عجیب ترین شهرهای ایران

عجیب‌ ترین شهرهای ایران

آشنایی با عجیب‌ ترین شهرهای ایران

عجیب ترین شهرهای ایران

عکس از گوگل

فقط آداب‌و‌رسوم فرهنگ‌ها و اقوام مختلف نیست که ممکن است بعضی از اوقات به نظرمان عجیب و غریب باشد. بعضی از شهرها ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی دارند که باعث شده است به‌عنوان عجیب ترین شهرهای ایران شناخته شوند و از سراسر دنیا گردشگران زیادی برای دیدن این شهرها به ایران سفر کنند. مثلا در یکی از شهرهای ایران هیچ خانه‌ای کولر ندارد یعنی در آن شهر اصلا کولر وجود ندارد. در یکی دیگر از این شهرها چند سد جهانی معتبر وجود دارد. در ایران در حدود ۱۵ شهر عجیب وجود دارد که هر کدام جاذبه‌های دیدنی زیادی دارند. می‌خواهیم در ادامه این متن تعدادی از این شهرها را معرفی کنیم تا بیشتر از قبل با آن‌ها آشنا شویم.

اجاره خانه در عجیب‌ترین شهرهای ایران

عجیب ترین شهرهای ایران

عکس از گوگل

۱. اندیمشک، شهر سدهای جهانی

اندیمشک تنها شهری است که ۳ سد جهانی در آن وجود دارد و باعث شده این شهر به یکی از عجیب‌ترین شهرهای ایران تبدیل شود. سدهای کرخه، دز و بالا‌رود بیشتر از ۸۰ درصد از برق مورد نیاز شهرهای ایران را تآمین می‌کنند. 

خانه ارزان در دزفول

اندیمشک

عکس از گوگل

۲. پاوه، شهر بدون چراغ قرمز

ماسوله در نزدیکی مرز ایران و عراق قرار گرفته است و به شهر «هزار ماسوله» شهرت دارد. جالب است که بدانید در این شهر هیچ چراغ قرمزی وجود ندارد و همین موضوع باعث شده این شهر یکی از شهرهای عجیب در ایران باشد. 

پاوه کجاست؟

پاوه

عکس از گوگل

۳. لار، شهر بدون کوچه

لار تنها شهر خاورمیانه است که کوچه ندارد. بعد از زلزله‌ای که در آن رخ داد به ویرانه‌ای تبدیل شد و در زمان نوسازی شهر آن را به‌صورتی ساختند که هیچ کوچه‌ای در آن وجود ندارد و همه خیابان‌هایش اصلی‌اند و به‌هم می‌رسند.

شهر لار

عکس از گوگل

۴. چالدران، شهر بدون کولر

چالدران یکی از شهرهای عجیب است که در خانه‌های آن کولر وجود ندارد و حتی در روزهای گرم تابستان نیازی به روشن کردن کولر در خانه‌های این شهر نیست. این شهر بین کوه‌های زاگرس و نزدیک به پارک‌های جنگلی اطراف کوهستان قرار دارد و به همین دلیل آب‌و‌هوای خیلی مطبوع و خنکی دارد.

به دنبال اجاره اقامتگاه ارزان و اقتصادی هستید؟

چالدران

عکس از گوگل

۵. اردکان، شهر ثروتمندها

اردکان یکی از شهرهایی است که به شهر ثروتمندها شهرت دارد. بر طبق این گفته مردم اردکان جزو مرفه‌ترین مردم ایران‌اند.

اجاره اقامتگاه بوم گردی در اردکان با کمترین قیمت

اردکان

عکس از گوگل

۶. فردوس، شهر امن

فردوس دومین شهر امن در جهان شناخته شده است. در این شهر آمار دزدی و سرقت وجود ندارد و مردم به راحتی در خانه‌ها یا ماشین‌هایشان را باز می‌گذارند و نگران سرقت وسایلشان نیستند.

قیمت و اجاره خانه در فردوس

فردوس

عکس از گوگل

۷. اسفراین، روستای نابیناها

روستای اسفراین که از توابع شهر اسفراین است یکی از شهرهای عجیب است و دلیل آن نابینا به دنیا آمدن ساکنین آن است. برخی از حیوان‌های این منطقه هم مثل گاو و گوسفندها هم نابینا متولد می‌شوند.

دیدنی‌های ناشناخته و بکر اسفراین

اسفراین

عکس از گوگل

۸. جلفا، شهر بدون گورستان

در این شهر هیچ گورستانی وجود ندارد و افرادی که فوت می‌کنند را برای دفن کردن به روستاهای اطراف می‌برند.

هتل آپارتمان ارزان در جلفا و نزدیک مرز

جلفا

عکس از گوگل

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای اتاقک

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.