معرفی شهر

معرفی جاهای دیدنی شهرستان سامان

آشنایی با جاذبه های گردشگری سامان

شهر سامان در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد. این شهر به دلیل اینکه نزدیک به زاینده‌رود قرار گرفته مستعد کشاورزی و باغداری است و پل‌های زیادی در آن ساخته شده است که برخی از آن‌ها از آثار تاریخی شهر سامان‌اند. عمان سامانی، شاعر معروف ایرانی و نویسنده کتاب گنجینه‌ الاسرار، در شهر سامان متولد شده بود. در ادامه از جاذبه های گردشگری سامان و جاهای دیدنی سامان برایتان بیشتر می‌گوییم.

سامان
عکس از گوگل

پل هوره یکی از جاهای دیدنی سامان

هوره شهری کوهستانی از توابع سامان است که قدمتش به ۷۰۰ سال پیش باز می‌گردد. دشت‌های پر از گل، دامنه‌های کوه‌ها، باغ‌های میوه و چمنزارها از جاذبه‌های طبیعی این شهرند. مهم‌ترین جاذبه طبیعی شهر هوره زاینده‌رود است که در قسمت شرقی آن جریان دارد. پل هوره از پل‌های تاریخی است که در سال ۱۳۳۷ در مسیر زاینده رود و روی خرابه‌های پل قدیمی، که در دوران صفویه ساخته شده بود، با استفاده از سنگ بنا شد. پل هوره در سال ۱۳۹۰ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در سامان و نزدیک به پل هوره در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

پل هوره
عکس از گوگل

پل زمانخان

پل زمانخان یکی از مهم‌ترین آثار تاریخی شهر سامان است که در دوره صفویه ساخته شده و به دلیل منظره‌های زیبایی که در کنار رودخانه زاینده‌رود و این پل قرار دارد گردشگران زیادی به این مکان جذب می‌شوند. این پل روی تخته‌سنگی بنا شده است و ۳۰ متر طول و ۱۳ متر ارتفاع دارد. پایه‌های سنگی پل نقش موج‌شکن داشته است و در هنگام طغیان رودخانه از بنای پل محافظت می‌کرده. این پل در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

پل زمانخان
عکس از گوگل

روستای سوادجان

روستای سوادجان، که به دالان‌های تاریخی‌اش معروف است، در شهر سامان قرار دارد. دالان‌های سرپوشیده این روستا قدمتی ۶۰۰  ساله دارند و به طول یک کیلومتر روی گذرگاه‌ها ساخته شده‌اند. به غیر از این دالان‌ها جاذبه‌های طبیعی مانند زاینده‌رود، باغ‌های میوه و دشت‌های پهناور این روستا را به یکی از مهم‌ترین منطقه‌های گردشگری شهر سامان تبدیل کرده‌اند.

روستای سوادجان
عکس از گوگل

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر سامان

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در سامان و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. خیلی زیبا بود. مطالب شما بسیار جامع و کاملن خانوم شریفی عزیز😍😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا