مکان های گردشگری و جاذبه های توریستی و تفریحی صومعه سرا

مکان های گردشگری و جاذبه های توریستی و تفریحی صومعه سرا

معرفی شهر صومعه‌ سرا

صومعه سرا از شهرهای استان گیلان است که از روستاهای سرسبز تشکیل شده است. شالیزارهای زیبای برنج و باغ‌های چای جزو اولین منظره‌های چشم‌نواز صومعه‌سرا هستند. صومعه‌سرا یکی از راه‌های دسترسی به تالاب بین المللی انزلی است. راه رسیدن به تالاب از چندین روستا با طبیعتی بکر می‌گذرد که خودش از جاذبه‌های گردشگری و سفر به شهر صومعه سرا است.

معرفی شهر صومعه‌ سرا

جاذبه گردشگری روستای تنیان

منطقه ییلاقی تنیان از مناطق گردشگری شهر صومعه‌سرا است. تنیان جلگه‌ای سرسبز در میان سه قله کوه است، آب‌و‌هوای مطبوع، چشمه‌ها و غارهای طبیعی که در این منطقه وجود دارند، همگی از جاذبه‌های پر بازدید روستای تنیان هستند. یکی از امتیازات روستای تنیان، حضور تالابی زیبا و بکر است. اطراف تالاب پوشیده از شالیزارهای برنج و درختان میوه‌های جنگلی است.

جاذبه گردشگری روستای تنیان

عکس از خبرگزاری تسنیم

جاذبه توریستی پل گازروبار

صومعه‌سرا نیز مانند تمام شهرهای ایران دارای پیشینه تاریخی است. پل تاریخی گازروبار یادگاری از دوران صفویه در این شهر است که در دوران قاجار مرمت شده است. بنای زیبای پل آجری گازروبار در کنار رود و طبیعت صومعه‌سرا تلفیق زیبایی را به وجود آورده است. محل بنای پل مورد توجه گردشگران برای عکاسی و ثبت خاطرات سفر به صومعه‌سرا است.

جاذبه توریستی پل گازروبار

جاذبه توریستی و تفریحی یکشنبه‌ بازار صومعه سرا

بازارهای محلی بدون شک از جاذبه‌های دلنشین و مقصد گردشگری تمام شهرها هستند. گردش و پیاده‌روی در یکشنبه بازار صومعه‌سرا، سرشار از حال‌و‌هوایی خوش است. ماهی‌های تازه، سبزی‌های خوش عطر محلی، بوی غذاهای خیابانی و طعم ترشی‌های خانگی همگی از جاذبه‌های دل‌فریب بازار محلی صومعه‌سرا است.

جاذبه توریستی و تفریحی یکشنبه‌ بازار صومعه سرا

عکس از masalnews.ir

هفت‌دغنان، کلبه‌ای وهم آلود در جنگل

جنگلی بی‌نهایت بکر و خاص در صومعه‌سرا قرار دارد که هیچ‌کدام از اهالی روستاهای اطراف شب‌ها را آنجا نمی‌مانند. در دل این جنگل رازآلود منطقه ای با نام هفت‌دغنان وجود دارد، همینطور کلبه‌ای در این منطقه وجود دارد که به کلبه وحشت شهرت یافته است. شنیده‌ها و گفته‌ها درباره این کلبه شبیه فیلم‌های سینمایی و ترسناک است، البته در این مورد به‌خصوص داستان‌های این کلبه ترسناک واقعی است. روستای هفت‌دغنان، روستایی پر از افسانه‌های عجیب است.

 

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر صومعه سرا

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در صومعه سرا و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.