معرفی شهر

معرفی جاهای دیدنی و گردشگری بافق | بهشتی در دل کویر

معرفی دیدنی های بافق

شهر بافق در استان یزد قرار دارد. بافق شهری گرمسیری است و تنها رودخانه‌ای که در آن جریان دارد رود‌ شور است که از استان کرمان سرچشمه‌ می‌گیرد. کوه بافق و کوه بن لخت از ارتفاعات این شهر‌ند که در قسمت شرقی بافق آب‌و‌هوایی معتدل‌ را به وجود آورده‌اند. سفر به شهرستان بافق و بازدید از کویرها، آثار تاریخی و دیگر جاذبه‌های طبیعی آن تجربه‌ای تکرار‌نشدنی خواهد بود. خانه وحشی‌ بافقی، شاعر نامدار ایرانی، یکی از جاذبه‌های تاریخی شهر بافق است. در ادامه از دیدنی های بافق و جاذبه های گردشگری بافق بیشتر می‌گوییم.

شهر بافق
عکس از گوگل

روستای قطرم یکی از جاذبه های گردشگری بافق

قطرم روستایی خوش آب‌وهوا در دامنه غربی کوه باجگان شهرستان بافق است.  تفاوت دما در این روستا باعث به وجود آمدن طبیعتی منحصر‌به‌فرد شده است. روستای قطرم همچنان بافت سنتی خود را حفظ کرده و طبیعتی دست‌نخورده دارد. خانه‌های سنگی روستا در کوچه‌هایی مسقف و پلکانی قرار گرفته‌اند. پوشش گیاهی روستا شامل درختان بادام کوهی، زیره و انجیر وحشی است. قلعه دختر یکی از جاذبه‌های تاریخی روستای قطرم است.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در بافق و نزدیک به روستای قطرم در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

روستای قطرم
عکس از گوگل

کویر درانجیر یکی از دیدنی های بافق

درانجیر سومین کویر بزرگ استان یزد است که در شهر بافق قرار دارد. تنها رودخانه جاری در این کویر پس از عبور از سطح زمین شوره‌زاری را در اطراف خود به‌جا می‌گذارد که نشان‌دهنده شوری خاک این منطقه است. به دلیل شوری بیش از حد در زمین‌های اطراف کویر درانجیر هیچ‌گونه پوشش گیاهی وجود ندارد. کویر‌نوردی، کمپ زدن و رصد آسمان در شب از جاذبه‌های گردشگری این منطقه است.

کویر درانجیر
عکس از سایت ژیوار

چشمه پیروزه

چشمه پیروزه یا فیروز منطقه‌ای بسیار خوش آب‌و‌هوا و مکان مناسبی برای تفریح و استراحت است. چشمه پیروزه در اطراف کوه‌های شهر بافق، با دره‌هایی سرسبز، قرار دارد که بیشتر به‌عنوان ییلاق مورد توجه قرار گرفته است. نهر‌های کوچک اطراف چشمه محل مناسبی برای آب‌تنی و شنای کودکان است.

 

قلعه باقرآباد

قلعه باقرآباد دژی زیبا در شهر بافق است که از دوران قاجار به یادگار مانده است. ابتدا برج شمالی و سپس برج جنوبی با ۱۰سال فاصله ساخته شد و برای محافظت از قلعه دیواری به دور آن کشیده شد. این قلعه ۴۵ اتاق، دو برج نگهبانی و راهروهای زیادی دارد. سنگ‌اندازهایی برای دفاع از قلعه در برج شمالی قرار داشتند. در برج جنوبی نیز جایگاه تیراندازان و چهار سنگ‌انداز قرار دارد. برج شمالی و جنوبی توسط یک راهرو به یکدیگر متصل می‌شوند. قلعه باقرآباد در سال ۱۳۸۴ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

قلعه باقرآباد
عکس از گوگل

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر بافق

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در بافق و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

5/5 - (2 امتیاز)
اتاقک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا