معرفی شهر

معرفی جاهای دیدنی و گردشگری تفرش

آشنایی با دیدنی های تفرش

شهر تفرش در قسمت شرقی استان مرکزی قرار دارد و به دلیل قرار گرفتن در منطقه کوهستانی در فصل تابستان آب‌و‌هوای معتدلی دارد. سابقه سکونت در این منطقه به دوران مادها برمی‌گردد و با توجه به آیین زرتشتی و گبری، که بین ساکنان آن رواج داشت، نام قدیم این شهر گبرش بود. سفر به شهرستان تفرش و آشنایی با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی آن خالی از لطف نیست. در ادامه این مطلب بیشتر از جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی تفرش می‌گوییم. با ما همراه باشید.

آشنایی با دیدنی های تفرش
عکس از گوگل

آبشار قطره باران یکی از جاهای دیدنی تفرش

طبیعت تفرش به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد، بسیار منحصر به فرد و زیبا است. در میان طبیعت تفرش، چشمه‌ها و آبشارهای بسیار دیده می‌شود که هر کدام به یکی از جاهای دیدنی تفرش تبدیل شده‌اند.

آبشار قطره باران یا آبشار کوه باران در ۳۰ کیلومتری شمال غرب شهرستان تفرش قرار دارد. اطراف این آبشار،که در یک دره سرسبز قرار گرفته، پوشیده از گیاه پرسیاوش است و منظره‌ای تماشایی را به وجود آورده. ریزش آب قنات بر روی گیاهان اطراف آبشار فضایی روح‌بخش را در دل بیابان‌ها برای گردشگران ایجاد کرده است. به‌تازگی در این مکان پلکانی به سمت آبشار و سرویس بهداشتی ساخته شده است.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در تفرش و نزدیک به آبشار قطره باران در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

آبشار قطره باران یکی از جاهای دیدنی تفرش
عکس از گوگل

چشمه آب معدنی گراو

یکی از جاهای دیدنی تفرش، چشمه‌های آب معدنی گراو است. این چشمه‌ها در پنج کیلومتری تفرش و در میان دو روستای کبوران و طراران قرار دارند.

چشمه‌های گراو از چند قسمت تشکیل می‌شوند که از هر قسمت آب به صورت جوشش از زمین خارج می‌شود. در برخی قسمت‌ها، آب همراه با مقدار زیادی گاز کربنیک خارج می‌گردد و گفته می‌شود آب این چشمه فواید زیادی دارد. از جمله باعث تسکین درد، موجب باز و بسته شدن عروق، افزایش جریان خون پوستی و قرمز شدن پوست، کاهش موقتی فشار خون و آهسته شدن نبض می‌شود.

منطقه شکار ممنوع بازرجان

منطقه شکار ممنوع بازرجان منطقه‌ای کوهستانی است که در شمال شرق تفرش قرار دارد. در این منطقه رودخانه قره‌چای و ۲۹ چشمه آب جریان دارد و ۵ چشمه به‌عنوان آبشخور برای حیوانات قابل استفاده است. ۲۸ گونه پستاندار در این منطقه زندگی می‌کنند که مهم‌ترین آن‌ها گرگ، گراز، کفتار، میش، بز، کل و قوچ‌اند. پوشش گیاهی این منطقه شامل گیاهان علفی، بوته‌ای، درختچه‌ای و درختی می‌شود.

منطقه شکار ممنوع بازرجان
عکس از گوگل

غار امجک

یکی دیگر از شگفتی‌های طبیعت تفرش، غارهای طبیعی تفرش است. غار امجک در شمال غربی این شهر در ارتفاع ۱۹۰۰ متری از سطح دریا و بالای دیواره‌های دره سلطان امجک قرار دارد. این غار ۴ تالار، ۵۰۰ متر طول و ۱۰۰ متر عمق دارد. برای وارد شدن به این غار باید از دیواری به طول ۱۲ متر عبور کرد که در کنار این ورودی و داخل غار یک نردبان به طول ۱۰ متر وجود دارد، بعد از پایین رفتن از این نردبان محدوده چکیده‌سنگ‌ها و چکنده‌سنگ‌ها و در انتهای آن یک دهلیز پر از آب قرار دارد. برای وارد شدن به این غار تجهیزات کامل غارنوردی مورد نیاز است.

غار امجک
عکس از گوگل

رودخانه آب کمر

یکی از رودخانه های تفرش، رودخانه اب کمر است که امروزه به یکی از جاهای دیدنی تفرش تبدیل شده است. رودخانه تفرش یا آب کمر از ارتفاعات گیان و عبدالله سرچشمه می‌گیرد و در انتها به رودخانه قره‌چای ملحق می‌شود.

این رودخانه در هر محل توسط مردم محلی به نام دیگر شناخته می‌شود. برای مثال رودخانه آب کمر در منطقه خلج به نام رودخانه خلجان معروف است.

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر تفرش

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در تفرش و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

اتاقک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا