مکان های گردشگری و جاذبه های توریستی و تفریحی انزلی

مکان های گردشگری و جاذبه های توریستی و تفریحی انزلی

معرفی شهر انزلی

شهر انزلی در استان گیلان قرار دارد. این شهر به لحاظ داشتن بندر یکی از شهرهای مهم تجاری و گردشگری است. بندر انزلی را به‌عنوان دروازه ایران و اروپا می‌شناسند. سفر به شهر انزلی از سفرهای به‌یاد‌ماندنی است. اگر قصد سفر به این شهر دیدنی را دارید می‌توانید با اجاره آپارتمان مبله در انزلی بار سفر را ببندید و راهی شوید. موج شکن‌ها، ساحل زیبای خزر و بازارهای محلی تعدادی از جاذبه‌های گردشگری شهر بندری انزلی‌اند که دیدنشان را نباید از دست بدهید.

معرفی شهر انزلی

جاذبه گردشگری تالاب انزلی

تالاب بین‌المللی انزلی نه تنها در ایران بلکه در دنیا شناخته شده است. طبیعت زیبا و چشم‌نواز تالاب انزلی مقصد بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است. نیلوفرهای آبی و نیزارها منظره‌ای چشم‌نواز خلق کرده‌اند که جزء کوچکی از زیبایی‌های تالاب است. وجود آب شیرین در تالاب باعث شده است پرندگان مهاجر و محلی این مکان را به‌عنوان زیستگاه خود انتخاب کنند. قایق‌سواری در تالاب امکان گردشگری در طول آن را ایجاد کرده است.

جاذبه گردشگری تالاب انزلی

جاذبه توریستی سرخانکل

تالاب سرخانکل جزئی از تالاب بزرگ انزلی و از مناطق حفاظت شده محیط زیست است. برای رسیدن به دشت لاله‌های دریایی باید از سرخانکل گذشت. حضور گیاهان دیگری مانند سه‌کوله و آزولا جلوه خاصی به منطقه بخشیده است. سرخانکل در زمستان میزبان پرندگان مهاجر است و به دلیل وجود نیلوفرهای آبی این تالاب محل مناسبی برای تخم‌گذاری پرستوهاست.

جاذبه توریستی سرخانکل

جاذبه توریستی و تفریحی بلوار ساحلی انزلی

تماشای موج‌شکن‌ها، بارگیری کشتی‌ها، ماهیگیری صیادان، پیاده‌روی در کرانه ساحل و صدها تجربه لذت‌بخش دیگر با رفتن به بلوار ساحلی انزلی امکان‌پذیر است. بلوار ساحلی قدمت بسیار زیادی دارد، طراحی و ساخت آن به سبک روسی و اروپایی است. گشت‌و‌گذار در بلوار ساحلی انزلی سفر به شهر انزلی را به خاطره‌ای خوش تبدیل خواهد کرد.

اگر به گردش در شهرهای اطراف انزلی علاقه دارید به مکان های گردشگری و جاذبه های توریستی و تفریحی رشت هم سری بزنید که حضور و وقت‌گذرانی در آن‌ها یک تجربه به‌یادماندنی است. 

جاذبه توریستی و تفریحی بلوار ساحلی انزلی

حافظیه در انزلی

در سال ۱۳۱۱ به سفارش شهرداری انزلی بنایی با عنوان ترنم موسیقی در مجاورت شهرداری این شهر ساخته شد. این بنا محل برگزاری کنسرت‌ها و جشن‌های شهر انزلی است. شباهت بنای ساختمان ترنم موسیقی به حافظیه شیراز باعث شده که این مکان به حافظیه انزلی معروف شود. ساختمانی با ظرافت‌های معماری در کنار ساختمان قدیمی شهرداری از جاذبه‌های دیدنی و آثار ملی شهر انزلی است.

حافظیه در انزلی

مناره انزلی، فانوس دریایی خزر

ساختمان قدیمی مناره انزلی که در میان شهر خودنمایی می کند از بناهای قدیمی شهر است که در دوران فتحعلی‌شاه ساخته شده. در گذشته از این ساختمان برای راهنمایی کشتی‌ها به‌عنوان فانوس دریایی استفاده می‌شده است. این مناره در حال حاضر با نام برج ساعت شناخته می‌شود و به نوعی نماد شهر انزلی است. برج ساعت از جاذبه‌های تاریخی و دیدنی این شهر است که هنوز هم ساعت را دقیق نشان می‌دهد.

مناره انزلی، فانوس دریایی خزر

اجاره ویلا در انزلی ارزان و راهنمای اجاره سوئیت،‌ آپارتمان مبله و خانه برای اقامت

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در بندرانزلی ارزان و با قیمت مناسب و اجاره آپارتمان مبله، سوئیت و خانه می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.