راهنمای سفر با کودک بیش فعال

سفر با کودک بیش فعال

کودکان بیش‌فعال ویژگی‌های خاصی دارند که کودکان عادی آن‌ها را ندارند، به همین خاطر شاید کسانی که کودک بیش فعال دارند به دلیل ویژگی‌های فرزندشان او را در منزل نگه دارند و با او به مهمانی و مسافرت نروند. اگر کودک بیش‌فعال دارید به شما توصیه می‌کنیم  این مطلب را بخوانید و بعد از آن برای سفر برنامه‌ریزی کنید تا به خودتان و کودکتان خوش بگذرد.

سفر با کودک پیش فعال

1- چالش‌هایی که کودک در سفر با آن مواجه می‌شود و شما باید درکشان کنید

غذا خوردن در رستوران، خوابیدن در فضایی نا‌آشنا و برخورد با غریبه‌ها برای کودک شما چالش به حساب می‌آيد و زندگی روزمره او متوقف می‌شود. شما باید رفتار‌های تکانشی او را درک کنید و سعی کنید به او آرامش دهید.

2- سفر می‌تواند برای کودک بیش‌فعال بسیار مفید باشد

سفر باعث کسب تجربه، متحد شدن خانواده و فکر کردن می‌شود. شاید کودکتان نسبت به سفر عکس‌العمل خوبی نشان ندهد و بخواهد آن را بی‌اهمیت نشان دهد اما در واقع این گونه نیست، او بعداً خاطرات سفر را با شوق و هیجان تعریف خواهد کرد.

سفر با کودکان

3- قبل از سفر با او گفت‌و‌گو کنید


کودکان بیش فعال به زمان بیشتری برای وفق دادن خود نیاز دارند. پس قبل از سفر حتما با کودکتان گفت‌وگو کنید.  از مقصدی که قرار است به آنجا بروید و مکان‌هایی که قرار است از آن بازدید کنید با او صحبت کنید و نظرش را راجع‌به برنامه‌ سفر بپرسید. اگر مکانی هست که فرزندتان دوست دارد به آنجا برود در صورت امکان آن را در برنامه‌هایتان جای دهید. با مشورت کردن با کودک خود حس مهم  و مفید بودن را به او القا کنید.

4- وسایل مورد علاقه و مورد نیازش را بردارید


 اسباب‌بازی‌های مورد علاقه‌‌اش را با خود به همراه داشته باشید تا در طول سفر و رسیدن به مقصد سرگرم شود. داروهای او از ضروری‌ترین موارد است، حتماً آن‌ها را در دسترس قرار دهید.

کودک پیش فعال 02

5- قبل از رفتن به مسافرت قوانینی را وضع کنید

باید و نباید‌ها را به او گوشزد کنید و بگویید سفر خطراتی به همراه دارد و وظیفه او این است که با راهنمایی‌های شما از خودش مراقبت کند. مثلاً به او بگویید که نمی‌توانید هر جایی را برای خوردن غذا انتخاب کنید و باید از بهداشت و سلامت آنجا مطمئن شوید، یا به او بگویید که نباید از غریبه‌ها چیزی بگیرد. مهم‌ترین نکته این است که در طول سفر نباید از شما دور شود.

کودک پیش فعال

سخن آخر

شما می‌توانید با رعایت نکاتی که به آن اشاره شد و سرگرم کردن کودک خود با چیزهایی که برایش جذاب است سفر خوبی را داشته باشید. به خاطر داشته باشید که لازمه سفر شما مشورت، صبوری و تعامل با یکدیگر است. امیدواریم به سفر کردن شما با کودک بیش‌فعالتان کمک کرده باشیم.

راهنمای سفر با کودک بیش فعال
5 (100%) 2 votes

درباره‌ی سارا شادمهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجاره آنلاین ویلا و اقامتگاه