برترین پیست های اسکی ایران

۱۰ تا از برترین پیست های اسکی در ایران

بهترین پیست های ایران

برترین پیست های اسکی ایران

عکس از گوگل

با شروع فصل سرما ورزش‌ها و تفریح‌های مخصوص این روزها هم شروع می‌شوند. یکی از مفرح‌ترین ورزش‌ها در روزهای برفی و سرد اسکی است. البته اگر اهل اسکی نیستید باز هم می‌توانید با رفتن به پیست‌ های اسکی ایران در شهرهای مختلف از بازی و ورزش در برف لذت ببرید. همان طور که می‌دانید ایران کشور بزرگی است و تنوع آب‌و‌هوایی در آن باعث شده است که حتی در شهرهای گرمسیری مثل یزد و اراک هم پیست اسکی داشته باشیم. اگر باورتان نمی‌شود که در شهرهای گرمسیر منطقه‌ای برای برف‌بازی و اسکی وجود دارد این مطلب را بخوانید تا با آن‌ها آشنا شوید.

بهترین اقامتگاه‌های منطقه‌های برفی در ایران

پیست های اسکی ایران

عکس از گوگل

۱. پیست اسکی دیزین

دیزین ۲۳ پیست اسکی دارد و یکی از مهم‌ترین پیست‌های اسکی در خاورمیانه و ایران است. در این پیست مسابقه‌های بین‌المللی برگزار می‌شود و عنوان بین‌المللی دارد. تله اسکی، تله سیژ و تله کابین از تفریح‌های زمستانی این مجموعه است. در تابستان‌ها هم محل خوبی برای انجام ورزش‌هایی مثل تیراندازی با کمان، دوچرخه‌سواری در کوهستان و کایت سواری است. این پیست در شهر کرج قرار دارد.

اجاره خانه ارزان در دیزین

پیست دیزین در کرج

عکس از گوگل

۲. پیست اسکی آبعلی

پیست آبعلی یکی از قدیمی‌ترین پیست‌های ایران است که در ۷۵ کیلومتری تهران قرار دارد. در این منطقه ۵ پیست کنار همدیگر قرار دارند و در در کدام آن‌ها تله اسکی و تله کابین وجود دارد. 

شمشک یکی از محبوب‌ترین پیست‌های اسکی

پیست آبعلی

عکس از گوگل

۳. پیست اسکی پولادکف

پیست اسکی پولادکف که دومین پیست اسکی ایران از نظر وسعت است در شهر سپیدان و در ۸۰ کیلومتری شیراز قرار دارد. این پیست در طول چهار فصل قابل استفاده است و در آن امکاناتی مثل تله کابین، تله اسکی، فروشگاه لوازم اسکی و آموزشگاه اسکی قرار دارد. 

پیست پولادکف

عکس از گوگل

۴. پیست اسکی خوشاکو

پیست اسکی خوشاکو در ۳۰ کیلومتری ارومیه و منطقه راژان قرار دارد. این پیست در کوه‌های پرشیب ارومیه قرار دارد و با توجه به پوشش گیاهی در تابستان‌ها هم امکان اسکی روی چمن در آن وجود دارد. این پیست در بیشتر فصل‌های سال فعال است و امکانات کافی برای اسکی را دارد.

پیست خوشاکو

عکس از گوگل

۵. پیست اسکی چلگرد

پیست چلگرد یکی از پیست‌های بزرگ ایران است که در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد و از سال ۱۳۵۴ تا کنون فعالیت می‌کند. تونل و آبشار کوهرنگ در نزدیکی این پیست قرار دارند و از جاهای دیدنی در شهرکرد هستند که می‌توانید از آن‌ها هم بازدید کنید.

ارزان‌ترین اقامتگاه‌های کوهرنگ 

پیست چلگرد

عکس از گوگل

۶. پیست اسکی سهند

پیست اسکی سهند در شهر تبریز است و با این شهر در حدود ۳۰ دقیقه فاصله دارد. این پیست در طول ۶ ماه پر از برف است و عمق برف‌ها به نزدیک ۴ متر هم می‌رسد اما خطر سقوط بهمن ندارد. 

بهترین تفریحات زمستانی

پیست اسکی سهند

عکس از گوگل

۷. پیست اسکی نسار

پیست اسکی نسار یا بیجار در استان کردستان و روی دامنه کوه نسار قرار دارد. در این پیست اسکی با قیمتی مناسب آموزش داده می‌شود و یکی دیگر از مزایای پیست بیجار نزدیکی با مرکز شهر است. هتل، پارکینگ، اسکی روی چمن و تله سیژ از امکانات این پیست است.

پیست اسکی نسار

عکس از گوگل

۸. پیست اسکی آلوارس

پیست اسکی آلوارس در دامنه‌های کوه سبلان و ۲۴ کیلومتری شهر سرعین قرار دارد. این پیست در ۶ تا ۸ ماه از سال برفی است و امکان اسکی در آن وجود دارد. در روزهایی هم که این منطقه برفی نیست کوهنوردی و طبیعت‌گردی در آن از ورزش‌های مناسبی است.

هتل آپارتمان مبله و ارزان در سرعین

پیست اسکی آلوارس

عکس از گوگل

۹. پیست اسکی کاکان

پیست اسکی کاکان که به پیست اسکی دنا هم شناخته می‌شود در ۱۸ کیلومتری شهر یاسوج قرار دارد و از پیست‌های بزرگ ایران است. تله اسکی بشقابی، پیست کوب و آموزش اسکی از امکانات این پیست است. بهترین زمان استفاده از پیست دنا فصل زمستان و روزهای اول بهار است.

پیست اسکی کاکان

عکس از گوگل

۱۰. پیست اسکی سخوید

این پیست اسکی در شهر یزد و در دامنه‌های کوه تفت قرار دارد. منطقه سخوید یکی از منطقه‌های ییلاقی یزد است و در فصل زمستان با شروع بارش برف پیست این منطقه فعالیتش را شروع می‌کند. در این پیست مردم بیشتر با تیوب بازی می‌کنند و ابزار اسکی در آن خیلی دیده نمی‌شود.

اقامتی بی‌دردسر در تفت

پیست اسکی سخوید

عکس از گوگل

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای اتاقک

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.