شهرها

بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن کدام‌اند؟

انگیزه‌ی بیشتر مردم برای مسافرت، چیزهایی مانند سرگرمی، طبیعت‌گردی و دیدن مکان‌های زیبا و گیرای شهرهای گوناگون است. اگرچه، با وجود دیدنی‌های گیرا و نقاط گردشگری هر شهر، نباید بازارها و فروشگاه‌های ویژه‌ی آن‌ها را فراموش کرد. فرقی ندارد انگیزه‌ی سفر رفتن‌تان چی باشد، حتا اگر تنها برای خوش‌گذرانی هم رفته باشید دست‌کم باید نگاهی به بازارهای پرآوازه‌ی شهرها بیندازید تا افزون‌بر سرگرمی و لذت بردن، بتوانید یک سوغاتی به‌یادماندنی هم برای نزدیکان‌تان بگیرید. اگرچه، خیلی‌های دیگر هم تنها قصدشان از سفر، خرید کردن است و به همین دلیل به دنبال بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن می‌گردند!

در این نوشته می‌خواهیم بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن را نام ببریم و درباره‌ی آن‌ها سخن بگوییم. این شهرها، با این که زیبایی و طبیعت ویژه‌ای هم دارند، ولی برای فروشگاه‌ها و بازارهایشان نیز شناخته می‌شوند. پس اگر می‌خواهید مرکز خریدهای گوناگون ایران را بشناسید، در ادامه با اتاقک همراه باشید.

تهران

شهر تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

بی‌گمان باید از پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر ایران آغاز کرد. بزرگی و پرجمعیت‌ بودن شهر تهران منجر شده این شهر پر از فروشگاه‌ها و بازارهای گوناگون باشد. شمار بسیار بازارچه‌ها و مراکز خرید در تهران، گوناگونی اجناس و قیمت‌های آن‌ها را در پی داشته، و امروزه بیشتر مردم برای خرید‌هایشان به سراغ این شهر می‌روند.

تهران می‌تواند بهترین گزینه برای انواع سلیقه‌ها و بودجه‌ها باشد، چون گستردگی محصولات و تنوع قیمت بسیاری را می‌توان در تهران شاهد بود. از بهترین و پرآوازه‌ترین مراکز خرید تهران می‌توان به «سام سنتر»، «مرکز خرید کوروش»، «مرکز خرید ارگ تجریش»، «مرکز خرید پالادیوم»، «مرکز خرید شانزلیزه»، «مرکز خرید دنیای نور» و «بازار بزرگ تهران» اشاره کرد.

پیرانشهر

   شهرهای مرزی معمولا بهترین شهرها برای خرید کردن هستند. شهر پیرانشهر هم که در نزدیکی مرز ایران و عراق جای گرفته، در این گروه قرار می‌گیرد. مسافران بسیاری به دلیل ارزان‌قیمت بودن و گوناگونی محصولات به این شهر سفر می‌کنند. پس اگر به دنبال بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن می‌گردید، حتما پیرانشهر را هم در نظر داشته باشید.

بازارچه‌ی مرزی تمرچین، که در این شهر قرار دارد، مردم زیادی را به سوی خود می‌کشاند و بهترین و باکیفیت‌ترین اجناس را در اختیارشان می‌گذارد. اگرچه این بازارچه اجناس زیادی را دارا ست، ولی بیشتر برای فروش لوازم خانگی و واردات عمده‌ی آن‌ها شناخته می‌شود.

ماکو

شهر ماکو

   شهر ماکو در آذربایجان غربی و مجاورت ترکیه قرار دارد، پس یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خرید اجناس ترک است. در بازارچه‌ی مرزی منطقه آزاد ماکو می‌توانید شاهد تنوع محصولات و قیمت‌های ارزان و به‌صرفه باشید. معمولا کسانی که می‌خواهند خیال‌شان بابت اصل بودن اجناس راحت باشد، به ماکو سفر می‌کنند. کیفیت اجناس این بازارچه کاملا تضمین‌شده است و هیچ نگرانی نخواهید داشت. افزون‌بر فروشگاه‌ها و محصولات باکیفیت، این شهر نقاط گردشگری زیبایی هم دارد. پس اگر در کنار خرید انگیزه‌ی گردشگری هم داشته باشید، ماکو می‌تواند این نیازتان را هم برطرف کند.

