مکان های گردشگری و جاذبه های توریستی و تفریحی فریمان

معرفی شهر فریمان

شهر فریمان در استان خراسان رضوی قرار دارد. تپه‌ها و محوطه‌های تاریخی فریمان نشانگر قدمت چند هزار ساله این شهرند. اطراف فریمان را رشته‌کوه‌های بلندی از جمله کوه‌ دال، کوه وقاری و کوه یخی فراگرفته‌اند.  

معرفی شهر فریمان

جاذبه گردشگری باغ ملی فریمان

باغ ملی فریمان با وسعتی در حدود ۹هکتار از بزرگ‌ترین پارک‌های ملی استان خراسان رضوی است. این باغ به دلیل داشتن طراحی زیبا جزو زیباترین پارک‌های ایران هست. داخل باغ عمارتی دو طبقه قرار دارد که هم‌زمان با خود باغ ساخته شده است. طراحی باغ ملی فریمان برگرفته از باغ‌های سنتی ایرانی است. این باغ مکان مناسبی برای تفریح و استراحت اهالی شهر و مسافران است.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در فریمان و نزدیک به باغ ملی در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

جاذبه گردشگری باغ ملی فریمان

جاذبه توریستی آب گرم شاهان گرماب

آب گرم شاهان گرماب در شهر سفید‌سنگ از توابع فریمان قرار دارد. آب گرم شاهان علاوه‌بر خاصیت درمانی بی‌نظیرش تنها آب گرم قابل آشامیدن در ایران است. آب این چشمه برای درمان بیماری‌هایی از قبیل روماتیسم، آرتروز، دردهای عصبی و بیماری‌های پوستی مفید است. آب بی رنگ و بوی این چشمه گوگرد، آمونیاک و شوره ندارد. براساس کتیبه‌ای که داخل ساختمان آب گرم شاهان گرماب وجود دارد این مکان به دستور شاه سلیمان صفوی ساخته شده است.

جاذبه توریستی آب گرم شاهان گرماب

جاذبه توریستی و تفریحی زرکک

روستای زرکک در شهر فریمان قرار دارد. این روستا بین دو رشته‌کوه یخ‌آبی و قطار‌النگ قرار گرفته است و آب‌و‌هوای بسیار مطبوعی دارد. چشمه‌های متعددی که در بستر این روستا در جریان هستند طبیعتی سرسبز و زیبا را به وجود آورده‌اند. روستاهای تکاب و عباس‌آباد از دیگر روستاهای شهر فریمانند که بسیار دیدنی‌اند.

جاذبه توریستی و تفریحی زرکک

جاذبه تاریخی رباط فریمان

رباط فریمان کاروان‌سرایی قدیمی است که در یکی از راه‌های فرعی جاده ابریشم ساخته شده است. این بنای تاریخی متعلق به دوران صفوی و شامل حجره‌ها، هشتی، اسطبل، بارانداز، حیاط و ایوان ورودی است. در نمای بیرونی بنا چهار برج نیز قرار دارد.

جاذبه تاریخی رباط فریمان

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر فریمان

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در فریمان و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.