ایران گردی در بهمن ماه

۵ جای دیدنی در زمستان | ایران گردی در بهمن ماه

پیشنهاد سفر در زمستان و ایران گردی در بهمن ماه

ایران گردی در بهمن ماه

عکس از گوگل

یکی از سردترین ماه‌های سال بهمن ماه است و در بیشتر شهرهای سردسیر روزها سفید و برفی است و سرخی آسمان شب خیر از فردایی برفی می‌دهد. اینجا ایران است و در این کشور پهناور فصل مناسب برای سفر فقط بهار و تابستان نیست چون می توانید در زمستان هم به منطقه‌های گرمسیر سفر کنید و از شهرهای سرد به سراغ پیست‌های اسکی و شهرهای سردسیر بروید و دست از هیجان و ماجراجویی نکشید.

در ادامه این مطلب چند پیشنهاد سفر در زمستان برایتان داریم و امیدواریم بتوانید از آن‌ها برای یک ایران گردی در بهمن ماه استفاده کنید و اوقات خوشی بسازید.

سفرهای زمستانی

عکس از گوگل

اتاقک‌های منطقه‌های گرمسیری

۱- فردوس و بشرویه

فردوس و بشرویه از شهرهای استان خراسان جنوبی‌اند که کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. آب‌و‌هوای این شهرها گرم و خشک است و با توجه به اینکه نزدیک کویر‌های طبس‌اند به یکی از مقصدهای سفرهای زمستانی تبدیل شده‌اند.

قدمت شهر فردوس به هزاره دوم پیش از میلاد بازمی‌گردد و قدمت بشرویه به دوره صفویان. 

قلعه دختر،‌حسینیه میان ده، باغ خان، پل ترناو، منطقه باغستان و آبگرم، شهر تون، حمام خیروز و روستای بیدسکان از جاهایی‌اند که می‌توانید در شهرهای فردوس و بشرویه ببینید.

مقصدهای سفر زمستانی

عکس از گوگل

اقامتگاه بوم گردی در فردوس

۲- آبشار آبگرم در مشهد

یکی از جاهای دیدنی در فصل زمستان روستای کلات است که در نزدیکی مشهد قرار گرفته. اطراف این آبشار منظره‌های بکر و زیبایی دارد که چشم‌ گردشگرها را به خود خیره می‌کند. شاید تصور کنید که در فصل سرما چرا باید برای سفر یک آبشار را انتخاب کنیم؟ دلیل این انتخاب حوضچه‌های آب گرم این آبشار است که دمای آن‌ها تا ۳۵ درجه می‌رسد و برای آب‌تنی مناسب است. نزدیک این آبشار بقایای یک کاروانسرای قدیمی هم وجود دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست.

سفر به مشهد

عکس از گوگل

هتل آپارتمان در مشهد از ۶۰ هزار تومان

۳- پیست اسکی پیام در آذربایجان شرقی

فصل زمستان یعنی برف و برف‌بازی. ورزش‌های هیجان‌انگیز زمستانی طرفدارهای زیادی دارد و در روزهای سرد سال پیست‌های اسکی مملو از جمعیتی است که برای تفریح و ورزش به آنجا رفته‌اند. پیست اسکی پیام در شهر تبریز یکی از جاهایی است که می‌توانید برای سفر و تفریح انتخاب کنید و لحظه‌های شادی داشته باشید.

سفرهای زمستانی

عکس از گوگل

پیست‌ها بین‌المللی ایران

۴- روستای آهار در تهران

اطراف شهر پرهیاهوی تهران روستاها و منطقه‌های دیدنی زیادی وجود دارد که به تفرجگاه تهرانی‌ها یا افرادی که به این شهر سفر می‌کنند شده‌اند. آهار یکی از روستاهایی است که در شمیرانات قصران قرار گرفته و آب‌و‌هوای تمیز و مطبوعی دارد. این روستا همان طور که در بهار، تابستان و پاییز دیدنی است در زمستان هم لباس سپیدی از برف می‌پوشد و زیبایی طبیعت را به شکل دیگری نشان می‌دهد. روستای شکرآب، ایستگاه ییلاقی آهار، امامزاده طاهر و زاهد، آبشار شکرآب و قله قلعه دختر و قصر دخترک از جاهای دیدنی این روستا به شمار می‌روند.

زمستان در تهران

عکس از گوگل

بازارگردی در ارزان‌ترین بازارهای تهران

۵- کوه‌های مریخی چابهار

برای دیدن شگفت‌انگیزترین جاذبه طبیعی در چابهار باید ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر از چابهار به سمت بندر گواتر حرکت کنید. کوه‌های عجیبی که به محض دیدن آن‌‌ها یاد فیلم‌های فضایی خواهید افتاد و محو تماشایشان خواهید شد. این کوه‌ها سفید و خاکستری رنگ‌ هستند و در شب‌ها تصویری جالب به وجود می‌آورند. این کوه‌ها بر اثر فرسایش باد و باران به این شکل درآمده‌اند.

سفر به چابهار

عکس از گوگل

خانه‌های چابهار ارزان و نزدیک دریا

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای اتاقک

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.