ارومیه

 شهر ارومیه، که در شمال غربی ایران جای دارد، نزدیک کشور ترکیه بوده و این منجر به وجود پاساژها و بازارهای گوناگون شده است. مردم بسیاری به ارومیه و شهرهای پیرامون آن سفر می‌کنند تا بهترین خریدهایشان را رقم بزنند. ارومیه مراکز خرید متنوعی دارد و هر کدام می‌توانند این شهر را در گروه بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن جای دهند؛ ولی از میان آن‌ها می‌توان «بازارچه برلیان»، «پاساژ امیرکبیر» و «پاساژ پردیس» را نام برد.

سرو

   افزون بر خود ارومیه، شهرهای پیرامون آن هم بازارهای پرآوازه‌ای دارند. از این شهرها می‌توان به شهر مرزی سرو اشاره کرد که با شهر وان ترکیه هم‌مرز است. این شهر پر از مراکز خرید و گردشگری است، و سالانه مردم بسیاری به آن سفر می‌کنند. بازارچه‌ی اصلی شهر سرو شامل فروشگاه‌ها و پاساژهای گوناگونی می‌‌شود که بی‌گمان می‌توانند نیاز مسافرانی را که به دنبال خرید هستند، برطرف کنند.

بانه

قشم بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن

   بانه را می‌توان پرآوازه‌ترین شهر ایران برای خرید در نظر گرفت. این شهر در کردستان، و مرز ایران و عراق جای گرفته؛ و اگرچه پیشتر برای فروش لوازم خانگی و جهیزیه شناخته می‌شد، ولی اکنون انواع کالاها را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. مراکز خریدِ بسیاری در بانه وجود دارند و همگی می‌توانند نیاز کسانی را که برای خرید سفر می‌کنند، رفع کنند.

از بهترین و برجسته‌ترین مراکز خرید در بانه می‌توان به «مرکز خرید قادری»، «مرکز خرید کاندیش»، «مرکز خرید اربابا» و «پاساژ پاسارگاد» اشاره کرد. اگر می‌خواهید به بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن سفر کنید، حتما باید بانه را در فهرست‌تان قرار دهید.

جلفا

   شهر جلفا به مرزهای کشورهایی مانند آذربایجان، نخجوان، ارمنستان و همچنین ترکیه نزدیک است و به همین دلیل، اجناس خارجی مرغوب و ارزان‌قیمت دارد. مراکز خرید و بازارچه‌های فراوانی مانند «بازار روس‌ها» و «مجتمع تجاری ستارخان» در این شهر وجود دارند و با فروش اجناس ترک و اروپایی، مردم بسیاری را از سراسر ایران به سوی خود می‌کشانند. این فروشگاه‌ها انواع کالاها مانند پوشاک، لوازم آرایشی و اسباب‌بازی‌ها را به فروش می‌رسانند و اسم و رسم درخوری برای خود رقم زده‌اند.

قشم

   جزیره‌ی زیبای قشم، جدا از نقاط گردشگری و طبیعت لذت‌بخش‌اش، فروشگاه و مراکز خرید بسیاری هم دارد و می‌تواند برای کسانی که دنبال سوغاتی می‌گردند، یا انگیزه‌ی خرید محصولات مرغوب دارند، کارآمد باشد. قیمت محصولات در قشم بسیار به‌صرفه است و این موضوع مردم زیادی را راهی قشم می‌کند. از برجسته‌ترین مراکز خرید قشم، که یکی از بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن است، می‌توان «بازار قدیم قشم»، «مرکز خرید ستاره قشم»، «بازار فردوسی» و «بازار خلیج فارس» را نام برد.

