چه جوری سفر برم؟برنامه سفر

بهترین زمان سفر به شیراز | خوشا شیراز و وضع بی‌مثالش

می‌خواهید به مهد تمدن ایران سفر کنید؟ شیراز که روزگاری پایتخت این کشور پهناور بود این روزها به یکی از قطب‌های مهم گردشگری ایران تبدیل شده است. شیراز، عاشقان تاریخ و هنر در هر گوشه‌ای از جهان به خود جذب می‌کند. شیراز شهر بهار نارنج‌ها، شهر سعدی و حافظ و شهر بناهای با شکوه تاریخی ایران است. اگر قصد سفر به این شهر را دارید می‌خواهید بدانید که بهترین زمان سفر به شیراز چه فصل یا ماهی از سال است، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا آخر بخوانید.

سفر به شیراز در بهار

یک شیراز است و یک اردیبهشت. این شهر در اردیبهشت آب‌و‌هوایش بهشتی می‌شود و عطر بهار نارنج‌ها فضای همه کوچه‌پس‌کوچه‌ها را پر می‌کند. اردیبهشت یکی از بهترین زمان‌ها برای رفتن به شیراز است. در این فصل می‌توانید در باغ‌های شیراز بگردید و از سفرتان لذت ببرید.

فروردین ماه هم یکی دیگر از وقت‌های مناسب برای سفر به شیراز است اما اگر دوست ندارید با ترافیک و شلوغی سفرهای اول سال مواجه شوید در این ماه به شیراز نروید. از روزهای اول خرداد هوای شیراز تابستانی و گرم می‌شود. تحمل گرمای طاقت‌فرسای شهرهای جنوبی کار راحتی نیست و اگر سفرتان تفریحی به حساب می‌آید وقت دیگری را انتخاب کنید تا آفتاب سوزان جنوب اذیتتان نکند.

توصیه میکنیم اگر در فصل بهار به این شهر سفر می‌کنید با اجاره ویلا در شیراز بهترین سفر و اقامت خود را در این شهر رقم بزنید.

بهترین زمان سفر به شیراز

چه فصلی از سال به شیراز سفر نکنیم؟

فصل تابستان به شیراز نروید. این شهر که در نیمه جنوبی ایران قرار دارد، تابستان‌هایی گرم و آتشین دارد. از روزهای اول تابستان تا روزهای آخر شهریور گرمای هوا کلافه کننده می‌شود. اگر سفرتان کاری نیست، در این فصل به شیراز سفر نکنید تا خاطره بدی در ذهنتان از این شهر نماند. اما اگر ناچار بودید در این مدت به سفر بروید حتما نکته‌های بهداشتی و پزشکی را برای فرار از گرمازدگی رعایت کنید.

چه فصلی از سال به شیراز سفر نکنیم؟

مسافرت پاییزی به شهر بهارنارنج‌ها| بهترین زمان سفر به شیراز

درست است که شیراز در اردیبهشت شبیه به تکه‌ای از بهشت می‌شود اما پاییز‌های این شهر رویایی‌ترین زمان برای سفر به آن است. آب‌و‌هوا خنک‌تر از همیشه می‌شود و درختان باغ‌های ایرانی برگ‌هایشان هزار رنگ و دلفریب می‌شوند. نم‌نم‌ بارون لطافت هوا را چندین برابر می‌کند، شهر خلوت‌تر از همیشه است. احتمالا در بیشتر روزهای اوایل پاییز نسیم خنکی صورتتان را نوازش می‌کند. از نظر بسیاری از گردشگران پاییز بهترین زمان سفر به شیراز به منظور بازدید از جاذبه‌های طبیعی، باغ‌های ایرانی و مکان‌های گردشگری و توریستی شیراز است.

پاییز شیراز
عکس از گوگل

سفر در زمستان به شهر حافظ و سعدی

اگر در شهرهای سردسیر زندگی‌ می‌کنید می‌توانید در زمستان به شیراز سفر کنید. زمستان‌های شیراز برفی نیست و سرمای آزار دهنده‌ای ندارد. از طرف دیگر زمستان شیراز بسیار خلوت می‌شود و هزینه‌های سفر نیز کاهش می‌یابد. بنابراین اگر هزینه سفر برایتان اولویت به حساب می‌آید، بهترین زمان رفتن به شیراز است. اما اگر دوست دارید طبیعت دلفریب این شهر را ببینید، بهترین زمان سفر به شیراز از نیمه دوم فروردین تا آخر اردیبهشت یا در فصل پاییز خواهد بود.

زمستان در شیراز

عکس از گوگلتهیه شده توسط تیم تولید محتوای اتاقک

5/5 - (3 امتیاز)
اتاقک

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. من میخوام مهرماه سال دیگه به شیراز سفر کنم، به نظرتون هوا خوبه اونموقع؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا