معرفی جاذبه های گردشگری شهر ری و آثار تاریخی آن

جاذبه های گردشگری شهر ری

شهر تاریخی ری در استان تهران قرار دارد. ری شهری سیاحتی و زیارتی است. حرم حضرت عبدالعظیم حسنی مهم‌ترین جاذبه مذهبی این شهر است. سفر به شهر ری و گشت‌و‌گذار در بازاری که ۵۰۰ سال قدمت دارد، دیدار از آثار باستانی، طعم لذیذ کبا‌ب‌های معروف این شهر و زیارت آستان متبرکه امام‌زاده‌ها و عبدالعظیم حسنی از خاطرات فراموش‌نشدنی است. در ادامه جاذبه های گردشگری شهر ری و آثار تاریخی شهر ری را معرفی می کنیم.

جاذبه های گردشگری شهر ری

قلعه گبری یکی از آثار تاریخی شهر ری

قلعه گبری از بناهای تاریخی شهر ری است و ساخت آن متعلق به دوهزار سال پیش است. قلعه گبری در دوره ساسانی برای محافظت از شهر ساخته شده بود و اکنون تنها دیوارهای آن باقی‌مانده است. مساحت داخل قلعه سه‌هزار متر است. مرداویج زیاری مؤسس سلسله آل زیار در این قلعه به خاک سپرده شده است.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در شهر ری و نزدیک به قلعه گبری نام این شهر را در صفحه اصلی سایت ما جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

 آثار تاریخی شهر ری
عکس از خبرگذاری صدا و سیما

زندان هارون‌الرشید

زندان هارون از آثار باستانی شهر ری است که قدمت آن به دوران آل‌بویه می‌رسد. ساختمان این زندان مکعب مستطیل است و در دو طبقه ساخته شده. مصالح بنا شامل سنگ‌های آتشفشانی و گچ است. در این زندان تعداد زیاد سلول انفرادی ساخته شده و این‌طور به نظر می‌آید که این بنا فقط برای حبس افرادی که باید به صورت انفرادی محبوس می‌شدند استفاده داشته است. زندان هارون‌الرشید از جمله آثار ملی ثبت شده شهر ری است.

زندان هارون‌الرشید
عکس از علیرضا شریفی

چشمه علی

تپه‌های چشمه‌علی در نزدیکی شهر ری مکانی تاریخی است که با طبیعت گره خورده. چشمه‌ای قدیمی در این مکان وجود دارد که از زمان هخامنشیان جریان دارد و برای اهالی بسیار ارزشمند است. در گذشته مردم در روزهای نزدیک نوروز فرش‌های خود را با آب این چشمه می‌شستند. به دستور فتحعلی‌ شاه روی دیوارهای تپه و کنار چشمه‌علی تصویرش را حک کرده‌اند که هنوز هم کاملاً مشخص است.

چشمه علی

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر شهرری

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در شهرری و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ری و آثار تاریخی آن
5 (100%) 1 vote

درباره‌ی فاطمه شریفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجاره آنلاین ویلا و اقامتگاه