کیش

   یکی از دیگر از جزیره‌های زیبای ایران، که جدا از جنبه‌های گردشگری برای خرید هم مناسب به شمار می‌رود، جزیره‌ی کیش است. اگر افزون‌بر خرید به دنبال گشت‌وگذار هم باشید، جزیره کیش به‌راستی می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. اجناس گوناگونی در کیش به‌ فروش می‌روند، ولی پوشاک مهم‌ترین محصولات این جزیره بوده که همچنین از قیمت مناسبی هم برخوردار است. کیش بازار و فروشگاه‌های فراوانی دارد و اگر بخواهیم چندتایی را نام ببریم، می‌توانیم به «بازار مروارید»، «مرکز خرید دامون» و «مرکز خرید پردیس» اشاره کنیم.

مشهد بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن
مشهد

بندر گناوه

   بندر گناوه در استان بوشهر و نزدیک خلیج زیبای فارس قرار داشته و آب‌وهوای گرم و مرطوبی هم دارد. این شهر دارای بازار بزرگی بوده که سالانه میزبان مسافران بسیاری است و همه از سراسر ایران برای دیدن نقاط گردشگری و خرید به این شهر سفر می‌کنند. پس بی‌گمان باید این بندر را هم در گروه بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن قرار دارد. بندر گناوه به‌تنهایی می‌تواند همه‌ی نیازهای شما را رفع کند. ولی افزون‌بر بازار اصلی بندر گناوه، بازارها و مراکز خرید دیگری مانند «بازار بندر دیلم»، «پاساژ ملت» و «پاساژ آزادگان» هم وجود دارند که در نزدیکی این شهر واقع شده‌اند. این شهر دیدنی‌های بسیاری هم دارد، پس در کنار خرید کردن‌تان می‌توانید از آن‌ها هم دیدن کنید.

مشهد

   شهر مقدس مشهد و آرام‌گاه علی بن موسی الرضا همیشه میزبان بسیاری از مردم ایران است. بیشتر مردم در کنار بازدید از دیدنی‌ها و آرام‌گاه، به سراغ مراکز خرید بسیاری که در مشهد وجود دارند، می‌روند. مهم‌ترین مرکز خرید مشهد بی‌گمان بازار بزرگ رضا است. گردشگران، به دلیل نزدیک بودن این بازار به آرام‌گاه، معمولا پس از زیارت به آن‌جا می‌روند و در شلوغی و پررونق بودن آن غرق می‌شوند. این شهر فروشگاه و پاساژهای فراوانی دارد و به‌راستی نمی‌توان همه‌ی آن‌ها را نام برد. ولی از میان آن‌ها می‌توان به «مجتمع تجاری الماس شرق»، «مجتمع تجاری پروما»، «مجتمع تجاری آلتون»، « مجتمع تجاری آرمان»، «مجتمع تجاری آسمان» و «مرکز خرید بازار فردوسی» اشاره کرد.

اجاره سوئیت در مشهد مقدس

اصفهان بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن
اصفهان

اصفهان

  بی‌گمان شهر اصفهان یکی از تاریخی‌ترین شهرهای ایران است و دیدنی‌های ویژه و گیرای فراوانی دارد. هرساله مردم بسیاری، چه ایرانی و چه خارجی، به این شهر سفر می‌کنند تا از بناهای تاریخی و نقاط گردشگری آن دیدن کنند. ولی این شهر در کنار جنبه‌ی گردشگری، برای خرید هم مورد مناسبی به شمار می‌رود. از میان شمارِ بسیارِ مراکز خرید اصفهان، احتمالا نام‌های «بازار بزرگ اصفهان»، «بازار قیصریه»، «مرکز خرید جلفا»، «اصفهان سیتی سنتر» و «بازار نقش جهان» برای‌تان آشنا است. بنابراین، اصفهان افزون‌بر شهری دیدنی و فوق‌العاده، همچون یکی از بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن هم در نظر گرفته می‌شود.

تبریز

   شهر آذری‌زبان تبریز، کلان‌شهر زیبا با آب‌وهوایی گرم است که به‌عنوان یکی از بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن شناخته می‌شود. شهر تبریز در کنار نقاط گردشگری و خوراک‌های خوش‌مزه‌ای که دارد، دارای مراکز خرید بسیاری هم هست و می‌تواند مقصد خوبی برای کسانی که خرید دارند، به شمار برود. از میان مراکز خرید مهم تبریز، می‌توان «مرکز خرید لاله»، «مجتمع تجاری پردیس»، «مرکز خرید جواهر تبریز» و «برج بلور» را نام برد. این فروشگاه‌ها اجناس باکیفیتی دارند و به همین دلیل بسیار پرآوازه هستند.

