گنبد کاووس

شهر گنبد کاووس کجاست ؟ معرفی دیدنیهای گنبد کاووس

شهر گنبد کاووس کجاست ؟

شهر گنبد کاووس کجاست ؟ گنبد کاووس در استان گلستان قرار دارد و از شهرهای بزرگ و قدیمی این استان است. عنصرالمعالی کیکاووس ، دانشمند و نویسنده کتاب قابوس‌نامه، در این شهر زندگی می‌کرد. با سفر به شهرستان گنبد کاووس با جاذبه‌های تاریخی و طبیعت زیبای این شهر بیش از پیش آشنا خواهید شد. شهر جدید گنبد در سال ۱۳۰۵هجری شمسی توسط کارشناسان آلمانی بنابر اصول شهر‌سازی مدرن ساخته شده است. اگر قصد سفر به گنبد کاووس را دارید می‌توانید با اجاره سوئیت در مینودشت که به این شهر نزدیک است یک محل اقامت مناسب از اتاقک رزرو کنید. در ادامه از دیدنی‌های گنبد کاووس و جاذبه های گردشگری گنبد کاووس بیشتر می‌گوییم.

گنبد کاووس

عکس از سایت www.golestanchto.ir

تالاب آلماگل یکی از جاذبه های گردشگری گنبد کاووس

آلماگل در گویش محلی به معنی دریاچه سیب است. این تالاب زیبا در نزدیکی شهرستان گنبد کاووس قرار دارد. آب شیرین دریاچه از رودخانه اترک تأمین می‌شود. به دلیل وجود مواد معدنی در آب آلماگل، این تالاب به زیستگاه مناسبی برای پرندگان بومی و مهاجر تبدیل شده است. پوشش گیاهی این تالاب از نی است و جنگل‌های گز در انتهای آن  قرار دارند. تالاب آلماگل به همراه تالاب‌های آجی‌گل و آلاگل در سال ۱۹۷۵ میلادی در کنوانسیون رامسر ثبت جهانی شده‌اند.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در گنبد کاووس و نزدیک به آلماگل در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

برج گنبد کاووس یکی از دیدنیهای گنبد کاووس

میل و مناره‌ها در گذشته برای راهنمایی مسافرها و کاروان‌ها ساخته می‌شد. میل گنبد یا گنبد قابوس از بلندترین برج‌های تمام آجری جهان است که در شهر گنبد کاووس قرار دارد. این گنبد در سال ۳۷۵ هجری شمسی به دستور قابوس‌بن وشمگیر ساخته شده است. دور برج کتیبه‌هایی در دو ردیف نوشته شده است که سال ساخت و نام شاهی که دستور ساخت آن‌ را داده است را مشخص می‌کند. در بنای برج تزیین خاصی دیده نمی‌شود اما ساختار و طرح کلی بنا زیبا و چشمگیر است. کل ساختمان میل گنبد از آجر و ساروج ساخته شده و در برابر حوادث طبیعی بسیار مستحکم است.

برج گنبد کاووس

عکس از گوگل

روستای آق بند

روستای آق‌ بند از توابع شهر گنبد کاووس است و منظ‌ره‌های بکر و چشم‌نواز بسیاری دارد. تپه‌های اطراف روستا سرسبزند و مکان مناسبی برای گله‌داران و تغذیه دام‌هایشان است. مهم‌ترین جاذبه دیدنی این روستا منطقه صدف کوهی یا لوماشل است که از رسوب فسیل‌های صدف‌ها و مرجان‌ها تشکیل شده. این منطقه به دلیل اینکه از دوره سوم زمین‌شناسی به جا مانده بسیار مهم است. فروردین ماه بهترین زمان سفر به روستای آق‌ بند است.

یکی از مکان‌هایی که پیشنهاد می‌کنیم بازدید از آن را در سفر به گنبد کاووس از دست ندهید آبشار کبودوال تنها آبشار خزه‌ای ایران در علی آباد کتول است.

روستای آق بند

عکس از سایت kasebeamin.ir

اجاره خانه در گنبد کاووس و راهنمای اجاره روزانه ویلا، سوئیت ارزان و آپارتمان مبله برای اقامت

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره خانه در گنبد کاووس یا اجاره روزانه ویلا، سوئیت ارزان و آپارتمان مبله می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.