

درباره‌ی فاطمه شریفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو آنلاین ویلا و اقامتگاه