شهرستان صحنه

آشنایی با مناطق دیدنی شهرستان صحنه

معرفی مناطق دیدنی شهرستان صحنه

شهر صحنه در استان کرمانشاه قرار دارد و به دلیل جاذبه‌های طبیعی کم‌نظیرش به یکی از شهرهای گردشگری این استان تبدیل شده است. این شهر آب‌و‌هوایی معتدل و کوهستانی دارد و چشمه‌های جوشانی که در آن جریان دارند سرسبزی و نشاط را به طبیعت آن بخشیده‌اند. چنانچه برای سفر به شهر صحنه نیاز به اطلاعاتی درباره جاذبه‌های گردشگری آن دارید با خواندن ادامه این مطلب همراه ما باشید. در این مطلب برایتان از مناطق دیدنی شهرستان صحنه و جاذبه های گردشگری شهرستان صحنه گفته‌ایم.

شهرستان صحنه

عکس از سایت amroolah.ir

سر‌آب دربند یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان صحنه

سر‌آب دربند منطقه‌ای خوش‌ آب‌و‌هواست که در دره‌ای زیبا، در بخش شمالی شهر صحنه، قرار دارد و به دلیل وجود چشمه‌ها و آبشارهای فراوان به مکانی سرسبز و دلپذیر تبدیل شده است. در این سر‌آب چهار چشمه قرار دارد که پس از پیمودن مسیر دره آبشاری را در قسمت جنوبی این منطقه به وجود می‌آورند و آب آشامیدنی شهر صحنه را تأمین می‌کنند. اطراف سرآب دربند پوشیده از درختان وحشی، میوه و گیاهان خودروست و در عید نوروز به یکی از پربازدیدترین مکان‌های گردشگری شهر صحنه تبدیل می‌شود.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در صحنه و نزدیک به سرآب دربند در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

گور دخمه یکی از جاهای دیدنی شهرستان صحنه

گوردخمه‌های شهر صحنه، که آرامگاه‌هایی صخره‌ای‌اند، در شمال شهر و روی کوه شوق علی ساخته شده‌اند. برخی از کارشناسان عقیده دارند این گوردخمه‌ها متعلق به دوران ماد‌هاست و برخی دیگر قدمت آن‌ها را متعلق به دوران هخامنشیان می‌دانند. داخل این گوردخمه‌ها قبر‌هایی وجود دارد و ساکنان منطقه بر این باورند که این قبرها متعلق به کیکاووس، فرهاد و شیرین است. این اثر تاریخی در ارتفاع ۵۰ متری بالاتر از سطح رودخانه ساخته شده و ارتفاعی بیشتر از ۵۰ متر دارد. جلوی این بنا یک ایوان کوچک قرار دارد که در اطراف آن دو ستون سنگی بنا شده است.

گور دخمه

عکس از گوگل

منطقه امروله و دالاخانی

امروله و دالاخانی دو کوه مرتفع در منطقه حفاظت‌شده‌ شهر صحنه‌اند و نام این منطقه از این دو کوه گرفته شده است. امروله از دو بخش امرو و له تشکیل شده است؛ امرود به معنی گلابی وحشی و له به معنی کوچک است، چون این منطقه پوشیده از درخت‌های امرود است این نام را برایش انتخاب کرده‌اند. کوه دالاخانی یکی از کوه‌های رشته‌کوه زاگرس است که پوشش گیاهی سرسبز و چشمه‌های آب فراوانی دارد. در منطقه حفاظت‌شده و شکار ممنوع امروله و دالاخانی حیواناتی مانند پلنگ، گربه‌ وحشی، سیاه‌گوش، روباه و کفتار زندگی می‌کنند.

منطقه امروله و دالاخانی

عکس از سایت azhkahan.com

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر صحنه

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در صحنه و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.