مهاباد

   اگر به دنبال اجناس و کالاهای باکیفیت و با قیمتی مناسب می‌گردید، شهر مهاباد هم می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. این شهر بازارچه‌ی پرآوازه‌ای به نام «بازارچه نور» دارد که خریدهای خوبی را برای شما رقم خواهد زد. معمولا بیشتر مردم برای خرید لوازم آرایشی و پوشاک به این مرکز خرید می‌روند و حسابی هم از آن تعریف می‌کنند. اگرچه، محصولات و کالاهای بسیار دیگری هم در این بازارچه و دیگر مراکز خرید پیدا می‌شود. بنابراین، شهر مهاباد می‌تواند یکی از بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن تلقی شود.

چابهار بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن
چابهار

چابهار

   شهر جنوبی چابهار در کنار دریای عمان، افزون‌بر طبیعت زیبایی که دارد، یکی از بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن به شمار می‌رود. کسانی که برای خرید به مسافرت می‌روند، بی‌گمان نام چابهار را شنیده‌اند و آن را در فهرست خود قرار می‌دهند. در این شهر انواع محصولات را با قیمت‌های گوناگون پیدا خواهید کرد. فرقی ندارد انگیزه‌ی عمده خرید کردن داشته باشید یا خیر، در هر گونه، چابهار از بهترین انتخاب‌ها برای خرید خواهد بود. از مهم‌ترین مراکز خرید این شهر می‌توان «مجتمع تجاری ابریشم»، «مرکز خرید پردیس» و «بازار سنتی فجر» را نام برد.

پلدشت

   دیگر شهر مرزی که در مرز ایران و آذربایجان قرار دارد، پلدشت است. پلدشت، که در شمال غربی‌ترین نقطه ایران و کنار رود ارس جای گرفته، مرکز سیاسی و اداری شهرستان پلدشت به شمار می‌رود. بازارچه‌ی پرآوازه‌ی صنم بلاغی، از بهترین مراکز خرید در این شهر است و سالانه جمعیت زیادی خریدشان را آن‌جا انجام می‌دهند. این بازارچه بیشتر برای پوشاک و خریدهای روزمره شناخته می‌شود، ولی تنوع محصولات بالایی دارد و حتا اجناس و کالاهای صنعتی را هم می‌توان در آن پیدا کرد. با در نظر داشتن این موضوع، صنم بلاغی و پلدشت بی‌گمان به‌عنوان یکی از بهترین مراکز خرید ایران در میان مردم شناخته می‌شوند.

مریوان بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن
مریوان

مریوان

   شهر مریوان در مرز ایران و عراق، و غرب شهرستان سنندج قرار دارد. این شهر به‌لطف مرزی بودن‌اش، دارای بازارچه‌هایی غنی است و از دید اقتصادی در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد. اجناس خارجی بسیاری از مرز عراق وارد این شهر می‌شوند و نظر مسافران را به خود جلب می‌کنند. بازارچه‌ی باشماق، نه‌تنها بازارچه‌ی پرآوازه‌ای در مریوان، بلکه در سراسر غرب ایران به شمار می‌رود. اجناس این بازارچه کاملا مرغوب هستند و قیمت مناسبی هم دارند. همچنین تنوع آن‌ها بالا بوده و تقریبا هر گونه وسیله و کالایی را می‌توان در آن پیدا کرد. پس مریوان را هم حتما باید در فهرست بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن قرار داد.

این هم از بهترین شهرهای ایران برای خرید کردن!

   تا به کنون به این شهرها سفر کرده‌اید؟ آیا تجربه‌ی خرید از بازار و فروشگاه‌های پررونق آن‌ها را داشته‌اید؟ حتما دیدگاه‌تان را با ما در میان بگذارید و بگویید چه فکری درباره‌ی این شهرها، فروشگاه‌ها، و اجناس و قیمت‌های آن‌ها می‌کنید.

4/5 - (9 امتیاز)
اتاقک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا