نکات آموزشی سفرچه جوری سفر برم؟

سفر به شمال در زمستان؛ نکات و هر آن‌چه باید بدانید!

بیشتر کسانی که تصمیم می‌گیرند برای گردش و خوش‌گذرانی به شمال بروند، معمولا فصل بهار و تابستان را انتخاب می‌کنند. حتا فصل پاییز هم با توجه به آب‌وهوا و برگ زرد درختان ویژگی‌های خاص خودش را دارد و گردشگران بسیاری را به‌سوی شمال می‌کشاند. ولی فصل زمستان تنها فصلی است که مسافر زیادی به خودش نمی‌بیند. به دلیل هوای سرد، جاده‌های کوهستانی خشن، برف و بسته شدن راه‌ها مردم آن‌قدرها هم طرفدار این فصل نیستند و حتا فکر سفر به شمال در زمستان هم به سرشان نمی‌زند.

با وجود این، بسیاری از مردم به دلایل گوناگون، از جمله کار، بازدید اقوام و… مجبور می‌شوند در این فصل سفید و سرد راهی شمال شوند. همچنین اگرچه بیشتر مردم فصل‌های گرم و سرسبز را ترجیح می‌دهند، ولی عده‌ای هم نمی‌توانند بیخیال طبیعت یک‌دست سفید، درختان پوشیده از برف، کوه‌های یخی، یا ساحلی که لباس برفی به تن کرده و شن‌های خود را پوشانده، شوند. به همین دلیل تصمیم می‌گیرند در زمستان، با وجود همه‌ دردسرهایش، به شمال سفر کنند.

نکات مهم در زمان سفر به شمال در زمستان:

در این نوشته می‌خواهیم بایدها و نبایدهای سفر به شمال در زمستان را بررسی کنیم. اگر این فصل زیبا و سرد را برای رفتن به شمال انتخاب کرده‌اید، در ادامه با اتاقک همراه باشید تا نکات مهمی را به‌تان معرفی کنیم.

نکات مهم در زمان سفر به شمال در زمستان

بررسی خودرو پیش از هر کار دیگری!

البته خودتان هم می‌دانید که این نکته تنها مختص سفر به شمال در زمستان نیست و شما پیش از هر سفری باید خودروی خود را بررسی کنید. ولی زمستان، با توجه به شرایط آب‌وهوا و جاده‌ها، خطرات بیشتری به دنبال دارد و در نتیجه باید حواس‌تان بیشتر جمع باشد.

پیش از آن که دل را به دریا بزنید و راهی شمال شوید، حتما مطمئن شوید خودرو از دید فنی، کیفیت و سالم بودن چرخ‌ها، داشتن ضدیخ و برف‌پاک‌کن کاملا بدون عیب و ایراد باشد. همچنین خیال‌تان را از سیستم گرمایشی نیز مطمئن کنید تا سفری ایمن، راحت و لذت‌بخش برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید.

اگر مشکلی در خودروتان وجود داشت، آن را نادیده نگیرید و سریع برای برطرف کردنش اقدام کنید. زیرا گیر افتادن در جاده‌های شمال، آن هم در فصل سرد زمستان، مشکلات فراوانی را به دنبال خواهد داشت. پس پیش از هر چیزی حتما این نکته را در نظر داشته باشید.

همراه داشتن وسایل ایمنی

پیروی مورد پیشین، اگر خیال‌تان از بابت ایمن و سالم بودن خودرو راحت شد، سپس به سراغ وسایل مورد نیاز درون خودرو بروید. وسایل و ابزارهایی مانند زنجیر چرخ، بطری آب، غذاهای خشک و مقوی، لباس گرم، پتو، چراغ قوه و… حتما باید در خودروی کسانی که می‌خواهند راهی سفر به شمال در زمستان شوند، باشد.

پیش از این، در نوشته‌ی «چه چیزهایی باید در سفر به همراه داشته باشید؟» به‌طور مفصل درباره‌ی این وسایل سخن گفته‌ایم. یکی دیگر از بایدهای سفر به شمال در زمستان، خواندن این نوشته و رعایت کردن نکاتی است که پیشتر گفته‌ایم.

 

اجاره ویلا در شمال با اتاقک

حواس‌تان به برف و بوران باشد

مورد بعدی از نکات مهم سفر به شمال در زمستان، بررسی هواشناسی و پیش‌بینی آب‌وهوای مقصد است. اگر شهر مقصد شما برفی و یا طوفانی بود، پیشنهاد می‌شود سفرتان را به تعویق بیاندازید تا نگران وضعیت بدجاده‌ها نباشید.

هنگام بارندگی و مه‌گرفتگی، که یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد جاده‌های شمالی در زمستان است، باید بتوانید جاده را به‌خوبی ببینید و مشکلی در رانندگی نداشته باشید. به همین دلیل باید حواس‌تان به خودروتان باشد. در مورد نخست هم گفتیم حتما خودروی خود را بررسی کنید. برخی از امکانات خودرو از جمله مه‌شکن، گرم‌کن شیشه‌ها و برف‌پاک‌کن‌ها اهمیت خود را در آب‌وهوای سرد و بارانی نشان می‌دهند. پس حتما به آن‌ها دقت داشته باشید.

در طول سفر به شمال در زمستان اگر دیدید شیشه‌ها یخ زدند، حتما کنار جاده توقف کنید و یخ‌ها را به‌کلی از میان ببرید. اگر دیدید جاده یخ‌زده و لغزنده‌ است، حتما به سراغ زنجیر چرخ بروید. در آخر، رانندگی ایمنی داشته باشید، آهسته برانید، فاصله خود را با خودروهای دیگر حفظ کنید و همچنین انرژی کافی داشته باشید و خواب‌آلود نباشید.

اجاره ویلا در شمال با اتاقک

اکنون زمان آن رسیده یکی از مهم‌ترین نکات سفر به شمال در زمستان را بررسی کنیم. سفر کردن و رفتن به شهرهای گوناگون، جست‌وجوی اقامت‌گاه در آن شهرها و بالاخره پیدا و اجاره کردن‌شان می‌تواند تا اندازه‌ای لذت‌بخش و هیجان‌انگیز باشد. ولی فصل زمستان هرگز دوست خوبی برای این کارهای لذت‌بخش نخواهد بود!

بدون شک اگر در این روزهای سرد به مقصد برسید و تازه بخواهید دنبال اجاره خانه و اقامت‌گاه بگردید، سفرتان را بسیار خسته‌کننده و خاطرات‌تان را نیز حسابی تلخ خواهید کرد. پیشنهاد ما به شما این است که وارد سایت اتاقک شوید و به‌صورت آنلاین اقامت‌گاه‌های متنوع ما را اجاره کنید.

ما در اتاقک پیشنهادهای گوناگونی برای سفر به شمال در زمستان داریم؛ برای نمونه می‌توانید به صفحه‌ی «اجاره ویلا شمال» بروید و ویلاهای مناسب شمال را ببینید و هر کدام را که پسندید، اجاره کنید. همچنین ما بخشی به نام «اقامت‌گاه‌های پاک» نیز داریم که گزینه‌ی بسیار مناسبی برای روزهای کرونایی است.

افزون‌بر این، برای دیدن ویلاهای سایر شهرها تنها کافی ست نام شهر را در بخش فیلترهای جست‌وجو وارد کنید و برای نمونه «اجاره ویلا در رامسر» را ببینید.

سفر به شمال در زمستان و اجاره ویلا در شمال

نکات مهم دیگری که باید بدانید!

اکنون که نکات اصلی سفر به شمال در زمستان را بررسی کرده‌ایم، می‌خواهیم چند نکته‌ی کاربردی دیگر نیز برای‌تان بیاوریم. مواردی که در ادامه می‌بینید، فهرست کاملی از نکاتی است که هنگام سفر به شمال در زمستان باید رعایت کنید. پس با دقت آن‌ها را بخوانید و در نظر داشته باشید.

 1. پیش‌بینی‌های آب‌وهوایی را بررسی کنید.
 2. آهسته و ایمن برانید.
 3. وضعیت ترافیک و جاده‌ها را در نظر داشته باشید.
 4. برنامه‌های سفرتان، مقصد، مدت سفر و… را تنظیم کنید.
 5. داشتن یخ‌شکن را فراموش نکنید.
 6. شارژر و باتری همراه‌تان باشد.
 7. کیت لوازم اضطراری خودرو به همراه داشته باشید.
 8. لاستیک‌ها، برف‌پاک‌کن و سیستم گرمایشی خودرو را بررسی کنید.
 9. زنجیر چرخ یادتان نرود.
 10. پیش از رانندگی استراحت کنید. در صورت احساس خستگی، از رانندگی دست بکشید.
 11. با اتاقک در شمال ویلا اجاره کنید.
 12. نوشته‌های وبلاگ اتاقک را بخوانید.
 13. از سفرتان لذت ببرید!

سخن نهایی

اغلب افراد تصور می‌کنند فصل زمستان طبیعت زیبایی خاصی ندارد. اما جنگل‌های شمال در فصل زمستان زیبایی خاصی به خود می‌گیرید. البته سفر به شمال در زمستان نیاز به رعایت الزامات بسیاری دارد. به ویژه که در فصل زمستان برخی مسیرها به دلیل بارش برف یا ریزش کوه یا حتی بهمن بسته می‌شود. اما با این وجود نمی‌توان سفر به شمال در زمستان را نادیده گرفت و بسیاری از افراد که از برف لذت می‌برند، این فصل را برای سفر انتخاب می‌کنند. شما سفر در زمستان را دوست دارید؟

5/5 - (3 امتیاز)
اتاقک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا